Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
110 hozzászólás Oldal: 5 / 8
Üdv!

A penészesedés okát kellene megtalálni, ilyenkor még nem kellene jelentkeznie a hőhíd miatti páralecsapódásnak. Azt kellene kideríteni, mitől olyan magas a páratartalom. A régi faablakoknál elég rés szokott lenni a természetes szellőzéshez, ezért nem értem mitől lehet olyan magas a páratartalom.
Konkrétan hol jelentkezik a penészesedés? Földszinti lakás? Milyen vastagok a falak és miből épültek?
A lakás második emeleti,téglaépítésű,a ház azt hiszem 17-18 éves. A penészedés a nyílászárók körül van,de sajnos már évek óta küzdünk vele.
Sziasztok!

A következő problémával fordulnék hozzátok:

Adott egy 2. emeleti, régi építésű (tégla) lakás egy budapesti bérházban, abban egy viszonylag kicsi (12nm-es szoba). A szoba hátsó fala a ház hátsó tűzfala (kb 60-70 cm), az egyik oldalfal pedig egy használaton kívüli tűzlépcsővel közös. Utóbbi okozza a problémát, a tűzlépcső fa ajtainak üvegei szinte mindegyik emeleten ki vannak törve. Ígérgetés már kb 3 éve van a közös képviselettől, hogy maajd meg lesznek csináltatva, de semmi érdemi változás nem látszik.. Emellett (bár a pontos méretet nem tudom lemérni), de max 30cm-es lehet a falvastagság az adott oldalon. Emiatt ez az adott szoba érezhetően hidegebb a lakás többi helyiségénél, ez az adott fal is érezhetően hűvösebb a többi falnál tapintásra is.

Mivel tényleg teljesen ad-hoc, hogy mikor lesz ebből végre nyílászáró felújítás a lépcsőházban (és ha lenne is, akkoris fűtetlen maradna, a falvastagság meg mint mondtam adott), ezért sajnos csak belülről tudunk valamit kezdeni a fallal. Első körben, egy ismerős ajánlására a hőszigetelő "csodafestékekben" gondolkodtunk, de hosszú netes kutakodás után eléggé kiábrándító véleményeket olvastunk, ezért valamilyen polisztirolhab (vagy kőzetgyapot) + giszkarton kombóban gondolkodnánk. Tekintve a szoba kicsi alapterületét viszont csak nagyon kis vastagságban lehetne ezt kivitelezni (1cm-es gipszkarton+1cm szigetelőanyag). (Tudom, hogy ennek jóval vastagabbnak kéne lennie, de már így is eléggé folyosó-hatása van a szobának.)

Nehezíti még a dolgot, hogy az adott falra van felfogatva egy galéria tartószerkezetének egy része is. Ezt mindenképp "körbe kéne építeni" a gipszkartonos megoldásnál.

Amíg a csodafestékeket nézegettük, kb 50ezer forintos költséggel számoltunk (csak anyagár, a munka saját). Kb. ilyen összegben szerintetek szóba jöhet valami más alternatíva a szigetelésre? Vagy egyáltalán milyen eredmények várhatóak a fentebb leírt megoldástól?

Köszönöm a válaszokat előre is!
Üdv!

A csodafestéket felejtsd el, nem hőszigetelő, csak tévesen annak magyarázzák. Hővisszaverő képessége van, ami bizonyos fokon gátolja a hőveszteséget, ezért kiáltották ki hőszigetelőnek, így könnyebb eladni... :evil:

Ilyen vékony rétegben nem sok hatása lesz a hőszigetelésnek, talán a fal hidegsugárzását csökkenti, ami komfortosabb érzetet kelt.

