Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
123 hozzászólás Oldal: 6 / 9
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Következő
Üdv!
Nagy valószínűséggel csapágyprobléma lesz, talán a görgőkosár eltörött. Ha nem teljesen zárt a motor burkolata, akkor még elképzelhető, hogy valami a forgórészhez, ventilátorhoz beesett. A csapágyproblémát érezned kell, ha finoman forgatva a motor forgórészét a kattanásnál a tengelyen is érzel egy kis ütést, vagy akadást.
Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni van egy whirlpool AWE 6516 felültöltős mosógépünk azt csinálja hogy a program vége elött kigyullad a Tisztítsa meg a szivattyút” jelzõfény megtisztítottam igazából nem volt benn semmi de ha újra indítom akkor folytatja és befejezi a programot kipróbáltam simán csak a vizet is kiszivattyúzza ja 60és 40 fokos mosásnál csinálja ezt a 30 fokosnál nincs gáz vele egyenlőre.Lehet hogy programkapcsoló hibája van vagy van még esetleg hely ahol el lehet dugulva?
a válaszokat előre is köszönöm
Üdv:Bazsi78
Üdv!
Amikor kiszivattyúzza a vizet, mennyire erőteljes a kiáramlás? Épp csak folydogál, vagy határozottan nyomja ki a vizet?
az az igazság hogy nem látom mert be van kötve a szennyvízbe egyből.
Pedig arra az időre ki kellene kötni, akkor látszik, hogyan dolgozik a szivattyú.
Köszönöm szépen a segítséget megoldódott a hiba leszedtem a csövet és bele volt szorulva egy lego darab :D
Mindig tanul az ember. :wink: :lol:
Sziasztok!
Van egy Whirlpool 2256/1-500 mosógép, ami ledobta az ékszíjat. Azért történhetett, mert eléggé nagy "8-as" van az ékszíjtárcsán. Persze az ékszíjtárcsa hibátlan, tehát a hiba beljebb keresendő. Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a hiba? Mikor forgatom a dobot, a tengely környékén eléggé hullámzik a műanyag burkolat, de ez a másik oldalon is megfigyelhető. Most kicsit kijjebb tettem a motornál az ékszíjat (befelé csúszott le), megy a gép, de eléggé ki-be mozog az ékszíj a tárcsán. De nem látok-hallok a már említett "hullámzáson" kívül semmi különöset.
Üdv!
Biztos jó az ékszíjtárcsa? Amennyiben tényleg hibátlan az ékszíjtárcsa, akkor a vagy a dob deformálódott el, vagy a dobtengely. Mindkettő elég nagy erőhatás következtében tud deformálódni. :?

A dobtengelyhez lehet javítókészletet kapni:
http://bolthely.hu/elektroweb/id/03664_Dobtengely_Whirlpool_FORGODOB_JAVITOKESZLET_WHIRLPOOL_AWT2084_AWT2064_AWT5088_AWT598_AWT2250_ew03664

Vagy itt:
http://www.orczy.com/main.php?mode=term_detail&c_oid=14138311&termekar=2285&akcios=1
Köszönöm a választ. Rátettem az ajtóra az ékszíjtárcsát, elég jól felfeküdt, tehát nem az a hunyó (vagy az ajtó is görbe :D ). Van valami bevált módszer a dob egyengetésére beszerelt állapotban? A tengely elég vastag, el tud az egyáltalán görbülni? Annak a cseréjéhez darabokra kell szedni a gépet, ha jól sejtem, szívesen kihagynám.
Valóban elég nehéz elképzelni a dob vagy a tengelyek deformálódását, de az élet hoz néha furcsa dolgokat. Viszont ebből kiindulva megint az ékszíjtárcsánál lyukadunk ki. Az még kevés, hogy a pereme jól fekszik fel az ajtóra, a középrészének is stimmelnie kell. Ha ráhúzod egy olyan átmérőjű tengelyre amire passzol és megforgatod, akkor látnod kell az ütését. lehet a középrésznél hajlott meg egy kicsit, ami a külső peremnél már jóval látványosabb kimozgást eredményez. Elég vékony küllői vannak, nem kizárt egy kis elhajlás a középrésztől indulva.
Üdvözlet Mesterek!
Az AWT 7125-ön kicseréltem jópénzért a lengéscsillapítókat,(nem volt könnyű) és továbbra is dübörög az egész.A gépet 2001-ben vettem. Cseréljem?
Szakibácsi írta: Üdvözlet Mesterek!
és továbbra is dübörög az egész.

Ezt hogyan érti? Centrifugálás közben?
Plaszlo írta: Valóban elég nehéz elképzelni a dob vagy a tengelyek deformálódását, de az élet hoz néha furcsa dolgokat. ...

Kezd körvonalazódni a dolog. Hirtelen furcsa hangja lett, viszont az ékszíjtárcsa "megjavult". A másik oldalon a tengely nem forgott. A tengely ezek szerint elvált a dobtól az ékszíjtárcsa felőli oldalon. Akkor visszatérhetünk a javítókészlethez. Elég, ha a rosszat cserélem, vagy párban kell? Hogyan történik a rögzítése, szegeccsel? És hogy kell ezt kiszedni? Ha a képen az összes bejelölt csavart kiszedem valamint a másik oldalon a tengely végén levő csavart, akkor ki lehet ütni a dobot a helyéről? A fűtőszálat mi tartja? Az az anya középen?
Kép
Ez elég sz@r ügy.
A csavarokat szedd le és szerintem ki tudod már szedni a dobot is. Ilyet még nem szedtem szét, de elvileg a dob és a tengely között kell lenni egy rugalmas gumi közbetétnek.
A fűtőbetétet nem muszáj kivenned, de a középső csavar oldásával az is kijön.
Az alkatrészáruházban láttam olyan javítókészletet, amihez a szegecsek helyett rozsdamentes csavarokat adnak rögzítéshez. Ilyet kellene keresned. A mostani szegecseket óvatosan fúrd ki, először vékony fúróval előfúrva, majd utána a nagyobbal a szegecs fejét le tudod fúrni. Vigyázz, nehogy a fúró a műanyagba szaladjon bele.

Néhány képet küldj légyszíves a szétesett középrésztől. Remélem nem a műanyag oldalfal tört ki, mert akkor a komplett üstöt cserélheted. :(
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Következő
123 hozzászólás Oldal: 6 / 9

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 64 vendég