Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Lattam epitkezesi boltba betonteglat ,ami oszlopok keszitesere hasznalnak a belseje ures betonnal akarom kitolteni,de az ismeroseim azt mondtak hogy vigyazzak mert betonvasat is kell rakni bele mert kulomben elfordul,kidol...nem ertem hisz ha a beton megszilardul akkor egy tomor tomb lesz vagy tevedek...??
Valóban tömör tömb lesz, de a beton egy rideg merev anyag a kötése után. Mint minden anyagnak a betonnak is vannak szilárdsági mutatói, ezek függnek az elkészítés módjától, a cement és kavics arányától, esetleges adalék vagy szennyező anyagoktól. A lényeg a beton terhelhetősége nagy mértékben növelhető vasalással. Kis keresztmetszetű, hosszú, vagy magas oszlopoknál, gerendáknál nagy a csavaró és nyíró igénybevétel is, amit a beton vas nélkül nem bír el, egyszerűen eltörik. A vasalással erősebb, rugalmasabb lesz. A beton szilárdságának csökkenését még okozhatják bedolgozási hibák, mint a nagy időközös réteges öntés, amikor az öntött rétegek között túl hosszú idő telik el, a rétegek már nem kötnek egymáshoz, mint folyamatos öntésnél, így a teherbírása is kisebb lesz. Hiba még a túl száraz betonkeverék használata, ami nem tömörödik megfelelően, levegős lesz, a jó kötéshez megfelelő mennyiségű vízre van szükség. Nézd meg, minden terhet viselő betont vasalnak: alapok, gerendák, áthidalók, oszlopok, aljzat és födém, koszorú, tehát minden olyat, ahol nyíró, szakító, vagy csavaró erő léphet fel.
Röviden a lényeg: tegyél bele betonvasat ha hosszabb távra tervezel és nem akarsz meglepetéseket.
Üdvözlöm!
3m magas 30x30 as pillér zsalúkőből készülő pillér hogy készítem el?
Vasalásra, hány soronként betonozni, 1nap vagy 2nap alatt elkészithető?
Üdvözlettel. Tibor
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég