Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
123 hozzászólás Oldal: 4 / 9
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9 Következő
Szilvi írta: Helló!

Szóval, ha valakit érdekel az F08 hibakód: meghalt a fűtőszálad a mosógépbe, teljes csere!
Ja,...és Calgont ne használjatok a mosáshoz, mert ablakon kidobott pénz, a fűtőszálam olyan vízköves volt mint a reklámokban, pedig minden mosáshoz használtam!

Üdv.:Szilvi


Egyszer használtam még az elején 1 doboz Calgont, mert kíváncsi voltam rá mire jó, de semmi különbséget nem találtam. Azóta többet egyszer sem, még a mosógépemhez kapott próbaadagot sem bontottam fel. Én szereltem anno elég sok mosógépet és mindig felbosszant az idióta reklámjuk, ami minden hibáért a Calgon hiányát okolja.
Csak egy példa:
Pár éve megkaptam nagynénémék Energomat mosógépét, mert vettek újat és nem volt szükségük rá. Én akkor darabokra szedtem és az értelmes dolgokat elraktam alkatrésznek. Miközben szedtem szét, éppen a fűtőtestek kiszerelésénél jött ki megnézni hol tartok és viccesen mutattam, így jár aki nem használ Calgont. Ő komolyan felelte, mindig használták az elejétől fogva. A fűtőtest természetesen tele volt vízkővel és a mosódob külső fele is tiszta matt volt. Az én gépemben Calgon nélkül teljesen tiszta és fényes volt a dob külső fele, pedig mostunk vele rendesen.
Erről ennyit.
Sziasztok!
Van egy Whirlpool AWE felültöltősöm. Jó pár éves már, eddig nem voltak vele problémák. Egy éve elkezdett centrizés közben ugrálni, de induláskor szét akarja verni a fürdőszobát. Először a két alsó lengéscsillapító kinézetű kart cseréltem ki. Nem segített. Most kicseréltem a dobfüggesztő 4 rudót. Ez sem segített. Mi lehet a baj?
Nézd meg, nincs-e letörve valami a lengéscsillapításban segít? Lengéscsillapító tartóbakja, vagy kiugorva a helyéről. Szerintem felül is kell lenni lengéscsillapítónak. Ellensúlyok a helyén vannak?
sziasztok.kellene egy kis segitség van 1 whirpool awe...mosogépem.az a baja hogy öblités után nem akar centizni csak ha megütögetem lent a szivatyunál!!szétszedtem de emi dugulás.mi lehet a baj???köszi a segitséget az e-mail cimem:laloszka25@freemail.hu ide irjatok kösszi
Kérdés: kiszivattyúzza a vizet az ütögetés előtt, vagy az ütögetés hatására szivattyúz és utána centrifugál?
Szerintem kontakthiba, vagy vezeték szakadás (törés). Nézd át a vezetékeket és a csatlakozásokat.
Sziasztok!

Én egy felültöltős AWG 640 -es mosógéppel rendelkezem mely nemrég megállt mosás közben. Sajnos nem voltam otthon ezért csak azt vettem észre, hogy a program lefutott, de a ruhát teljesen vizesek és a dob nehezen fordul el. Helyenként szurul, van ahol teljesen simán forog.
Korábban hallottam nyekergő hangot mosás közben, de nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki.

Mi lehet a probléma oka? Köszönöm a segítséget.
Üdv!

A szorulást okozhatja a dob és az üst közé esett ruha, csapágyhiba, motor megszorulása, szivattyúhiba, nem üríti ki a vizet centrifugálás előtt és a motor túlmelegszik az erőlködéstől.
Ha leveszed az ékszíjat, meg lehet állapítani, merre kell keresgélni tovább. Ékszíj nélkül forgasd át a dobot és a motort is, érezni fogod, ha valamelyik szorul.
A nyikorgásnak nem volt más kísérőjelensége, mint pl. vízfolyás alul? Esetleg az átforgatás közben furcsa hang?
Üdv.
Van egy AWE 7727-es mosógépem, a mosás elindításakor normális üzemi zaja van, azonban a centrifugálás közben olyan hangot adott mintha leugrott volna a bordás szíj, az ezt követő hang mintha valami odaverődne a dobhoz, vagy a dob nem középen forogna (oldal irányba is kitérne). A burkolatot leszedve, a szíj a "helyén" van bár szerintem eltolódott a mosógép közepe felé. Mi lehet a probléma? Túl laza a szíj kb. 1,5 cm -re be lehet nyomni? Kérlek segítsetek.
Köszi. szepi
Üdv
Ellenőrizd a csapágyait a dobnak. Általában a fura zajok innen származnak.
Igen ez nagyon sanszos, tud zajongani rendesen egy kopott csapágy. Előtte nem folyt ki víz a mosógépből? A csapágy normál esetben akkor lesz ennyire zajos, ha a mosóvíz kimossa a csapágyból a kenőanyagot, és rendes kenés híján hamar meg tud kopni.
Próbáld ki a következőt: centrifugálás után áramtalanítsd a gépet és vedd le az ékszíjat, majd kézzel pörgesd meg a dobot. Ekkor is hallanod kell a csapágy zaját, ha a dobfelfüggesztés csapágya adja a hangot. Ha ez csendben marad, nézd meg ugyanígy a főmotor csapágyát, bár az esetek többségében a dob csapágya megy tönkre.
tiszteltt mesterek Whirlpool AWe 7727 kezelö panelen van egy fet ami szét robant teljesen ha valaki tudna segiteni meg köszöném
Keresgélj a neten, hátha találsz kapcsolási rajzot, bár az elég ritka fehér holló, kincs egy ilyen. Próbálkozz az elektrotanyán, vagy az elektronlin-on. Ha szétrobbant egy elem a programvezérlőben, akkor ott több minden is gallyra ment, egyedül ritkán szokott egy félvezető csak magányosan felrobbanni. :(
lalibatyo írta: Szia !
A konkrét típus még nem volt a kezem ügyében ezért általánosságot írok ! A mosóport és az öblítőt is a mosás során bevezetett víz mossa ki az adagolóból. Szinte biztosan így van ez esetedben is. Két dolog lehet, vagy nem használtál Calgont :D vicc volt !
Szóval vagy a mágnesszelep ami az öblítő tartály felé irányítja a vizet nem nyit ki, vagy a programkapcsoló nem ad neki áramot hogy kinyisson. Én inkább a mágnesszelepre gyanakszom, mert ha program kapcsoló akkor más baj is szokott lenni nem csak ez. Némi villamos ismeret birtokában könnyen ellenőrizhető mi a baj ! A szelep viszonylag egyszerűen cserélhető komolyabb szerszámozottság nem szükséges, ha némi barkácsolási hajlam is van benned. Nem is kerül nagyon sokba. A programkapcsoló az már más téma, meglehetősen drága ezért többnyire inkább másik gépet vesznek inkább az emberek. Persze mivel elektromos készülék ezért nem árt óvatosnak lenni :!: :!: :!:
Kérlek írd meg mi lett a dolog vége !

Sziasztok!
nekem is van egy Whirlpool mosógépem, és aban tuti hogy a mágnes szelep ment tönkre,
Viszont nem tudom hogy hogyan tudnám kiszedni, mert nézegettem jobbról meg balról,
és nem láttam rajta csavarnak mondható rögzítőt.
Kérdésem a következő.
Milyenszerszám kell hogy kitudjam venni?
és ha kivettem hogyan tudnám szétt szedni, mert nagyon nagy a sandagyanum hogy el van dugulva,
és nem nyit ki.
Illetve ez is érdekes,
mert némi vizet hajlandó küldeni,
Kicsit lassabban tölti meg a dobot a gép vizzel,
de abból gondolom hogy dugulás lehet és a megfelelő betáp az megvan,
mert néztem és melegszik akicsike.
Annyi vizet egyépként nem tölt hogy a mosószertartájig el jusson,
de minden csövet kipucoltam, teháát szerintem ez marad mint hibalehetőség.
Válaszaitokat előre is köszönöm,
Üdv Feri!
Szia.
Nem biztos, hogy csavarral van rögzítve, lehet műanyag patentszerűséggel. Észre kell venned a rögzítést valahol.
Amennyiben a mágnesszelepen sem látsz csavarokat, akkor két megoldás lehet, műanyag patenttel rögzítették a mágnest a szelepre, vagy nem javítható, egybeöntött kivitel, csak cserével javítható.
Azért nézd meg, hogy a vízbemenetnél van-e szűrő és nem az van éppen eldugulva.
Az AWT-7125/1 6. érzékesnél mi szabályozza víz szintjét,mennyiségét? A mosógép mellet a kazánnál felszaporodó napi 2-3 liter(tiszta) vizet szoktam mosás előtt bele önteni. Ezzel bajt okozok? A vízmennyiség jelző vagy beállító hol van benne , melyik részén?

Közönöm
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9 Következő
123 hozzászólás Oldal: 4 / 9

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 51 vendég