Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
8 hozzászólás Oldal: 1 / 1
A tavasszal vettem egy Ariston villanybojler.
A visszacsapó szelepénél nem találok kikapcsolót, vagy olyan berendezést amely segítségével leengedhetném a fagyveszély miatt a bojlert./ A nagyar bojlereknél persze van ilyen!!/
Mit tehetek, hogy a visszacsapó szelep leeszerelése nélkül leengedhessem a vizet. Nincs rajta túlfolyó sem, mi lesz a felfűtéskor keletkező túlnyomással!

Esetleg kikapcsoló fesztelenítő berendezéssel ellátott magyar szelepet szerelhetek e az Ariston bojleremre, hogy ne kellejen évente le s felszereelni az egészet. Esetleg a visszacsapó szelep meg a bojler közé tehetnék e egy géhecsövet, gumi tömítássel, amelyet évente a téli fagy előtt könnyen kicsavarhatnám a leengedés céljából.
Várom Ariston típust ismerő szakember tanácsát!!
Gyári ajánlás:
HIDRAULIKUS CSATLAKOZTATÁS
Csatlakoztassa a vízmelegítő bemenetét és kimenetét csövekkel vagy fittingekkel, amelyek képesek ellenállni 80°C –nál, magasabb hőmérsékletnek az üzemi nyomást meghaladó nyomáson. Ezért mi nem javasoljuk semmi olyan anyag használatát, amely nem képes ellenállni ilyen magas hőmérsékletnek.
Csavarjon egy „T” toldó csőkötést a vízbemeneti csőre kék gallérral. A „T” toldó csőkötés egyik oldalára csavarjon egy csapot a berendezés leeresztéséhez, amely csak egy szerszám segítségével nyitható (B2. ábra). A „T”toldó csőkötés másik oldalára csavarja fel a melléklet biztonsági szelepet (A2. Ábra).

http://www.kazanwebshop.hu/files/sites/default/files/Velis_kezelesi_utasitas.pdf
biztonsági tulfolyoszelepet cseréltem a bolyler elött,és utána 3-4 ora mulva nincs meleg viz,mi lehet az oka?
Erdeklodnek, hogy milyen 5-10 literes villanyvizmelegitot hasznaljak, amit hagyomanyos csappal tudok szerelni pult ala ? Eddig csak olyanokba botlottam ami csak a sajat 3 csoves keverocsapjaval szerelheto ! Mi a megnevezese vagy titulusa annak a fajtanak, amit hagyomanyos csapra is kothetek ?
Koszonettel : Zoltan
Üdv
Van a "nyitott rendszerű" ehhez adják a keverő csapot is mert nem helyezhető nyomás alá és van a "zárt rendszerű" ami nyomás alá helyezhető.
Itt találsz ilyent is olyant is kicsit is nagyot is :)
http://www.hajdurt.hu/products/2-magyar.html
Szóval a zártrendszerű, alsó szerelésűt keressem !
A válaszodat nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél. Üdv : Zoli
Elektromos_vizmelegito_bojler___30l_es_51372200497160.jpg
Elektromos_vizmelegito_bojler___30l_es_51372200497160.jpg (33.81 KiB) Megtekintve 2270 alkalommal.


Ezt akkor tudom keverőcsap nélkül használni?
Mivel egy 8 baros (max nyomás) készülék ezért igen. Már csak a szerelési helyzetére kell figyelni.
8 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 153 vendég