Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
35 hozzászólás Oldal: 3 / 3
Elképzelhető, neked is spórolós üveg került az ablakodba. :( Majd írd meg, mit találtál és mire jutottál.
Durva amit a blogban írtak. :shock:
Megnéztem az ablak típusát:

Dakstra DPXM6A B500

http://www.dakstra.com/alienPORT.al?lan ... riant=B500

Termék kód DPXM6A B500
Hőátbocsátási tényező (üveg) ( Ug) W/m2K 1.1
Hőátbocsátási tényező (ablak) ( Uw) W/m2K 1.6
Légzárás Class 3
Szélállóság C4
Vízzárás Class E1050
Léghanggátlás ( dB) 30 dB (-1,-5)
Fényáteresztő-képesség 0.80
Teljes napenergia átbocsátási tényező 0.62
Hóteher 4/17/3
Használati erőhatásokkal szembeni ellenállás npd
Becsapódással szembeni ellenállás npd
Tűzállóság npd
Éghetőség npd

Sajnos ez nekem nem sokat mond mivel nem értek hozzá.
Üdv!
A műszaki adatok szerint a hőátbocsátási tényezője egyáltalán nem rossz, értéke alapján korszerű Low-E, argon gázzal töltött üvegnek felel meg. Egy normál, hagyományos thermo üveg Ug=2.8-3.0 W/m2K értékű.
Nem tudom van-e még rá garancia, de én bevonnám a gyártót vagy forgalmazót a hiba kiküszöbölésébe. Egy ilyen paraméterű ablaknak nem lenne szabad ezt a jegesedést produkálnia. Vagy a beszerelés nem volt megfelelő, vagy hibás az ablak.
Üdv.
Homlokzati hőszigetelés házilagos kivitelezésével kapcsolatban szeretnék önöktől segítséget kérni. A rockwool frontmax e kőzetgyapot táblákkal szeretném a házam homlokzatát szigetelni.A rockwool honlapján van kivitelezési útmutató, de természetesen nem térhet ki mindenre ami a gyakorlati kivitelezés során felmerülhet.Itt egy két évvel ezelőtti válaszban a polisztirollappal való hőszigetelésnél említésre került mint előny hogy : házilag is kivitelezhető némi előképzéssel.Első kérdésem tehát az, hogy a házilagos kivitelezés mennyire ajánlható annak a számára aki a polisztirolos technológiában már otthon van és ha igen tudnának-e konkrét kérdésekre választ adni? A homlokzatra szeretnék díszítést is (díszlécet, párkányt) rakni amik polisztirolból vannak. Lehet-e a kőzetgyapotos táblákra ilyen díszítőelemeket rakni (gondolok itt a két anyagnál használatos ragasztó és vakolatfajta közötti különbségekre)?
Ernő
ernő0616 írta: Homlokzati hőszigetelés házilagos kivitelezés. A rockwool frontmax e kőzetgyapot táblákkal szeretném a házam homlokzatát szigetelni.A rockwool honlapján van kivitelezési útmutató, de természetesen nem térhet ki mindenre ami a gyakorlati kivitelezés során felmerülhet.
Első kérdésem tehát az, hogy a házilagos kivitelezés mennyire ajánlható annak a számára aki a polisztirolos technológiában már otthon van és ha igen tudnának-e konkrét kérdésekre választ adni? http://www.rockwool.hu/alkalmazasi+teru ... rock+max+e < gyakorlatilag én elég beszédesnek érzem ezt az oldalt
és még ez : http://guide.rockwool.hu/media/119272/r ... _max_e.pdf
A homlokzatra szeretnék díszítést is (díszlécet, párkányt) rakni amik polisztirolból vannak. Lehet-e a kőzetgyapotos táblákra ilyen díszítőelemeket rakni (gondolok itt a két anyagnál használatos ragasztó és vakolatfajta közötti különbségekre)? < minden további nélkül.
Amire ügyelni kell, hogy a választott ragasztó alkalmas legyen kültérre is. A levakolt felületre, de még a homlokzati festés előtt kell elhelyezni/ragasztani a frízeket/fílingeket. Egy nedves/alig vizes ecsettel eldolgozni az illesztéseket és lehet befejezni a felületet.

Ernő
Üdv.: sby f. J. ép.mérn.-, ép.gépész-, vill-, ép.fiz.
35 hozzászólás Oldal: 3 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 61 vendég