Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Kedves Ezermesterek!
Szeretném a segítségeteket kérni.
A fürdőszobába szeretnék felszerelni egy kisebb szekrény, ami üresen 12kg, megpakolva nagyon maximum 20 kg lesz.
Sajnos ahova szeretném, ott vizesblokk van a falban, így nem merek fúrni, meg egyébként is egy 100 éves lakás ahol előszeretettel alkalmaztak tégla helyett homokot...
Láttam több helyen, hogy esetleg lehetne ragasztani. Valóban meg lehet próbálni, el fogja bírni? Ha igen milyen ragasztóval tegyem ezt?
A fal ahova ragasztanám csempézett és egyenes ami nagy szám ebben a lakásban, de hozzámértem a szekrényt.
A szekrény ikeás, de a kerete hátul "kiáll", így nem vékony hátlapja lenne ragasztva.
Ha nem javasoljátok a ragasztást, akkor mi lehetne a jó megoldás?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv!

Hát a fürdőszoba az nagy kérdőjel, pláne idősebb házaknál, n-ik tulajdonosváltást követően.
A kereskedelemben vannak olyan ragasztók, amik talán teljesítik ezt a feltételt, de az ikeas bútorok is alapvetően bútorlapból készültek, ez eleve kérdésessé teszi, mennyire fogja bírni a ragasztott határfelület mi több, csak a hátsó éleken támaszkodna fel. Az ilyen típusú ragasztók általában a "szorítsd jól össze a felületeket" típusú, tehát nem engedi meg, hogy csak úgy lazán, mondhatni pőre mentén csak odakenünk valamit. Ha valahol nem sikerült, vagy problémás, több jut a maradó felületre, ami egy idő után "elfáradhat" és már dől is. Megoldás lehet alátámasztással kérdés, milyen módon megvalósítható, ha nem akarsz semmiképpen sem fúrni.

Ha mégis, egy villanyszerelő és egy vizes álljon a háttérben, mert bármi megtörténhet. :) Én már láttam olyat, amikor a "mester" a saját maga által lerakott SP csövet fúrta meg, nagy odaadással. De hát ettől szép az élet. :)

Sok sikert!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég