Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok,

van egy olyan prolémám, hogy a füdőben lévő gázbojler nem alszik el teljesen a melegvíz csap elzárása után. Pár héttel ezelőttig úgy működött, hogy ha elzártuk a melegvíz csapot, utána csak a gyújtóláng maradt égve. Viszont azóta ha elzárjuk, még minimális lánggal tovább ég egy darabig.
Kipróbáltam úgy, hogy elzártam a bojlert teljesen, úgy, hogy a gyújtóláng sem ég, és a gyújtólángot újra elgyújtva a többi kis lángfúvóka is begyullad, úgy, hogy csak a gyújtólángnak kéne égnie.
Az a gyanúm, hogy nem zár rendesen az a csap amin keresztül a melegítő rész gázt kap és ott szivárog a gáz. Úgy tűnt fel az egész, hogy hirelen megnőtt a gázfogyasztásunk, pedig kevesebb gáz fogyott mostanában a jobb idő miatt. Megnéztem az órát, és jelentősen kevesebb gáz fogy, ha fürdőszobai bojler teljesen ki van kapcsolva( gyűjktóláng is elzárva)kb 1-1,5 köbméter/nap, míg ha csak a gyújtóláng ég, akkor 3-4. Idáig akkor fogyott ennyi, ha rendesen fűtve volt de most a szobai könvektorokon is csak a gyújtóláng megy

Csináltam a dologról egy videót:

http://tinypic.com/r/2dv6e4g/8

A kérdésem az, hogy ez így mennyire veszélyes és mit lehet vele csinálni, mitől lehet, lehet e javítani házilag ?
Köszi a kiválóan illusztrált hozzászólást ! Ugyan a leírásból nem derül ki milyen típus a bojler, de a lényegen nem változtat. Ez pedig az hogy gázkészüléket nem buherálunk hanem szakemberrel javíttatjuk és számlát kérünk mert ha baj lesz semmi nem igazol minket arról hogy nem követtünk el mulasztást.
Egyébként általában egy membrános szerkezet szokta víznyomás különbség elve alapján nyitni zárni a gázt. Vagy annak valami mechanikus eleme szorul , vagy elöregedett vagy valami hasonló. A dolog veszélyessé is válhat ezért talán nem ártana javításig a gázcsapot zárva tartani mert mi van akkor ha gondol 1-et és nem kicsit ég hanem úgy ahogy kell és elzárt vízcsapok mellett ? Felforrhat a víz a bojlerban ami szét is robbanhat és a túlhevült készülék tüzet is okozhat.
Tehát hívj gázkészülék szerelőt !
Nem gondoltam buherálni, csak ha valami olyasmi baja van, hogy tisztítani kell,vagy ami könnyen javítható azért nem szivesen hívnék szerelőt.
Üdv
Ez a tisztításnál több lesz, ha esetleg csak tisztítás elég lenne akkor is szét kell szedni a vezérlő egységet. Az őrlángoknál szokott olyasmi lenni hogy ha hónapokig nem használnak valamit akkor belefészkelhet a pók vagy valami rovar és nem gyújtható, vagy ha meggyullad akkor ott is ég ahol nem kéne. Ezt egy fogpiszkálóval vagy vékony csavarhúzóval dróttal ki lehet piszkálni az őrláng csövéből és jó lesz. C-30-C40 gázkazánnál volt még olyanom hogy a függőlegesen álló őrláng fúvóka apró lyukára reve rozsda pottyant amit csak le kellett fújni és jó lett :)
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 83 vendég