Ezekkel próbálkozhatsz:

http://www.halltex.hu/
http://isotexlap.hu/
http://www.parafa.net/web/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Itemid=11
http://www.tetocentrum.hu/falak_belso_hoszigetelese_klimatec_hoszigetelo_tapetaval


A kényszer nagy úr! :?
Sziasztok.
Szigeteléssel kapcsolatos kérdésem lenne ,olyan szakemberhez aki tudja a megolást a következökre.
A probléma a következö lenne, tavaly vásároltunk egy lakást, amihez a gyerek szoba részt utolagosan épitették hozzá még régebben.
az aljzat beton volt a , a falak egyik iránybol egy méter magasan beton alapzat majd fa szerkezet lett ráépitve.
Külsö szigetelése el lett távolitva, majd belülröl 16 cm es üvegszálas szigetelö anyaggal , és aluminium párazáróval ,és vizes gipszkartonnal (zöld) lett leszigetelve,
A probléma már tavaly is jelntkezett, a radiátortol legtávolabbi sarokban lévö sarok ( cirka 3,5 méter) lent a szekrény mögött el kezdett penészedni.
A szekrény hátulja ,és a sarok Lent volt penészes. A lábazat kintröl egy méterig is le van szigetlve.
A szekrényt elhuztam merö kiváncsiságbol ,és akkor láttam, de a parkettán apro vizcseppek voltak kiülve.
gondolom és biztos vagyok benne,hogy nincsen szigetelve semmilyen szinten, csupán betonozva.
Esetlegesen lenne egy ötletem, vagy 2.
at elsö hogy mivel alulrol kapja a nedvességet, egy 2 cm es lépésállo hungarocellel leszigetelném és visszaraknám a parkettát.
A második pedig hogy egy radiátort rakok a problémás sarokhoz, csak mivel a meleg felfelé megy ezért nem tudom, hogy lenne -e haszna.

aki tud érdemlegesen segíteni megköszönném neki, és minden jot kivánok: Laci Bp.
Üdv!

Tehát az utólag hozzáépített házrész alul 1 m magasan beton, majd ezen könnyűszerkezetes falak, vagy 1 m magasan áll ki a földből az alap és ezen könnyűszerkezetes házrész épült?
Ki követte el ezt a szigetelést?? Ez tisztára az állatorvosi ló esete...
Szia, sajnos igy vettük, de pontosan igy van ahogy Te is irtad.
Mit lehetne tenni ez ügyben, azok a megoldasok amiket leirtam valamelyik esetleg segitene?
Tanácsot szeretnék kérni, hogy vettünk egy vályog téglából készült házat, most szeretnénk neki állni a falak szigetelésenek. milyen megoldásokat tudna ajánlani, ami nem túl drága, de viszont jó szigetelés, ne peneszedjen, dohosodjon és persze ne repedjen... Stb. Milyen belső szigetelést tudna ajánlani? Válaszát előre is köszönöm!!
Üdv!
Belső szigetelést semmilyet!!!!
A vályog külön műfaj, nem szabad a téglafalaknál megszokott sablonokkal gondolkodni. Elsősorban tudni kellene, hogy a falak nedvesség ellen szigeteltek, vagy sem. Vályogházaknál sajnos ritkán szigetelték le, így a föld felől nedvesedhet, a szigeteléssel csak rontani lehet rajta.
Én azt ajánlanám, hogy először meg kellene ismerni a házat, nedvesednek a falak, vagy sem, keletkeznek repedések, milyen a levegő benne (dohszag), milyen a klímája nyáron és télen, stb. Egy jól megépített vastag falú vályogháznak sokkal jobb a klímája, mint egy téglaháznak, nyáron hűvös, télen meleg. Emlékszem, gyerekkoromban nagyszüleim vályogházában nyáron(!) dunyhapaplan alatt aludtunk, annyira hűvös volt.
Szóval nem kellene elkapkodni, egy év után a tapasztalatok birtokában lehet szigetelőanyagot keresni hozzá, de akkor is csak átszellőző szigetelőanyagot, polisztirolt felejteni kell, azzal csak tönkre lehet tenni.

