Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
52 hozzászólás Oldal: 4 / 4
Üdv Mindenkinek!
Végigolvastam a topicot, sok hasznos ötletet találtam, de még szeretnék tanácsot kérni.
Van egy ártéri - tehát lábon álló - hétvégi házam (faházam), amelynek az az idők folyamán az oldalfalait és a tető alatti részét szigeteltettem, felújítottam.
Annyi "problémám" van még, hogy az alsó födémemet szeretném megerősíteni, mivel kissé "mozog", "hajlik".
A födémet - kb. 2.20 m magasban - egymástól kb. 90 cm távolságra levő párhuzamos acél "I" gerendák tartják.
A tényleges födémet az "I" tartókra merőlegesen lerakott 2,5 cm-es deszkaborítás alkotja, amelyre kb. 10 éve én szabtam rá - egy lamináltpadlókhoz használatos vékony szivacs közbeiktatásával - egy 8 mm vastag OSB burkolatot. Az OSB reisser-csavarokkal van hozzá fogatva a deszkákhoz, és ezen már csak egy pvc padló található (nincs ráragasztva az OSB-re, csak rá van fektetve).
Nos, ez a "födémszerkezet" kissé remeg, főleg, ha a gerendák közötti távolság közepén lépkedünk.
Kérdésem: mivel lehetne kissé stabilabbá tenni a járószintemet, hozzátéve, hogy egy viszonylag értékes acél bejárati ajtó fix rögzítése és befele nyílása miatt belülről csak mintegy 1,5 cm-el emelhető a födém?
Még egy réteg OSB? Vagy egy réteg betonyp-lap? És ezeket kapcsoljam össze valamilyen módon?
Vagy teljesen másban gondolkozzak?
Előre is köszönöm az ötleteket, javaslatokat!
Sziasztok!
Lakásfelújítás előtt állunk és mivel kis lakásról van szó, amelyben a nappali+konyha+háló egy 25 nm-es szobában kell, hogy kialakításra kerüljön, ezért olyan megoldásban gondolkozunk, hogy a konyhát egy dobogóra helyezzük el, ami alá az ágyat nappal be tudjuk tolni és egyéb tárolási lehetőségre is módunk nyílik, a dobogó méretéből adódóan. Mivel a konyha berendezési tárgyai elég tetemes súlyt képviselnek ezért a vasszerkezetes dobogó mellett döntöttünk, amit lakatossal fogunk megcsináltatni. A kérdésem arra vonatkozik, amiben az ötleteiteket, tanácsaitokat várom, hogy a vasszerkezet burkolását mivel oldjuk meg költséghatékony módon, úgy hogy azért a végeredmény esztétikus és időtálló legyen? Bútorlap vagy osb? Esetleg más anyag? Ha járólappal szeretném burkolni az alá melyik megoldás jobb? Illetve a vinyl padlóról tudtok -e nekem véleményeket mondani, mert ezt is számításba vettük, de nincs tapasztalatunk vele kapcsolatban.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv: berlike
Udv. Mindenkinek!
A beton teraszunkat szeretnenk boviteni, de fa labakon aloval 420 cm szelesen es 180 cm hosszan. Az itt mar az elozo hozzaszolasokbol kiderult, hogy az uj resz biztos nem lenne alkalmas, hogy jarolappal burkoljuk igy osszepattinthato falappal lesz az egesz megcsinalva. Azert annak is kellene egy viszonylag stabil alap es ebben kernem a segitsegeteket. Szerintetek mekkora gerendakat mekkora parnafakat kellene hasznalni, milyen suruseggel felteve, hogy az jo legyen. Miutan az eso erni fogja akkor szerintetek is osb helyett inkabb betonyp lappal kene lefedni a vazat a burkoloanyag alatt? Ennek milyen vastagsagunak kene lennie szerintetek, higy birja a terhelest es azert ne hajoljon meg? Valaszaitokat elore is koszonom. De ha van valami jobb otlet azt is szivesen veszem. Az biztos, hogy beton nem lehet, hanem olyan megoldas, ami szukseg eseten elbonthato. Udv. Orsi
Nekem parketta lett leragasztva OSB-re, és nem vált be, mert valószínű hogy a 12-es OSB túl vékony és ezáltal mozog, 2-3 év után a tömítések és a lakk elkezd kiperegni a fúgákból... Meg lehet csinálni jól is de ahhoz igaz mester kell!!! nekem nem sikerült találnom. Szente Sándor (parkettas.hu, parkettazo.hu) parkettás kerülendő, nem tartozik a szakma krémjéhez nem ajánlom senkinek!!!!!!!!!!!!! Nagyon gyenge... Nagy duma kevés valós tudás
Sziasztok,
Szeretnék tanácsot kérni.
1,4 nm területre szeretnék burkolni parkettára.
Azt találtam ki,hogy OSB lapot teszek le és arra burkolok. Valaki a Betonyp lapot vagy MDF lapot is említette. Szerintetek melyik lenne megfelelőbb? Ceralastic ot ajánlottak csemperagasztként.
Előre is köszönöm a tanácsokat.
További szép napot
Viki
Sziasztok.
Kis tanácsadásra lenne szükségem.
Adott egy 10x10-es "kádárkocka" ház. Felújításban vagyunk, belső ajtók cseréje, külső nyílászárók, elektromos és víz rendszer, úgy kb minden....
Viszont az aljzatbetont nem szeretném felverni, szép új lapradiátorokkal vettük, új gáz és vegyes kazán, nem lenne gazdaságos átfordulni padló fűtésre.
A hőszigetelést fontosnak tartom, ablak cserét is úgy csinálom hogy 3cm xps-el körbe szigetelem a falnyílást és abba mennek az ablakok további 5cm toktoldóval.

Szoval szeretnék egy viszonylag szigetelt padlót is kialakítani és arra gondoltam mi lenne ha a nappaliba és a szobákba letennék 12mm nútféderes osb lapot, erre vegyes burkolat kerülne, laminált padló és hideg burkolat.
A kérdésem az lenne higy az isb lap alá kelle valami párazáró folia?
Le kell-e dübelezni az osb lapot?
A szalagparketta csak akkor nem fog recsegni, ha a hordozóréteg stabil, egyenes, súly hatására nem hajlik be. Ugyan a szalagparketta is elosztja a terhelést valamilyen szinten, de ha a hordozórétege behajlik a súly alatt, akkor a parketta is be fog hajlani és előbb-utóbb recsegni is fog. [COLOR="#FFFFFF"]techzpod[/COLOR] [COLOR="#FFFFFF"]download mobdro[/COLOR]
52 hozzászólás Oldal: 4 / 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 50 vendég

cron