Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
123 hozzászólás Oldal: 5 / 9
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Következő
Üdv
A vízmennyiséget egy nagyon érzékeny membrános "nyomáskapcsoló" méri általában és baj esetére túlfolyó is van a mosóüstön. Tehát ha öntessz bele vizet akkor kevesebbet enged be. Mondjuk a kazán kondenzvizét én nem önteném bele mert annyira nem tiszta az a gáz aminek az égésterméke az említett víz. Ha csak nem tiszta hidrogénnel fűtesz otthon :) Inkább öntsd le vele a wc-t.
Minden mosógépben van egy membrános nyomáskapcsoló. A nyomáskapcsolónak van egy gumi nyomáscsöve, ami a tartály aljánál, vagy a szivattyúnál valahol kapcsolódik az üsthöz. A csőben levegő van és ahogy kezd emelkedni a vízszint, a membrán csövében lévő levegőt kezdi összenyomni, ami elmozdítja a membránt. Az előírt nyomásnál átkapcsolja az elektromos kapcsolóját és elzárja a mágnesszelepet, vagy jelet ad a programkapcsolónak. Elvileg nem okozol gondot ha tényleg tiszta vizet öntesz bele a mosás előtt, akkor is érzékeli a nyomásnövekedést. Az én Whirlpool-om mosás előtt kinyomja az üstben lévő maradék vizet és csak utána engedi be a tiszta vizet. Ennek két oka is lehet, az egyik, hogy ne legyen pangó víz a gépben, a másik, hogy az ürítéskor a nyomáskapcsoló csövéből is eltávozik a víz és levegővel lesz tele, amit az emelkedő vízszint megfelelően nyom össze. Ha nem nullázná le ilyenkor, akkor a cső szivárgása esetén a nyomás szép lassan lecsökkenne, így jóval magasabb vízállás működtetné csak a nyomáskapcsolót.
A nyomáskapcsoló általában a programkapcsoló közelében, vagy a gép oldalában, felül van elhelyezve.
Sziasztok!!
Először is KÖSZÖNÖM Plaszló és Lalibátyó ,hogy meg írtátok a "szerkentyű" működését.
A víz amit bele öntök az a gázbojler tetején lévő,melegvíz előállítás közben képződő túlnyomásszelepen kilépő TISZTA víz.
Ez, a melegvíz mennyiségi használatától függően napi 1-2 liter. Nyáron napi fél liter,télen mosogatáskor, fürdéskor napi 3-4 liter.
Ma azt vettem észre az öblítő folyadék a mosás végeztével a tartályban maradt.Ez már a harmadik alkalom, hogy így jártam.
KÉRDÉS: mi történhetett már megint a " kicsikével"?
Várom a megoldást és ,bújok bele a gépbe.
Üdv!
Két dolgot tisztíts ki, az ajtóban lévő mosószer adagolót és a keretben lévő fúvókadobozt ami a vizet nyomja a mosószer adagolóba. Ha nem jó erővel és helyre megy a víz, vagy eldugult, akkor nem mossa ki az öblítőszert.
Innen letöltheted a service manualt:
http://elektrotanya.com/whirlpool_awt_7125_1_sm2.pdf/download.html

707 0 cikkszámon találod a robbantott ábrán, 6. oldal.
Szép napot!

A problémám a következő.kb: 10 éves Electrolux mosógépet használok,már amikor kinyomja a szennyvizet,mert azt bizony nem mindig hajlandó.kb 3 éve cseréltek szivattyút ,ha úgy tartja a kedve gyönyörűen kimos,ha rossz napja van, a víz bent marad. :(
Mi lehet a problémája?
köszönettel!
Üdv!
Első körben ki kellene tisztítani a szűrőt, mert lehet ledugult az évek folyamán. Nemrég szereltem olyan gépet, aminek a szűrőjét is alig tudtam kiszedni, annyira el volt dugulva, szabályosan rohadt benne a sok szösz, ennek ellenére néha le tudta időben szívni a vizet. Ha ez nem segít megyünk tovább, a szűrő a gép elején alul, egy kis ajtó mögött található.
Üdv:
Szép napot mindenkinek!

A problémám a következő.Van egy WHIRLPOOL AWT 2284/1 mosógépem és mosás közben kerregő hangot ad.
Lehet,hogy csapágyas vagy?
A kerregő hangot és az előfordulási ismérveket kifejtenéd bővebben?
Hy!
A keregö hang olyan mintha nekiérne valaminek és az okozná,amugy meg mindig van ez a hang .
Tehát amikor a dob forog, akkor ad kerregő hangot. A kerregés változik a dob irányváltásakor és centrifugáláskor?
A hang marad ugyan ugy,folyamatosan
Bocsika.
Igen amikor forog a dob akkor ad keregö hangot
mindkét irányban
Akkor szerelni kell. De még mielőtt szétszednéd, nem esett valami a dob és az üst közé?

Húzd ki a gép csatlakozó dugóját a konnektorból, majd vedd le a gép burkolatát. A burkolat alatt már szabadon vannak a csatlakozók, mindenképp áramtalanítsd a gépet, mielőtt nekiállsz szerelni! Először nézd meg, nincs-e valami oda nem illő a forgó alkatrészek útjában, majd ha nem találsz semmit akkor forgasd meg a dobot az ékszíjtárcsánál fogva kézzel és hallgatózz, merről jön a hang. Ha nem tudod egyértelműen meghatározni a hang irányát, akkor vedd le az ékszíjat és forgasd meg külön a dobot és a motort. Ekkor már tudnod kell, honnan jön a hang.
Lássuk mire jutottál.
Hy!
Köszönöm a hozzáértés.
Remélem megoldodik a probléma.
Holnap szétszerelem.
Igen első az áramtalanítás.
Hy!
Ma szétszedtem a mosogépet és a korcogos hang a motorból jön.
Leszedtem az ékszijat és a dob csendesen ment a motor meg a korcogo hangot adja.
Ezt mi adja a motorban?
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Következő
123 hozzászólás Oldal: 5 / 9

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 75 vendég