Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
593 hozzászólás Oldal: 32 / 40
Előző 1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 40 Következő
Üdv!
Az esetedben a könnyűbetont kihagynám, esetleg a gerendák tetejéig való feltöltéshez. Inkább Liaporral tölteném fel a szükséges magasságban és azt szigetelném le. Ezzel a vizes technológia kihagyható, azonnal lehetne a szigeteléshez hozzálátni.
http://ezermester.hu/cikk-5781/Liapor_duzzasztott_agyagkavics_a_tetoterbeepitesben

El kellene dönteni, hogyan tovább és aszerint szigetelni.
Lehetőségek:
- csak padlásnak használod, akkor kevés a 2x5 cm szigetelés, a könnyűbeton szigetelőképessége ilyen vastagságban elenyésző. 16-20 cm lenne a minimális, a salakréteg is hőszigetelését is beleszámítva.
Itt több lehetőséged is adódik, lehet betonozni Liaporos vagy normál betonnal, de lehet vízmentesen is az Austrotherm vagy Szigatech padlapjával. Ez már valamennyire terhelhető, de mindenképp járható felületet ad.

- később beépíted, akkor nem szükséges a födémszigetelés és betonoznám a födémet a Liaporos feltöltés után, ha a födém elbírja. Viszont akkor a tető szigetelését kell megoldanod, még akkor is, amíg nem lesz lakott tér.
Köszönöm a választ!

Egy kicsit még értetlenkednék:

A liaporral feltöltött felület mennyire laza? Liaporos felületen lehet járni és dolgozni vagy a feltöltést olyan ütemben kell csinálni, ahogy a fóliát és az EPS-t rá tudom húzni, tehát mindig csak annyit feltölteni, amire mindjárt a fóliát és az EPS-t rá tudom tenni?
Ami videókat találtam a neten, mindenhol betonozott felületen dolgoztak, és az jó alapnak tűnt, amin könnyű dolgozni.
Az első mondatodat, ha jól értem, te sem zárod ki a betont csak ne könnyű betont, hanem liaporos betont használjak?


Köszönöm!
Üdvözlettel,
Norbert
Üdv!
A Liaporral megúszhatod a betonozást, száraztechnikával is tudsz szigetelni. A könnyűbeton nem túl erős az EPS golyócskák miatt, inkább hőszigetelésre használják, mint járófelület kialakítására. A Liaporos könnyűbeton erősebb, terhelhetőbb.

A Liapor jó feltöltő anyag, de nem ad stabil járható felületet, mint a sok év alatt beülepedett salak. Tehát ahogy írtad, érdemes gerendaközöket feltölteni, lefóliázni és szigetelőanyagot leteríteni. Segítség lehet egy vastagabb OSB lemez, vagy palló a munkálatok alatt, ezek nem nyomják szét a Liaport és kényelmesebb rajta dolgozni.

Itt megint felmerül a kérdés, mit akarsz majd kezdeni a padlástérrel? Ha be akarod valamikor építeni, akkor elég kiegyenlíteni a salakot és ideiglenesen üveggyapottal leteríteni. Így a hőszigetelésed megoldott addig. Ha tárolni is akarsz rajta, akkor más technológiát kell keresed akár részben, akár egészben.

Mint előző hozzászólásomban írtam, ha be akarod később építeni a padlásteret, akkor nem ezt a födémet kell szigetelned.
Kedves Plaszlo!

Átfutottam az eddigi kommenteket és csak úgy érzem ,hogy fel kell tennem a szokásos kérdéseket a könnyüszerkezetes házam födémszigetelésével kapcsolatban. Rétegrend a következő:
-vakolat
-gipszkarton
- valamilyen hőtükrös/buborékfóliás max párafékező valami, 5 centis átlapolásokkal és nem ragasztva
-7x15 fagerendák és közöttük valaha 10 centis volt üveggyapot párnák
-és ennyi!
Ez nem fedi a teljes födémet mert a fal és födém találkozásánál van egy gerenda vízszintesen és a fal fölé már nem ér be semmi sem. Viszont az jó hír, hogy legalább az eresz alatt a fal megnyújtásánál vannak szellőzőnyílások vágva. A kérdésem egyelőre az volna ,hogy ezt hogyan és miként kellene rendbe rakni és lehetőleg a végén járható is legyen? Főleg a fal és födém találkozási pontja ami aggazt engem...Válaszát előre is köszönöm! Majd képet próbálok küldeni!
1 kép

