Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Tisztelt Fórumozok!
Két épület közötti betonjárdát szeretnék kissé barátságosabb kinézetűvé tenni. Hallottam, hogy létezik úgynevezett betonfesték, viszont nem ismerem a tulajdonságait. Amennyiben valakinek lenne már tapasztalata ezzel kapcsolatban, úgy megköszönném, ha megosztaná velem. Gondolok itt arra, hogy egyáltalán érdemes e ezt a megoldást választanom. Az állandó közlekedési útvonalon a járástól előbb-utóbb kikopásra számíthatok?, mert ebben az esetben ez elfelejtős. A járda kültérben van, azaz az időjárás viszontagságainak állandóan ki van téve. Esetleg más speciális ötletek, amivel a beton ridegségét "eltakarhatnám".
Válaszaitokat előre is köszönöm
Szia
A betonra utólag felvitt festékek előbb utóbb lekopnak. Azok a festékek amiket beltérben ipari csarnokokban használnak brutál pénzbe kerül és nem is szép. Ha anyagában színezed az olyan tartós mint a beton :) Ami ettől jobb ha gyöngykaviccsal megszórod és akkor mosott kavicsos felületet kapsz de zúzott kővel is lehet próbálkozni amiből nagyobb a színválaszték. Persze gyakorolgatni kell mire sikerül szépre megcsinálni. Nekem a lapos köves kirakása jön be ezt csináltam is. A trükk csak annyi hogy a beton sűrűségét el kell találni mert ha híg akkor elmerül a kő ha kemény nagyon akkor nehéz annyira beleverni (gumikalapáccsal) a friss betonba hogy a fugákban is feljöjjön a beton. Szóval ezzel is el lehet szórakozni mire sikerül szépen megcsinálni és nem is olcsó a laposkő. Viszont aki látta mindenkinek tetszett :)
Köszönöm a tippeket, de már késő bánat, a kész járda már harmadik napja szárad.
Üdv
Nem írtad hogy S.O.S. :D
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 75 vendég