Érdemes lenne a neten vályogházakkal kapcsolatos blogokat, írásokat tanulmányozni. Sokat lehet belőle tanulni, meg kell érteni a vályogház "lélektanát". :D
Nagyon köszönöm a válaszát! :)

A gipszkartont hanyagoljuk ;) csak az álmennyezet lesz abból, mert elég magas, és lejjebb szeretnénk hozni 2,60-ra. olvasgattam rengeteg dolgot ahogy ajánlotta, de sajnos nem nagyon tudjuk a házat kitapasztalni, mert 1 évvel ezelőtt vettük, és teljes felújítás alatt áll azóta.. nyílászáró, fűtés, aljzat....stb. szinte minden, csak a falak maradtak meg. (fűtve még nem is volt) másrészt meg azért mert külföldön dolgozunk és csak ritkán járunk haza. glettelésnél maradtunk, de arra is megoszlik h lehet-e vagy sem... akkor javasoltak valami szalagot a repedésekre, és úgy glettelni. Nem értek hozzá :D nekem az a lényeg, hogy a fal egyenes legyen, és ne repedjen! nem olyan vészesek a régi falak csak vannak hajszálrepedések rajta, azt kéne glettelni telibe, vagy csak elég lenne a repedéseket kijavítani, lekenni mésszel??? mit tegyek segítseeeen! :) Köszönöm :wink:
Üdv!

Nyílászáróknál remélem lett beépítve szellőző, különben gondot okozhat. A vályog - mivel a falak aljzatszigetelése általában ki szokott maradni - alapjában több nedvességet tárol, mint egy korszerűbb téglaház falazata. Ezért nem szabad totálisan lezárni a belső terek szellőzését az új, szinte tökéletesen záródó nyílászárókkal, különben penészedni fognak a falak. Amennyiben kimaradtak a szellőzők, akkor még beköltözés előtt fel kell szerelni az ablakokat páraszabályozós ablakszellőzőkkel. Ezek a páratartalom növekedésével arányosan nyitnak és nem engedik túlságosan megemelkedni a páratartalmat.
http://www.aereco.hu/csaladi-haz-lakas-szellozes


A gletteléshez a vályoghoz illő agyagvakolat falsimítóval glettelhető. Szerintem hajszálrepedések mindig fognak keletkezni a fal anyaga miatt. Régebben évente meszelték a falakat és azzal tüntették el a hajszálrepedéseket.
http://fenntarthato.hu/epites/Members/Emotonhu/emoton-tonputz-valyogvakolat
Üdv! Segítséget szeretnék kérni! Adott egy pince fölötti hálószoba. Igazából a teljes ház alá van építve de a pince fölött gondolom a fűtetlenség miatt hideg a szobánk télen. Csak ez a szoba, tehát máshonnan meg sem közelítem a dolgot. Nos, a kérdésem az lenne, hogyan tudnám megoldani a legolcsóbban a pincefödém szigetelését? míg a másik szobában meleg van itt elég hűvöskés. Ha tehetnénk persze a legjobb módszert választanánk de sajnos Nem tehetjük meg, így tényleg szeretnénk a legolcsóbban kijönni. A sima hungarocell táblákról terjedő 'pletyka' az badarság? Köszönöm a válaszát
Kedves Enikő!

Melyik pletykára gondol?
:oops: Eniko33 vagyok, valami galiba történt a fiókokba nem enged be valamiért.... :? A sima hungarocell táblák felragasztására gondoltam. Azt hallottam az is szigetel. Buta vagyok ehhez az egészhez, Sajnálom! :D
Szia!

Még mindig nem értem...a Hungarocell (EPS) hőszigetelő anyag, házak homlokzati hőszigeteléséhez használják a leggyakrabban.

Szerintem nálatok más is lehet a probléma, mert ha az egész ház alápincézett akkor a többi szobának is ugyanúgy hidegnek kellene lennie....feltéve, hogy a pince miatt hideg.
A pince födémére felragasztva hasznos lehet, de ahhoz az is kell, hogy a lábazat is kívülről szigetelve legyen. Télen a pincében melegebb van, mint a szabadban, vélhetően nem ez az egyetlen gond, ha csak az egyik szoba hidegebb a többinél. Másrészt ha a lábazat (pincefödém) szabad tér felől (oldala felől) ki tud hűlni, akkor önmagában a pincében felragasztott Hungarocell nem fog annyit segíteni. A falak közelében a padló sokkal hidegebb lesz, mint a szoba közepe felé. Olyan mint az öltözködés, hiába van meleg kabátod, ha a cipőd vékony és afelől fázol.
110 hozzászólás Oldal: 5 / 8

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 68 vendég