Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
123 hozzászólás Oldal: 8 / 9
Sajnos ez fődarab, egy újnál sem olcsóbb, a mosógép értékének jó részét ez adja. Talán ha sikerülne bontottat találni emberi árért, még megérné kicserélni.
Kedves Mesterek ! :)

Kérlek segítsetek nekünk! Van egy 2 éves Whirlpool AWE (2516?) mosógépünk ami nagyon furcsa kerregő hangot ad, rögtön azután kezdődik hogy forogni kezd a dob, illetve akkor bedurvul amikor víz is töltődik bele. A hangot csak akkor adja ha súly (ruha) is van a gépben (üresen, kézi forgatásnál nem jelentkezik).
Minden rést ellenőriztünk, semmi nincs beszorulva sehova,a fűtőszál is szép tiszta. A leeresztő program (szivattyúzós rész) csöndesen hibamentesen lezajlik.
Volt nálunk szervizes amíg még garanciális volt a gép (kb. 3 mosással ezelőtt ... ), akkor azt mondta az ékszíj volt koszos és csúszkált , meg is tisztította utána jónak tűnt.. Nem tudom elképzelni, hogy 3 mosásra rá újra koszos lenne (mindig ügyelünk a tisztaságra , ráadásul az egy zárt tér..), meg nem olyan hangja van mint amikor valami megcsúszik, inkább kereplő szerű.. ( olyan mintha fémmel kaparásznánk fémet, elég erőteljes intenzitással)
Plusz szerintem a fürdőszobai lámpa is vibrál (de lehet ezt már csak én hallucinálom hozzá :) )

Félek így használni a mosógépet, mert attól tartok a motorral vagy a tengellyel is lehetnek gondjai és ha így megy tovább leég, vagy zárlatos lesz. Bevallom Nem kíméltem szegényt a 2 év alatt, dogozott rendesen.
A legnagyobb bajunk, hogy még csak most csöppentünk bele nemrég a nagybetűs külön életbe :)) ezért nem értünk ezekhez a műszaki dolgokhoz (legalábbis egy ilyen drága géphez félve nyúlnánk hozzá 0-a technikai tudással).

Van esetleg ötletetek mi lehet a baj? Normális lenne , hogy 2-3 mosásonként ékszíjat kell rajta tisztítani? Van más ami ilyen hangot generálhat? Van ezekben a gépekben valami ami érzékeli a kg túltöltést? Mivel Nem szoktam mérleggel lemérni az 5 kg-ot (meg amúgy is minden anyag máshogy vesz fel vizet), megeshet hogy néha több kerül bele. (azért paplant meg pufidzsekit nyilván nem mosunk benne)

Köszönjük a segítséget előre is!

Ui: ami még eszembe jutott,de nem biztos hogy köze van a hanghoz: hogy előző alkalommal amikor előjött a probléma és most is eleve vizes (kézzel már átmosott, kicsavart) ruhát tettem a gépbe
Üdv Kacatcica! (tetszik a nicked, szellemes! 8) :lol: )

Sajnos így nehéz megmondani, hallani kellene a gépet. Amiket leírtál, több dologra is enged következtetni, de egyikre sem egyértelmű. Lehet mechanikus probléma (csapágyhiba, lelazult alkatrész), vagy elektromos hiba, vezérlési probléma.
Nekem is szokott a mosógépem fura hangokat hallatni, már cseréltek szivattyút és programkapcsolót garanciaidőben, de ha ritkábban is, még szokott jelentkezni egy furcsa, pattogó hang (a fürdő lámpája nálam is hunyorog ilyenkor). Biztos vagyok benne, az enyém elektromos (vezérlési) probléma, de mivel ritkán jelentkezik, még nem volt türelmem a szétbontott gép mellett üldögélni, hogy megtaláljam a hibát.
Plaszlo írta: Üdv Kacatcica! (tetszik a nicked, szellemes! 8) :lol: )

