Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
110 hozzászólás Oldal: 4 / 8
Attól félek csak a szomszéd felől hangszigetelni kevés lesz, ugyanis a falak is vezetik a hangot. Biztos lehetne javítani az áthallás mértékén a padló alá rakott hangszigeteléssel, de nem fogod elérni azt a hatékonyságot, amit a ráköltött pénzed indokolna a falak hangvezetése miatt. Először megpróbálnám vastag puha szőnyeggel lefedni a parkettát, meg a szobába is több hangelnyelő faliszőnyeget, függönyt rakni, hátha hoz olyan javulást, amitől már tudsz aludni.
A másik módszer, ha halkan zenét hallgatsz rádióból, vagy más eszközről, aminek időzíthető a kikapcsolása. Mi ezt alkalmazzuk és egész jól bevált.
Sziasztok.
Egy nagy problémám lenne.Panelban lakom és a felettem lakó egy fa...,próbáltam vele beszélni hogy ne dübögjenek de süket fülekre találtam.leszigeteltem a födémet
(2*5cm üvegyapot,1 réteg a profilok közé majd 1 réteg a párnafázás közé.)nagyon hatásos lett meg is lepődtem ekkora hangszigetelő mértékre nem is számoltam!!
Nagy boldogan le is gipszkartonoztam és jött a fekete leves!ahogy felkerült a gipszkartonlap meglehetősen visszaerősödött a dübögés!El vagyok keseredve mert rengeteg
munkát öltem bele !Legyetek szívesek és segítsetek már abban hogy most mit tehetnék hogy olyan jól hangszigeteljen mint még amikor nem raktam fel a gipszkartont.
Előre is hálás köszönetem!!Sziasztok
Üdv!
Ilyen kengyeleken keresztül lettek felerősítve a párnafák?

akusztikuskengyel.jpg
akusztikuskengyel.jpg (25.95 KiB) Megtekintve 8605 alkalommal.

A gipszkarton és az oldalfal közé mit raktál?
Szia
Elősször is köszönöm a gyors választ.Nem akusztikai kengyelre lett felfogatva.egy kicsit egyedi módon csináltam mert volt megmaradva cw 50 profilom és azt úgy raktam fel hogy az oldalára fordítottam és hosszába lett felfogatva úgy hogy a profil és a beton közé raktam gumiszalag szigetelést. A profilok közé raktam az üvegyapotot majd keresztben bepárnafáztam a profilokat majd eközé is raktam üvegyapotot.Ez mind nagyon jó volt addig míg fel nem raktam a gipszkartont.A karton és az oldalfal között nincs semmi csak nekinyomtam és úgy csavaroztam.gondolom ez baj.Az lenne a kérdésem még hogy mi lenne ha a karton bebúrkolnám xps lappal,vagy ez hülyeség?Nagyon szépen köszönöm a válszt
Szia
Az XPS lapnak szinte semmi hangfogó, hangcsillapító hatása nincs, mivel merev anyag, ezt nem ajánlom.
Sajnos azt kell mondanom, át kellene építeni a cw profil helyett akusztikai kengyeles felfüggesztésre és a gipszkartonlapok oldalai ne érintkezzenek a fallal. Kettő közé lehet vékony polifoam szalagot rakni (hangvezetés megszakítása), vagy pár mm-es rést hagyni és a végén kitölteni festhető akril pasztával.

Esetleg ha a gipszkarton és a oldalfal között tudnál pár mm-es rést vágni, akkor kipróbálhatnád, hogy az oldalfal vagy a mennyezet (a cw profilon keresztül) vezette a hangot a gipszkartonba.
Az Ytong Multipor rendszerről mit gondoltok?
Segítséget szeretnék kérni.
Most épülő teremnél a tűzfalakat szerettem volna szigetelni, de az itt olvasottak alapján nem igazán találok jó megoldást.
Az lenne a kérdésem, ha a meglévő tűzfal elé 12,5cm vastag falazatot húzok ytong téglából, az mennyire hasznos és jó megoldás szigetelés szempontjából?
Segítségüket és javaslataikat előre is köszönöm!
A tűzfalakat nem lehet kívülről szigetelni?
Sajnos nem!
Idővel az egész ház lesz majd szigetelve, ha lesz rá keret.
Kicsit több infó kellene. Most épülő terem mit jelent? Hozzáépíted egy meglévő részhez, vagy csak most alakítod ki? A ház tűzfalai telekhatáron vannak, nem lehet szigetelni, vagy másik háznak támaszkodik, esetleg kettő között kevés a hely?
Nem tudom ennyiből elképzelni a problémádat...
Elnézést kérek, de elgépeltem. Nem terem, hanem tetőtér.
A tető szigetelést elvégeztem, de a ház két végében lévő tűzfal vastagságot keskenynek érzem, mert 25-ös ikersejt téglából van.
A tetőtér kialakítást csak a teljes szigetelés elvégzése után szeretném elkezdeni.
Ha már itt tartunk, akkor lenne még egy kérdésem.
Gipszkarton válaszfalakat szeretnék készíteni. Ezzel kapcsolatosan az lenne a kérdés, hogy aljzatbetonozás után vagy előtt érdemes a válaszfalakat megcsinálni? Most jelenleg a födémen perlit beton van.
Így már értem.
A tetőtérben biztos használni fog a plusz téglasor a hőszigetelésben, de építsd teljesen egybe, hogy egy egységként funkcionáljon, mintha növelt vastagságú téglafalad lenne. Ez azért fontos, mert ha rést hagysz a két téglasor között, akkor jó eséllyel a résben lesz majd páralecsapódás, később penészesedés. Tehát az új téglasort szorosan a régi mellé építsd és a köztes részt is töltsd ki malterral (kösd össze vele a két téglasort). Így a pára és hővándorlás is majdnem folyamatos lesz, mintha egyben épült volna a fal. Majdnem, mert a Ytong jobb hőszigetelő, de a vastagsága miatt nem lesz olyan nagy különbség a két fajta fal között.

Gipszkarton válaszfalakat a végén építsd meg, az aljzatbetonozás után.
Nagyon-nagyon köszönöm a segítseget!
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:a lakásunk falai a fürdő kivételével folyamatosan penészednek hetente takarítani kell. Kívűlről nem lehet szigetelni mivel társasházról van szó. A falak eléggé szabálytalan alakúak,minden helyiségnek min.6 fala van. Régi fa nyílászárók vannak. A belső szigetelés megoldást jelenthet,vagy elég ha csak kifestjük penészgátló festékkel?
110 hozzászólás Oldal: 4 / 8

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 61 vendég