Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
9 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Hali!Szeretnék segítséget kérni belső tér vakolásához,mégpedig a homok mész cement arányára lennék kíváncsi jó erős vakolat készítéséhez szilikát falra!?valamint munkafolyamatra,valamint arra,hogyan tudom majd egyenesre elhúzni-simítani a vakolatot,ill szükséges szerszámok...köszi
Hello , a vakolo habarcs osszetetele kb.ez a konyvem szerint: 1kobmeter homok+0.33kobmeter meszpep vagy 125kg meszhidrat +30kg cement
A cement mennyiseg novelesevel kemenyebb lesz a vakolat.A munka menete : a fal nedvesitese majd frocskolt alap vakolat ami egy hig vakolo anyag tobb cementtel . A kovetkezo reteg mar vastagabb anyag kell legyen kevesebb vagy ugyanannyi cementtel,10-15mm vastagsagban de ezt a fal hatarozza meg (hogy egyenes legyen) .Miutan megszaradt jon a simito vakolat. Finomra rostalt homok+mesz+cement aranyok ugyanazok. A habarcs olyan allagu kell legyen hogy jol tapadjon es ne csusszon le. Vakolas menete: lentrol felfele kanallal eroteljesen csapjuk fel majd a hosszu karos simitoval vizszintesen ide oda mozgatva huzzuk fel addig dolgozzuk el a vakolatot mig egyenes sikot kapunk. Szaradas utan simito vakolatot teszunk egy fogantyus simitora es korkoros mozdulattal simara dolgozzuk a vakolatot.Jo kiserletezest
Norbec, arra vigyázz, a második réteg vastag vakolatot nem szabad sokáig maszatolni, simítani mert egy idő után elválik az alaptól és leesik a falról. Én sajna nem tudok jól vakolni, csak valahogy vakolni. Én rendszerint beleestem ebbe a csapdába, addig simítgattam a vastag vakolatot, míg egész egyszerűen leesett a falról.
Kőműveseket néztem sokszor, határozott mozdulattal felcsapnak néhány fandli vakolatot, utána simítóval egyenesre húzzák és békén hagyják, mennek tovább.
Igy igaz ,annak aki meg egyaltalan nem vakolt, valami kissebb feluleten kellene gyakoroljon esetleg komuvestol kellene ellesni a tehnikat majd utana probalkozni ugy a vakolassal mint a simito vakolat felhordassal. Nem nehez csak az ember keze ra kell aljon
HALI!Vakolni már vakoltam és simítottam sokat,a vastagvakolat csak 1-1.5-2nm felületröl vált el amikor aláfeszítettem sárkanállal a többi épnek tűnik.A simítóvakolatot viszont le akarom verni az előző igénytelen ráglettelés az enyves festékre....Ez kb 5mm az előzetesen levertek láttán.De ahol a vastagvakolás kijavítása után a simító vakolat alá érdemes lenne dryvit hálót rakni?képet majd rakok fel
Szerintem felesleges, ha a javítások jól sikerültek. A réseket a glettanyag kitölti, ha nem mozog a fal, nem lesznek repedések.
De lássuk az ígért képeket. 8)
Hali!Holnapra+lesznek!

Csatolmányok

Sziasztok!

Ennek a pasinak rengeteg videója van fent a youtube-on,nézzétek meg,csatolok két ízelítő videót :))
http://www.youtube.com/watch?v=Qxfd5zzRqFE
http://www.youtube.com/watch?v=VDovOs9w1X8
Sziasztok! Új ház építésénél azzal a problémával találkoztam hogy a vakolatot ha kézzel megdörzsölöm akkor elég erősen porzik. Mikropol-al (mészpotló) vakoltak. Miután másnap láttam hogy porzik mondtam hogy akkor rendes másszel 4:1 arányba keverjék de ott is ugyanez volt az eredmény. Mi lehet a hiba, illetve mit tudunk vele csinálni? Falfix? 3-6 vékony vakolat? be kellene simítani? Előre is köszönöm a válaszokat.
9 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég