Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
123 hozzászólás Oldal: 7 / 9
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9 Következő
PA130146.JPG
PA130146.JPG (100.24 KiB) Megtekintve 13743 alkalommal.
PA130144.JPG
PA130144.JPG (70.74 KiB) Megtekintve 13652 alkalommal.
PA130143.JPG
PA130143.JPG (84.23 KiB) Megtekintve 13637 alkalommal.



Sziasztok





- tagnap épp neteztem miközben irtózatos kopácsolást hallottam a centrifugázó mosógépből

- beszaladtam a fürdőbe és kihúztam a konnektorból

- amikor kinyílt a teteje akkor láttam, hogy az ajtó el van deformálódva pedig az nem nyílt ki magától

- az ajtó zsanérjánál a fülek kihajlottak, és az az oldali ajtót ki se lehet nyitni rendesen

- el se tudom képzelni hogy mi történt volna ha nem húzom ki az áramból és végigmegy a program

- valaki találkozott már hasonló esettel?

- javítható, vagy új dobot kell venni?
Üdv
Attól tartok egy új dob és a csere munkadíja többe kerül mint egy másik masina, főleg ha még dobcsapágyat is cserélni kell. Kérdés hogy a mosóüst nem sérült e és hogy nincs e valami idegen test a dob és az üst közt ami ezt okozhatta mert nem hinném hogy ólomkötényt centrifugáltál volna.
Szevasz lalibatyo, milyen kicsi a világ :)
Nálam tisztítottad a kutat Isaszegen

Az a helyzet, hogy egy hete lett benne fűtőszál cserélve, és nem volt semmi beleesve
Viszont ha ilyen reménytelen a helyzet akkor bátran próbálkozok, lefúrom az ajtó szegecseit és visszahajtogatom a füleket
Nagyobb baja már nem lehet
Vannak bontott dobok is, arra is gondoltam, hogy egy pár ezrest szánok rá és kicserélem
Hello True 75

Igen, valóban. A névből sejtettem hogy Te vagy :)
Ha magad meg tudod csinálni akkor persze lehet próbálkozni az más kategória és valóban kellő ügyességgel fillérekért lehet használt bontott alkatrészt szerezni.
Üdv!
true75 írta: Az a helyzet, hogy egy hete lett benne fűtőszál cserélve, és nem volt semmi beleesve
Viszont ha ilyen reménytelen a helyzet akkor bátran próbálkozok, lefúrom az ajtó szegecseit és visszahajtogatom a füleket
Nagyobb baja már nem lehet
Vannak bontott dobok is, arra is gondoltam, hogy egy pár ezrest szánok rá és kicserélem


Ha most lett a fűtőszál cserélve, akkor elképzelhető, hogy nem lett rendesen a helyére rakva, a rázkódástól kipattant a helyéről, és maga a fűtőszál akadt bele a dob ajtajába.

Amikor én tisztítás végett kiszedtem a fűtőszálat a mosógépből, én se raktam pontosan a helyére elsőre, és a dob egy pontján (ahol összehajtották a lemez két végét) hozzáért. Ebből gondolom, hogy esetleg ez is lehet a probléma forrása nálad.
Én is erre tippelek.
nahh, ma megszületett a megoldás

