Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv Mindenkinek!
Egy kérdésem volna terasz tető építésével kapcsolatban. Nagyjából egy 2x5 m-es terasz fölé szeretnék egy fából készült tetőt építeni, ehhez hasonló megoldással :
http://csaladihaz-epites.info/fa-eloteto-2/

Nálam annyi a különbség hogy a homlokzaton 10 cm-es EPS szigetelés ,behálózva föl van téve.

Kérdés: A falra hogy rögzítsem a szerkezetet? Ki kell véssem a szigetelő anyagot és úgy fel a falra a fagerendát? Vagy van valami jobb megoldás erre?

Köszönet előre is a válaszokért!
Szia
Ez nekem is dilemma volt a közel múltban és én azt a megoldást választottam hogy miután kifúrtam a lyukakat, a furatok körül kivágtam az eps lemezt falig. A vakolt oldalát szépen viszi a flex, majd a többit egy jobb bicska. A lyukak keskenyebbek 1-1 centivel mint a felcsavarozandó gerenda. Tehát a 12 széles gerendához 10x10 es négyzetes lyukat csináltam aminek a közepében ott volt az átmenő furat a falban. A távtartókat is kifúrtam középen majd felcsavaroztam menetes szárral az egészet. Ha az átmenő furat nem megoldható akkor jó hosszú 12 es állvány csavar és tipli. Így épp hozzáér a falhoz a gerenda de a terhelést a távtartók viselik, és a távtartókat takarja a gerenda. Akár a csavar fejeket is be lehetne süllyeszteni majd fadugózni de nekem így is megfelel. A szomszéd oldalra a kerítés mellé pedig egy függőleges gerendát is beszabtam ami alul a betonba épített tartón nyugszik fent tartja a felcsavarozott gerenda véget és 2 db nagyon hoszzú csavarral és tiplivel befogattam a falhoz de ide már nem tettem távtartókat sem mert nem a fal veszi fel a terhet hanem a beton az oszlop alján. Azóta már volt 1-2 szélvihar de áll mint Katiban :) Ha akarod holnap világosban csinálok képet és megnézheted.
Köszönöm a választ! Egy fotó sokat segítene a megértésben.
Hát nem egy hanem 3 kép :) Ez a nyári projekt volt a pince és kazánház hátsó bejárata fölé. Idén talán valami burkolat is kerül a betonra :) Igazából a távtartót amiről beszéltem csak sejteni lehet a csavarok alatt, de ott van az. És épp ez a lényeg, hogy nem látszik semmi és nem a szigetelésre támaszkodik a tartó.
IMG_20180105_090845.jpg
IMG_20180105_090845.jpg (667.95 KiB) Megtekintve 14851 alkalommal.

IMG_20180105_090859.jpg
IMG_20180105_090859.jpg (555.77 KiB) Megtekintve 14829 alkalommal.

IMG_20180105_090932.jpg
IMG_20180105_090932.jpg (596.57 KiB) Megtekintve 14771 alkalommal.
Köszönöm a képeket! Világos a képlet. ;)
Amúgy szép munka. Gratulálok!
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 68 vendég