Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
62 hozzászólás Oldal: 5 / 5
Sziasztok!

Remélem még van itt valaki mert jó régi a legutolsó hozzászólás :)
Garázs/műhely építését tervezem az udvarba ezzel kapcsolatban szeretnék véleményeket/tanácsokat kérni.
Terveim alapján brutto 6x7m-es épület lenne. Ezt engedi a beépíthetőség is, illetve helyi rendelet szerint netto 100m3-ig engedély nélkül építhetek. Ebbe bele is férnék egy kb 2.65-ös kényelmesen használható belmagassággal (persze ez +- még képlékeny a végleges falvastagságtól függ) amit álmennyezettel valósítanék meg. Az épület fő célja műhely lenne, persze nem vállalkozás működne benne, nagyrészt barkácsolásra használnám.

Az első elgondolásom fa könnyűszerkezet lett volna külső OSB+ 5cm hungarocell szigetelés, belülről salakgyapot és szintén OSB, tető pedig zsindely de aztán mindenki azzal ijesztgetett hogy nem szerencsés a tűzveszély miatt, illetve hogy se nem időtálló se nem olcsóbb mint a tégla bár ez utóbbiakról annyi mindent hallottam, hogy számomra még mindig kérdés mi lehet az igazság :) Ennek a vázáról van egy CATIA-val (gépészmérnökként ezt ismerem) készült 3/4 rajzom de mivel valószínűleg nem ebből fog épülni nem fejeztem be.

A második elgondolás a tégla. valamennyi bontott tégla van egy korábbi melléképület lebontásából. Talán az egyik 6m-es fal kijönne belőle. A többi 30-as Porotherm/Leiertherm téglából lenne. Kívülről ez is kapna 5cm hungarocellt, belül gipszkarton, tető szintén zsindely.

Harmadik lehetőség a Lindab SBS könnyűszerkezetes épület. Én szigeteletlenül rendelném meg majd utólag kőzetgyapot + gipszkartonnal borítanám belülről. (kőzetgyapot+gipszkartont elég jo kedvezménnyel be tudom szerezni így valószínű tudnék spórolni) Egyik ismerősön építette ebből tavaly a vállalkozásának a műhelyét, segítettem is neki az összeállításában. Jöpofa volt, nekem tetszett tényleg gyorsan, egyszerűen, logikusan összerakható, minden anyag méretre vágva lényegében nagy lego. Illetve szakembert nem igényel ami abból a szempontból jó, hogy sem várni nem kell szakemberre sem fizetni nem kell neki. Viszont ezzel a Lindab épülettel kapcsolatban szinte semmi véleményt nem találtam. Az ismerősömnek az alig 1 éves épülete pedig nagyon fiatal ahhoz, hogy tapasztalatot mondjon róla.

Tehát a felsorolt variációkról szívesen meghallgatnék bármit pro-kontra. Illetve a Lindab épületről minden mennyiségben jöhetnek a vélemények/tapasztalatok strapabíróságról, tartósságról stb.

Csatolok rajzot is. Lindab programmal csináltam. Nem ragaszkodom a nyeregtetőhöz, de a Lindabnál csak ilyet engedett. A fa/tégla épületet is egyaránt ferde tetősre terveztem a könnyebb/olcsóbb kivitelezés miatt (feltéve ha tényleg az??).

Elnézést, kicsit hosszúra sikeredett. Köszönöm, hogy végigolvastad!
Üdv!

Csatolmányok

Szèp Napot!
Egy VW Sharanunk van .. Költözès; hàzvètel; gyermeknek mindent megadunk költsègek előtt àllunk ! .. (:
Èrdeklődni szeretnèk hogy ennek az autó hosszúsàgnak ès szèlessègnek.Milyen garàzst tudnànk èpìteni vagy èpìttetni,ami anyagilag se annyira terhes..
Dìzel ès ha nem kerül nem csak fedett de meleg helyisègbe akkor a hûvösebb napokon nehezebben indul màr !
Vàlaszotokat előrre is Köszönöm ès nagyon vàrom ! (:
62 hozzászólás Oldal: 5 / 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég