Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
41 hozzászólás Oldal: 3 / 3
Szia.
Más tartályok is tudják (alacsony építési módban), egyszerűen a billenőgombot vissza kell állítani nyugalmi helyzetbe és megáll a vízfolyás. Ha a lehúzót meg tudnád oldani merev szárral, vissza lehetne tolni alaphelyzetbe. 8)
Sziasztok Mindenki!
Végignéztem az összes (talán) topikot, de nem találtam az enyémhez hasonló problémát. Gondom a következő:
A WC-ben a vízöblítéshez az u.n félfordítós csaptelepet használjuk, de az utóbbi időben megbolondult a csap. Minden nyitáskor olyan sipoló hangot ad különböző erősséggel és mellette mintha rezegne a csap belső rész is. Amikor leszedtem a kagylóba menő műanyag csövet a csaptelep úgy magában szépen működik. Ezért gondolom, hogy valahol a levegő borzolja idegeimet.
Eddig már kicseréltem a csap belső részt
Vizkőtelenítettem a benne lévő műanyag csövet és a körülötte lévő levegőztetős krómozott csövet, de még mindig csinálja.
Volt-e már valakinek hasonló gondja, meg tudta-e oldani és ha igen hogyan

Köszi
Hello
Hát nem örök életűek, én kb 3-4 évente cserélem. Ha csak gumizod és zsírozod akkor pár hónapig jó. Ha a komplett belét cseréled akkor tovább. Aztán eljön az idő mikor az egészet kell. Mondjuk ilyen sípolós bajom még sosem volt.
Szia!
Köszi a választ és még kérdezem, hogy olyant szoktál vele tapasztalni, hogy amikor nyitom, mintha dörzsölődne benne valami.
Te milyen zsírral szoktad megkenni az orsót?
Ma kicseréltem egy új betétre, de ugyanúgy (talán nem dörzsölődik annyira) , csak egy kicsit mintha halkabban súgna/sipolna
Ja és még annyi is, hogy amikor olyan dörzsölős érzet van, akkor mintha a szelepülés is rezegne az betétben
Én sima gépzsírt szoktam kenni rá. Szerintem valami utángyártott hulladékot adtak el neked. Laza az orsó és rezeg a szeleptányér. Meg a hatszög hüvely se egészen jól sikerülhetett :) Ez van sajnos. Még jónevű boltok is szemetet árulnak időnként. A kedvenceim azok a réz fittingek amiken csak 3-4 menet van. És nem kapsz mást mert nincs, mert ezen a szeméten 5 forinttal több a haszon.
Köszi. Igen én is arra (is) gondoltam, hogy nem valami precíz volt az esztergályos munka. Ma megyek Mórra és veszek egy másik betétet, de ha az sem lesz jó visszaadom nekik. Igazából az egész csapot nem akarom cserélni, mert a szelepülés is elég jónak tűnik, mert a gumi lenyomat is egyenletes.
Sziasztok!

Nekem is hasonló a problémám mint amivel a topic indult. Sanotecnik WC csészéből bűzt érzek, főleg a peremen, lévő legnagyobb nyílásból ahol öblít. A víz megvan benne nem szívja ki a vákuum, le van ragasztva rendesen. Vákuumos a rendszer, nincs beszívó szelep, nincs tető fölé kivezetve szellőző vezeték, de a szomszédnak nincs és neki semmi gondja...Az lehet,hogy a vízen keresztül jön fel a bűz?? Buborékolni nem buborékol.

Várom a segítő hozzászólásokat!

Köszönöm.

Üdv,Tomyka.
Wc csésze csere után jön fel a csatorna szag.Hátsó kiömlésű wc-ről van szó. Minden tömít rendesen.Nem tudok rájönni hogy honnan?Találkoztatok ilyennel már? Én még nem, pedig vízszerelő vagyok már több évtizede.
Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségeteket, hátha valaki tudja a probléma gyökerét, és /vagy esetleg megoldást tud javasolni.
Szóval a gond az lenne, hogy lehúzás után, visszatöltés közben szivárog a tartály hátsó része . Vízkőtelenítettem, most már még jobban. Ha olyanja van, akkor elől a fedél illesztésénél is. De azt egyelőre tényleg nagyon ritkán csinálja.
Mit gondoltok, mi lehet a gond, mit lehetne tenni?
Köszi előre is!
Szia
Szerintem fröcsögve spriccelve tölt a jakabszelep. Ha mester csinálta a vízrendszert akkor a tartálybekötés előtt van egy sarokszelep, elvileg ide van kötve a tartály flexi csöve. Azon a sarokszelepen kellene zárni hogy csak csordogálva tudjon feltelni a tartály.
Zerfo írta: Sziasztok!

Szeretném kicserélni a régi alsó kifolyású WC-t újra és kérdezném,hogy gond-e,ha nem csavarozom le,hanem csak ragasztóba tenném bele? Mikor kimozdítom a csészét az aljában lévő víz lefolyik a csatornába vagy szétfolyik a járólapon? Méretben a különböző típusok között mekkora az esetleges méretbeli eltérés,ez csak azért érdekelne,mert nem lenne jó,ha a lefolyó vagy a WC tartályból jövő cső becsatlakozási pontja jó pár centivel arrébb lenne a kelleténél? Mennyire "necces" ezt a cserét megcsinálni? Hívjak inkább szakembert?
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv:Zerfo


Tudom régi bejegyzés, de értem mire célzol, de rossz úton jársz. Teljesen mindegy, hogy ragasztod vagy csavarozod, a legfontosabb, hogy az alsó kifolyású WC. csésze kifolyó csövén legyen ültető gumi, ami hermetikusan csatlakozik a padlóban lévő lefolyóhoz. Részletesen itt: https://www.dugulaselharitas.net/wc-cse ... ogyan.html
41 hozzászólás Oldal: 3 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 73 vendég