Csatolmányok

2 kép

Csatolmányok

3 kép

Csatolmányok

és ime a hires neves párazáróm vagy mi

Csatolmányok

Üdv!
Tudna olyan képeket is küldeni, amin nagyobb területen látható a szigetelés és a fal-födém találkozás? Így nem igazán értem a kivitelező elképzelését.
Konkrétan milyen problémák vannak a házzal, a szigeteléssel? Nagy fűtésszámla, penészesedés?
Köszönöm a gyors válasz!

Lényegében eddig nincs csak már a vétel során is mondták a szakértők hogy elég szar állapotban van a régi. (poros-összesett-rések tátonganak-hőhidas.) Ezért gondoltam hogy járhatóvá tenném és ua idő alatt egy normális vastagságot kialakitanék. (mondjuk 20 cm vastagság és a korábban már itt leirt módon. Mondjuk nem árt ha esetleg ujra felelevenitjük hátha azóta jött össze uj tapasztalat és minden ház eltérő egy kicsit.)
Ezért küldtem a képeket amelyek függöleges láncban készültek. Tehát ugymond összemosva őket lehet látni az egész fal és födém szerkezet találkozását. De persze próbálok majd egy egybefüggö képet is csinálni róla!

Köszönöm! További szép napot!

Tamás
Jó estét!

Sikerült képeket csinálni valamint felfedezést is tenni...:-(
Látható a fal és a födém találkozása, a vízsznte gipszkarton lapok valamint a függölegesek is.
A szigetelés alatt nyári fólia van, valamint a falban is ua van a szigetelés és a belső gipszkarton között. Látható hogy a külső 5 cm ehomlokazti szigetelést tartó osb lap túlnyúlik a födém síkján és talpszelemenhez vagy mihez van fogatva. A szellőzőnyílás is ebbe van vágva, valamennyire leárnyékolja a talpszelemen.
A második képen a felhajtotott ISOVER RIO típusu szigetelésben/-en valami fekete valami van...(nem látszik penésznek de ki tudja) a vonalassága alapján pont ott van ahol a fal légrése van. Érthetően írtam le?

Egyelőre ennyi mert nagyon meleg volt odafenn..

Segítségét előre is köszönöm!

Csatolmányok

Üdv!
Idő kellett amíg megemésztettem a látottakat. Nem csoda, ha nem túl jó a szigetelése a háznak. Ahol látszik a fal teteje, ott nem értettem minek a kiszellőzés? Belső oldalon teljesen felesleges, fűtési időszakban ezen a légrésen egy rakás meleg szökhetett el a padlásra, kiszellőztette a meleget.Ezt a légrést a szerelvényeknek (elektromos kábelek, vízcsövek) szokták hagyni, hogy a párazáró fóliát ne kelljen sok helyen kilyukasztani. Viszont ezt a légrést a tetején le kell zárni, hogy ne tudjon a gipszkartonon könnyűszerrel átjutó meleg elszökni! A tetőre fektetett üveggyapot nem jelent komoly ellenállást a meleg levegőnek.