Sajnos így nehéz megmondani, hallani kellene a gépet. Amiket leírtál, több dologra is enged következtetni, de egyikre sem egyértelmű. Lehet mechanikus probléma (csapágyhiba, lelazult alkatrész), vagy elektromos hiba, vezérlési probléma.
Nekem is szokott a mosógépem fura hangokat hallatni, már cseréltek szivattyút és programkapcsolót garanciaidőben, de ha ritkábban is, még szokott jelentkezni egy furcsa, pattogó hang (a fürdő lámpája nálam is hunyorog ilyenkor). Biztos vagyok benne, az enyém elektromos (vezérlési) probléma, de mivel ritkán jelentkezik, még nem volt türelmem a szétbontott gép mellett üldögélni, hogy megtaláljam a hibát.



Köszönöm a választ!
Üsse kő,ma szétkapjuk és belenézünk hátha laikus szemmel is észrevehető mi okozza a hangokat. Remélem nem kell hozzá szerelőt hívni,
mert Murphy alapján a kis genya mindig akkor működik tökéletesen amikor egy szakember figyeli :lol: Lehet hogy fel kellene vennünk egy szervizest aki folyamatosan szemmel veri. :lol: :lol:
Arra vigyázzatok, az oldallapok nélkül az egész vázszerkezet nyeklik-nyaklik, mert az oldallapok adják a merevségét. Egy centrifugálás rendesen megrázhatja ilyenkor.
Szép jó napot.
Azzal a problémával fordulok önökhöz, hogy a Whirlpool AWE 55710-es mosógépem programtól függetlenül, random időközönként megáll, majd kigyullad a "vízcsap elzárva" led, az újraindítógomb megnyomása után a program megy tovább. Kérdés mi lehet a probléma forrása?
A csap nyitva van, a nyomással gond nem lehet, a cső nem tömődhetett el mert vadonatúj, a mosógéphez adott gyári cső, gyakorlatilag nincs egy hónapos sem. Azt viszont észrevettem, hogy az előző mosógép csövéhez képest rövidebb, és van rajta egy plusz műanyag szűrő. Nem tudom ennek esetleg lehet-e bármi köze hozzá? A topicot végigolvasva láttam hogy másnak is akadt hasonló problémája, de azóta nem írt a további fejleményekről.
Illetve az öblítőszert nem hajlandó használni, azt látni hogy az adagolóba kerül plusz víz de onnan nem jut ki.
Előre is köszönöm szépen a válaszokat/tanácsokat.
Üdv!

A leírtak alapján azt mondanám, kevés vizet kap, valahol mégis dugulás lesz. Szereld le a befolyócsövet a mosógépnél és nézd meg, mennyire intenzív az átfolyás. Lehet gyári szennyeződés és a vízhálózatodból bekerült szennyeződés is. A mágnesszelep előtt is kell lenni szűrőnek (mosógép vízcsatlakozásánál), azt is ellenőrizd le.
A mosógép is új, vagy csak a befolyócső?
Szervusztok, kedves Kollégák,

van bárki, aki akár "szóban" itt, akár egy pdf-fel vagy más anyaggal kisegítene, hogy a túróban akarna működni (kellene működnie) a II. (főmosás) adagolónak?

az ember elsőre azt hinné, roppant egyszerű, amíg nincs valamennyi víz a II. rekeszben a mosópor feloldására, addig a gomba lent marad és a kiömlőt elzárja . . no de az istennek sem emelkedik fel ez a xar :) és így a fele mosópor vagy az egész, szutyokként ott is marad :))

valahogy úgy működne, mint a régi piszoárok döntögetős öblítése . . van aki még emlékszik? ;)
(a mai "fotocellás" meg infra közeledésérzékelős helyettempisálós' rendszereken felnőtt kollégák szerintem már nem is láttak ilyet ;))) no hiszen, a dömötör-féle' tartály előtt is volt élet,még ha rozsdás is volt a súly párév után ;))) )

szóval üzemszerű működéskor a beáramló víz feltölti, aztán impulzus-szerűen ürít, és ez ismétlődik amíg az automatika nem zárja a a beömlő szelepet . . .

