Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy a Güde TK2400 tip asztali körfűrészhez hol lehet asztal betétet szerezni, vagy stlg érdemes-e barkácsolni, ha igen, miből.
Ez egy műanyag betét és a hideg hatására, vagy elöregedettség miatt elpattant és így a fűrészgép használata kissé veszélyes, mert a fűrészlap mellett elég nagy a hézag.

Minden tanácsot köszi
Én rétegelt lemezből csinálnék hozzá.
Üdv!

Rétegelt lemez jó megoldás, de ha lehet, legalább 12 mm vastagot válassz. Ezt fűrésszel, ráspollyal és csiszolóval érdemes alakra formázni. Ha a régi betét megvan, egy papír és ceruza segítségével könnyen átvihetők a felerősítési pontok helyei az új betétre, melyeket besüllyesztve célszerű kialakítani. Ha a széleken vékonyabb a felfekvés, akkor egy felsőmaróval ez is könnyen kialakítható. Két vágást kell végezni, leengedett lappal kezdve, egyet merőlegesen, egyet pedig 45 fokos állásban, fokozatosan kiemelve a lapot. A megmaradt anyagot kell eltávolítani, majd mindkét oldalt finoman lereszelni, hogy menet közben véletlenül se érjenek a fűrészlap oldalához.
Innen már egyszerűen csak használni kell. :)
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
jmedvegy írta: Üdv!

Rétegelt lemez jó megoldás, de ha lehet, legalább 12 mm vastagot válassz. Ezt fűrésszel, ráspollyal és csiszolóval érdemes alakra formázni. Ha a régi betét megvan, egy papír és ceruza segítségével könnyen átvihetők a felerősítési pontok helyei az új betétre, melyeket besüllyesztve célszerű kialakítani. Ha a széleken vékonyabb a felfekvés, akkor egy felsőmaróval ez is könnyen kialakítható. Két vágást kell végezni, leengedett lappal kezdve, egyet merőlegesen, egyet pedig 45 fokos állásban, fokozatosan kiemelve a lapot. A megmaradt anyagot kell eltávolítani, majd mindkét oldalt finoman lereszelni, hogy menet közben véletlenül se érjenek a fűrészlap oldalához.
Innen már egyszerűen csak használni kell. :)

Köszi, gondoltam én is arra is, de az a baj, hogy mindössze 6 mm vastag anyagból lehet, ugyanis (a régi is annyi volt) az asztalban lévő kiképzés annyit enged. Ezért gondoltam a textilbakelitre is, csak a kérdés, hogy nem kemény-e erre a célra
Üdv!

Jó az elgondolás, de kicsit drágának találnám. A rétegelt enged akkora mozgásteret, hogy valamely helyzetben elrontjuk, ott a másik, javítani. másrészt a bakelitnek meg van az a rossz tulajdonsága, ahol nagyon vékony, ott el kezd kiperegni, letöredezni, ez főleg ott gond, ahol a 45 fokos vágáshoz van kialakítva a rés. Harmadrészt ha valahol görcsöt fog a lap, és visszalöki az anyagot, az ütésnél a rétegelt - szerintem - sokkal rugalmasabban viselkedik a bakelithez képest, de jegyzem, soha nem csináltam betétet. A jelenlegi fűrészemhez már elég körülményes kialakításút kellett kialakítani, az már CNC-vel készült, de rétegeltből. Ha tönkre menne, csak vinnem kell a következő lapot, aztán már készül is.
Én a rétegelt lemez mellett teszem le voksom.
Sok sikert!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Szia! Köszi a gondolatot csak a rétegelt lemezzel attól félek, hogy a mindössze 8 cm szélességben a 6 mm vastag bírja-e, mert ugye ebben a méretben még benne van a kivágás a lapnál, ez pedig elvben tovább gyengítheti a merevségét. Abban teljesen igazad van, hogy egy véletlen görcsnél célszerűbb valami "engedő" anyagból készült betét, mert gondolom ezért csinálták merevített 6 mm vastag műanyagból.
Szóval még tökölök, pedig a jövő héten kellene a fűrész
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 73 vendég