Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Kedves Mesterek ! :D

Van bárkinek bármi tapasztalata azzal kapcsolatban hogy vizes bázisú alapozó és fedő zománc festéket (pl Genius Pro) érdemes -e használni natúr réz fűtés csövek festésére? ( a ház régi, falon kívül futnak a csövek és nagyon rondák így)
Azt halottam nem éri meg kísérletezni vele, mert a hőmérséklet /hőtágulás miatt le fogja dobni a rézcső és/vagy ronda lesz. :(
Viszont mivel ebben a szobában vagyunk 0-24 nem szeretnék oldószeres radiátorzománcoktól fuldokolni hetekig.

Vélemény? Valaki próbálkozott már ilyesmivel?

Halottam már olyanról is aki a falfestékkel küldte meg a csöveket, de nem szeretnék kísérletezni.
a fűtés cső amúgy maximum 60 fokos vízzel van kapcsolatban ha jól tudom (cirkónk van), de nem találtam erre vonatkozó infókat a festék dobozán.

Köszönöm a válaszokat előre is:
Egy hiperaktív barkács-csaj
Szia Kacatcica!

Lehet réz fűtéscsövet festeni zománcfestékkel és nem lesz semmi baja fűtési szezonban sem. A festékgyártók ismertetői szerint alapozni kell a zománcfesték előtt, de bevallom neked, én kihagytam ezt a fázist és semmi probléma nem volt vele a későbbiekben sem.
60-80 C°-ot általában minden festék probléma nélkül kibír, az elszíneződés a világosabb árnyalatoknál valószínűbb, de ehhez is évek kellenek.
A réz fűtéscsövek újonnan átlátszó lakkal vannak bevonva, hogy ne oxidálódjanak barnára. Akkor lehet igazán jól festeni, ha már lekopott ez a lakkréteg és barnára oxidálódott, mert azon jól tapad a festék. Ha még csillogósak a csövek, akkor előtte finom csiszolópapírral át kell csiszolni és egy helyen ki kell próbálni, mennyire tapad rá az alapozó.
A vízbázisú festékek ugyanolyan jók már mint a régiek, csak a környezetvédelmi szabályok szigorodása miatt kénytelenek ebbe az irányba mozdulni a gyártók.

A falfestékes módszerről én is hallottam, a jó előkészítés után a falfesték is szépen megtapad a csöveken, de ha elkoszolódik, akkor a zománcfestéket szépen le lehet takarítani, míg a falfestéket általában nem.
Plaszlo írta: Szia Kacatcica!

Lehet réz fűtéscsövet festeni zománcfestékkel és nem lesz semmi baja fűtési szezonban sem. A festékgyártók ismertetői szerint alapozni kell a zománcfesték előtt, de bevallom neked, én kihagytam ezt a fázist és semmi probléma nem volt vele a későbbiekben sem.
60-80 C°-ot általában minden festék probléma nélkül kibír, az elszíneződés a világosabb árnyalatoknál valószínűbb, de ehhez is évek kellenek.
A réz fűtéscsövek újonnan átlátszó lakkal vannak bevonva, hogy ne oxidálódjanak barnára. Akkor lehet igazán jól festeni, ha már lekopott ez a lakkréteg és barnára oxidálódott, mert azon jól tapad a festék. Ha még csillogósak a csövek, akkor előtte finom csiszolópapírral át kell csiszolni és egy helyen ki kell próbálni, mennyire tapad rá az alapozó.
A vízbázisú festékek ugyanolyan jók már mint a régiek, csak a környezetvédelmi szabályok szigorodása miatt kénytelenek ebbe az irányba mozdulni a gyártók.

A falfestékes módszerről én is hallottam, a jó előkészítés után a falfesték is szépen megtapad a csöveken, de ha elkoszolódik, akkor a zománcfestéket szépen le lehet takarítani, míg a falfestéket általában nem.


Köszönöm szépen a kimerítő választ,nagyon hasznos volt! Megyek is és lefestek mindent! :twisted: :twisted: :D
kacatcica írta: Megyek is és lefestek mindent! :twisted: :twisted: :D


Jajjj, mit tettem! :roll: :lol: :lol:
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 200 vendég