szerintem!

még valami: nekem az is gyanús, hogy a gomba "tengelyén" át alul is jön ki a víz....

előre is köszönöm a színes-szagos segítségeket és várom persze az emlékezéseket is, sosem árt!


szeretettel:

Maus Robi

PS: nehogy rosszra gondoljon bárki aki ott is látja vagy vica versa, ezt a szöveget kitettem az elektronline-ra is ;)
Egy kis segítségre lenne szükségem

Mosógép indítás után egyet forgat és a képen látható hibakódot bedobva le áll

Mi lehet a gond?

Fura volt, hogy az előző mosásnál amikor végzett a centrifugálással akkor utána nagyon sokáig ment a szivattyú

Szivattyú működik, tiszta

kifolyó csövet kifújtam, tiszta, nem volt benne semmi

Felültöltős awe6419

Csatolmányok

Nem jó jel. :(
Nekem is előjön ez a hibajelzés, általában a végső centrifugálás végén. Feltételezésem szerint a centrifugamotor (tekercselés) túlmelegszik, vagy a tachométer ad fals infót. Még nem szedtem szét, mert egy-két nap állás után újra működik egy ideig. Ilyenkor a konnektorból is kihúzom, hogy az elektronika ne legyen feszültség alatt.
Nézd meg a főmotort első körben és ha poros, koszos, tisztítsd ki.

Van olyan összeesküvés elmélet, hogy a programban van egy időzítés, ami x idő múlva hibát jelez, hogy javítani, vagy cserélni kelljen. Ezeknél a gépeknél 5 év az "x" idő, nem lepődnék meg, ha a programkapcsoló nullázása és újraprogramozása után eltűnne a hiba. Persze ez csak mendemonda.... :roll:
Érdekes módon, nekem 6. év után jelentkezett, de 1 éves korában, a garanciaidő végén programkapcsolót cseréltek, így stimmel az 5 év....de lehet véletlen is. 8) Lusta vagyok szétszedni ezért a mosógépet.
Sziasztok!

Egy Whirlpool AWE 8527/1 mosógéppel van problémám. A program indításakor az "ajtó nyitva" jel, ami egy lakat, világít, majd villog. Ha jól működik, akkor van egy kattanó hang és a lakat nem világít, és a mosás is elindul :D
Abban kérném a segítségeteket, hogy mi lehet a probléma?

Üdv: WaSzabi
Szia!

Feltételezem, az ajtókapcsolóban lesz valami hiba. Vagy nem nyomja be az ajtó horga a mikrokapcsolót, vagy a thermoelem nem reteszel, de lehet sima kontakthiba is az érintkezőknél. Meg kellene vizslatni a szerkezetet. Ha az ajtót lenyomod, akkor sem lesz jobb?
Sziasztok!Whirlpool AWE 6516 tipusú mosógépem van,a mosási program elindúl tehát forgat a dobon párat és szivatyúzza is egy pár másodpercig az elhasznált vizet,de mikor szivatyúznia kéne a tiszta vizet a mosáshoz akkor leáll és kigyullad a szerviz led.valakinek lenne ötlete,hogy miért csinálja ezt?A szűrőket kitisztítottam de hiába.Köszönöm ha tudtok segíteni!
Üdv: Valaki tudna segíteni nekem? A probléma a következő AWE 86612 centrifugálás közben egyszer csak leállt, azóta se kép se hang....?! Ajtókapcsolót kivettem ( szétszedtem ) szemre semmi hiba. Bekötés jó, Kondi jó, Szerintetek...?
Hát ha se kép se hang akkor kezdjük az elején . Konnektor tápkábel főkapcsoló program kapcsoló ...... ?
Persze vigyázni mert megrázó :shock: élmények is lehetnek.
123 hozzászólás Oldal: 8 / 9

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 59 vendég