Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
8 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv. szeretnék a falra épiteni egy gipszkarton polcot. Olyant aminek nem ér az alja a padlózathoz,hanem olyan mintha fel lenne akasztva egy nagyobb polc a falra, mindezt képzeljük el kb 10cm szélességü gipszkarton csíkokból mint a polc oldala és polcai.

Ehhez ugye megkéne épiteni a fa vázszerkezetet. olyasmire gondoltam hogy csinálnák egy tetőlétrához hasonlitó szerkezetet melyre bele raknák keresztbe egy andrást,ha értitek mire gondolok. Szerintetek ez jó ötlet?
Üdv!

Érteni értem, csak elképzelni nem tudom.
Milyen irányba szeretnéd megerősíteni, és mekkora lenne maga a polc, méreteit tekintve?
Nem elhanyagolható a karton súlya sem, másrészről, az anyag miatt, nem vesz részt a teherviselésben, tehát ha idővel a faszerkezet csuklik, akkor ott a karton reped. Vagy törik, ezt mindenképpen figyelembe kellene venni.
Ha a korpuszt nézem, én mindenképpen rétegelt lemezt javasolnék váznak, legalább 12 mm vastagot. Kellő szilárdságot ad, a polc elemeit viszont mindenképpen valamilyen fa anyagból készíteném, vagy a váz szerkezet tagoltan kerülne kialakításra, ha érted, mire gondolok. :)
Este majd teszek fel egy rajzot a magam elképzeléséről.

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Üdv!
Értem mire gondolsz és láttam is ilyet. Szerintem a gipszkarton is részt vesz a polcrendszer merevítésében, ameddig szorosan fogják a csavarok a rácsszerkezethez. A fa mozgását fém gipszkarton tartóelemekkel való kiváltással is megoldhatod.
Valami ilyenre gondolok, most az aránytalanságokkal ne törődj, nem akartam remekművet alkotni, csak az elvet próbáltam vázolni. :wink:

Tartószerkezet.jpg
Tartószerkezet.jpg (53.09 KiB) Megtekintve 5903 alkalommal.
Plaszlo írta: Üdv!
Értem mire gondolsz és láttam is ilyet. Szerintem a gipszkarton is részt vesz a polcrendszer merevítésében, ameddig szorosan fogják a csavarok a rácsszerkezethez. A fa mozgását fém gipszkarton tartóelemekkel való kiváltással is megoldhatod.
Valami ilyenre gondolok, most az aránytalanságokkal ne törődj, nem akartam remekművet alkotni, csak az elvet próbáltam vázolni. :wink:

Tartószerkezet.jpg


Köszi a hozzászólásokat illetve a segítő szándékot.

Mindenképpen tetőlécre gondolok. A rajz olyasmi amire én is gondoltam,csak nem lenne minden vizszintes elem között merevítő,hanem lentről indulna egy a fal felőli oldalról és keresztbe menne a tetejéig a szerkezet külső oldaláig.
Ja szerintetek jó lenne a felfogatáshoz beütős tipli csavarral? (vályogfal)
Üdv!

Én az előzőekben egy ilyenre gondoltam:

Ezermester 20141030.jpg
Ezermester 20141030.jpg (93.58 KiB) Megtekintve 5880 alkalommal.
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Tomasz írta:
Köszi a hozzászólásokat illetve a segítő szándékot.

Mindenképpen tetőlécre gondolok. A rajz olyasmi amire én is gondoltam,csak nem lenne minden vizszintes elem között merevítő,hanem lentről indulna egy a fal felőli oldalról és keresztbe menne a tetejéig a szerkezet külső oldaláig.


Tetőléccel is csinálhatod, de úgy nehezebb kihozni a 10 cm-es szélességet, dupla mennyiségű faanyag kell. Egyben is berakhatod a merevítést, statikailag jobb is, csak én teljes szélességű elemekben gondolkodtam, ott csak így férne el.

Vályogba nem jók a téglafalba való dűbelek, mivel nincs olyan tartása. Oda hosszabb, mélyebbre nyúló dűbeleket kellene keresni.
Én mindenképpen a csavarmentes, könnyen szerelhető salgó polc rendszert ajánlanám, ha valakinek otthonra stabil, és trapabító polcra van szüksége a pakolási kapacítás növelésére.
8 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 65 vendég