a fűtőszálat tartó rugó eltört és ez okozta a galibát
bontóba vettem egy rossz dobot jó ajtókkal és egy rugót 2000 ft-ért
fúrtam, rozsdamentes csavaroztam és már szalad is a gépezet
mint kiderült tőlem 10 percre van egy mosógépes aki bont-javít-felújítva elad
Whirpool AWE 6419 mosógép. Centrifugalasi probléma.Az a probléma hogy egyik öblites utan se centiz ki a szuro ures a dobba sincs tele ruhával ugy csinál hogy felakar porogni de nem tud miert? kérem irjatok .BÚÉK.
Erőlködik és leáll, vagy csak nem tud átlépni egy magasabb fordulatszámra?
Szép Jónapot van egy 2004-ben vásárolt szabadon álló Ariston olasz gyártmányú AVSL 66 IT Típusű fehér előltöltős Mosógépem a napokban jött a következő probléma Édesanyám szólt, hogy nem működik a gép monom nem létezik tegnap még üzemelt mondta, hogy a szivattyú kicsit csikorgott én is halottam már hogy ezek előtt előggé rágó morgó hangot ad ki amikor szüvattyúz a motor ez biztos, hogy csapágy probléma mert a Hajdu Energomat 560-as gép volt ez előtt annak sokszor volt ez a problémája és a csapágy csere után ment minden ez eredeti kerék vágásban . És a lényeg megnéztem a szivattyúnak nincs gondja ezen kivül de elinditottam a gépet és a hiba következő a gép áramot kap a program helyesen indul mint azelőtt az ajtó mágnes kapcsoló lezár utána a vizvételezési mágnesszelep csak egy fél másodpercre kinyit enged vizet utána minden áll. Hát gondoltam mint a vasúti kocsiknál itt is vizköves lehet ezt érzékeli a vezérlési panel és ezért letilt nehogy leégjen. Rendben mondom szét szedem kiszedtem a gépből a mágnes szelepet látom, hogy össze van öntve gyárilag nem szerelhető mint a vasúti 24 V-oasak. Hát rendeltem egy újat kicseréltem. a hiba az volt ezzel,hogy a csatlakozó mértete teljesen más igy hát a régiról levettem a mágneseket és át szereltem az újra tudom ezek úgy működnek mint egy csap a vas tengely ami itt a csapként funkciónaál áramot kap akkor az erős mágneses mező hatására magához rántja a műanyagban lévő vas tengelyt áramszüntekor elejt és vissza áll az erdeti helyzetébe. Vagy forditva is láttam bekötve. Ha vizköves vagy nem nyit ki vagy megsem mozdul gondoltam ez a baj kicseréltem vissza épitetettem a régi mágnessel az új szelepet és a hiba ugyan az mi. lehet a gond a leégett volna a 8 év alatt a mánesben a kis réz tekercs és amiatt tilt le az uj mágnesen nem egyezik a csatlakozó. szivattyú ágett le és eztért tilt le a vezérlés az esetleges panel zárlat védelme érdekében még nem szedtem ki szivattyút sokszor javitottam mát néztem a szűrőjénél semmi nem álja a lapátjai útját szejem nézzem meg mi a baj és inditsam el nélküle agépet hogy anélkül vételez e vizet vagy a vezérlés szált-e el. csak azután miután megtudom itt a hiba okát Sürgős segítséget kérném a hiba feltárásában nem tudok most mosni. Köszönöm. :( :? :|
Hibakódot nem ad a gép? A ledek a panelen, melyik ég/sötét/villog?
Ezt meg kéne nézned, egyszerűbb elindulni a hibakereséshez.
.
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, volt-e valakinek hasonló problémája a Whirpool mosógéppel. Igaz nem AWE7727, mint a link címe, hanem Whirpool FL 5105 típus.
A vég program felé, amikor a centrizés kezdődik, csak kerreg mint az örült és nem megy tovább. Egy nagyon enyhe program kerék mozdítás után továbbmegy sőt rendesen végigmegy. Lehet, hogy hülyeség, de olyan , mintha egy fogaskerék ki lenne törve valahol.
Kérdés, hogy egyáltalán az automatika cserélhető-e, megéri-e cserélni (13 év) valamint kb mennyit kóstál

Köszi.
Nem hülyeség az elméleted, a mechanika -> fogaskerék egy helyen megkopott és segítség nélkül nem tudja a programkapcsolót továbbléptetni.
Nem tudom lehet-e még kapni, a Google-on keress rá. Már többször belinkeltem alkatrészboltokat, keress kicsit vissza, fejből csak az http://www.orczy.com ugrik be.
Plaszlo írta: Nem hülyeség az elméleted, a mechanika -> fogaskerék egy helyen megkopott és segítség nélkül nem tudja a programkapcsolót továbbléptetni.
Nem tudom lehet-e még kapni, a Google-on keress rá. Már többször belinkeltem alkatrészboltokat, keress kicsit vissza, fejből csak az http://www.orczy.com ugrik be.


Köszönöm a tippet és a linket. Nem volt kis feladat megkeresni, de megérte, mert megtaláltam és "mindössze" 28965 Ft-os áron rendelésre tudnak hozni.
Na ennyi pénzért egyenlőre inkább mindig odébbtekerem egy kicsit a gombot és ha végképp megadta megát, az automatika árának duplájáért veszek egy új gépet.
Mégegyszer köszi.
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9 Következő
123 hozzászólás Oldal: 7 / 9

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég