Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
18 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Sziasztok!

Jelenleg egy nappali kialakításában tevékenykedem. Ez egy műhely volt és a belmagasság elég alacsony 2,3. Maga a tér 3 m széles és 6,5 m hosszú.
Mennyezeti világítást szeretném valahogy megoldani, de elakadtam. Spot lámpákra gondoltam először, aztán javasolták a ledes mennyezeti lámpát. Melyik lenne a jobb, és milyen távol kellene őket felszerelnem egymástól?

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv!

Ilyen alacsony belmagasság mellett nem javaslom a spotlámpák alkalmazását, mivel zavaróan nagy a fényerőkülönbség a lámpa alatt és tőle már kicsit messzebb. Inkább kevesebb, de nagyobb szórásszögű mennyezeti lámpatesteket javasolnék. Ebből is a lefelé alig lelógó típusokat, mert könnyen el lehet érni, beakadhat valamibe. Igazán az UFO, vagy hozzá hasonló lámpatestek a legcélszerűbbek.
Nekem is kb. ennyi a belmagasságom és egy hasonló alapterületet (de nem ennyire elnyújtottat) két UFO lámpatest tud tökéletesen bevilágítani energiatakarékos lámpákkal. Nem vagyok a központi világítás híve, inkább az igény szerinti helyi megvilágítást szeretem több lámpatesttel, de van amikor szükséges a teljes megvilágítás.
A szobádhoz az alakja miatt 3 lámpatestet javasolnék hosszában elhelyezve. Azt, hogy egy sorban, vagy eltolva egymástól, az függhet a bútorzattól, használattól, ezt már te látod. Lehetőleg oszd fel több áramkörre, hogy az igényeknek megfelelő fényerőt lehessen kapcsolni.

Amennyiben ragaszkodsz a spot lámpákhoz, akkor több, kisebb fényerejű és a lehető legnagyobb szórásszöggel rendelkező lámpát válassz. A LED-es lámpák között is van viszonylag széles szórásszöggel rendelkező lámpa.

Sok helyen láttam olyan megoldást, hogy a plafonnál a falon körben díszléc mögé rejtett LED szalag az alapvilágítás, ami kellemes szórt fényt ad, de akkor sem árt legalább 2 mennyezeti lámpatestet felszerelni, ha szükség lenne direktfényre.
Köszönöm szépen a gyors választ. Az UFO lámpás megoldásnak jobban őrülök, könnyebb a kialakítása és költséghatékonyabb is.
18 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 86 vendég