A buborékos fóliát vagy le kéne cserélni vagy sima párazáró fóliára, vagy felszedni és rendes - 20 cm-es - átlapolással és ragasztással újra lefektetni és kiegészíteni a hiányzó részeken. A fóliát a teljes födém felszínen kell teríteni egészen a falakig felhajtással és rögzítéssel. A fólia lerakása után még léccel vagy deszkával is lezárnám a légréseket, majd erre lehetne faltól falig teríteni a hőszigetelést. Első lépcsőben a gerendák közét kitölteni, majd még a gerendák tetejére legalább 10 cm-es réteget teríteni, hogy a gerendák is szigetelve legyenek (hőhíd elkerülése).
Amennyiben járható felületet akarsz, akkor a gerendák tetejére 90 fokban (merőleges rájuk) párnafákat kell fektetni, majd ezek közét kitölteni szigetelőgyapottal és erre jöhet deszka, vagy OSB lap járófelületnek.
http://isocentrum.eu/ragasztszalagok/314-alugozolt-hotukros-ontapado-szalag.html

A képeket újra megnézve, mégsem szedném fel a fóliát, mert a gerendák alá nem lehet befűzni az újat, inkább alaposan leragasztanám az átfedéseket a ragasztószalagjával és a hiányzó részeken bő átlapolással, ragasztással és felhajtással a talpszelemenhez pótolnám ki.
Jó reggelt!

Köszönöm a segítséget! Ezért is raktam fel mert valami gyanús volt nekem.
Lenne még kérdésem...Az a fekete " koszolodás" az mi lehet? Penész, por? A többi részen még nem néztem de ez a konyha feletti részen van, pont ahol a régen a gáztűzhely volt (az most már elektromos)
A 10 centi a gerendák felett mindenképpen kell?
Az müködik -e hogy polisztirol szegélyt rakok a gerendákra és arra csak öt centi kőzetgyapot szigetelést 90 fokkal elfordítva, párnafák közé, az eredeti gerenda irányra nézve? Vagy csak öt centi kőzetgyapot magában a gerendák fölé?
Azt a légrést akkor fedjem be ua nyári tetőfóliával, felfuttatva az osb lapra is majd a fal + légrés teljes szélességben rögzitsem egy deszkalappal?
Melyik lenne jobb a kőzetgyapot vagy üvegyapot?
Multirock és Knauf MPN között mi a különbség?

Egyelőre ennyi lenne...Az eddigieket is nagyon köszönöm!

További szép napot!
Üdv!
A fekete elszíneződés lehet a szellőzőrésen áthaladó levegőből kicsapódó por is, de lehet penész is, képről nehéz eldönteni.
A légrés lezárásánál azért gondoltam lécre, vékony deszkára, hogy teljes egészében elzárja a felszálló meleg levegő útját. A fólia a felette lévő könnyű üveggyapot súlyával valószínűleg kevés lenne. A deszka szorítsa rá a fóliát egész felületén a résre.

A szigorodó szabványok meg persze az ésszerűség is egyre erőteljesebb hőszigetelést kíván. Ma már 20-25 cm-nyi szigetelés alapkövetelmény. Másrészt a gerendák rosszabb hőszigetelők mint maga a hőszigetelőanyag, így hőhidat képeznek. Ez annyit tesz, hogy télen a plafon a gerendák vonalában hűvösebb lesz, mint a környezete. Rosszabb esetben ezek a sávok harmatponti hőmérsékletet érnek el, ahol megkezdődik a beltér levegőjében lévő pára kicsapódása, később penészesedéshez vezethet. A gerendák feletti hőszigeteléstől nem lesz homogén a födém hőszigetelése, de megakadályozható a harmatponti hőmérséklet kialakulása a gerendák vonalában.A 10 cm javasolt vastagság, ha csak 5 cm fér el, az is jobb a semminél.

A kőzet és üveggyapot között a legnagyobb különbség az árában és az alapanyagában van. A gyártók oldalán megnézheted a hőszigetelési értékeiket, nagy eltérést nem találsz köztük. Födémszigetelésre mindkettő megfelel.
Jó estét!

Vasbeton gerendás födémes padlásteret szeretném utólagosan szigetelni. Csak tárolásra, és évi néhány feljárásra akarjuk használni (antenna, kémény ellenőrzés, stb.)
A födém jelenlegi rétegrendje (belülről kifelé):
- Vasbeton E gerenda, közte kefni
- fólia alátét
- 4 cm járható Thervoolin
- fólia alátét
- 5 cm aljzatbeton


Erre gondoltam 5+10 cm közetgyapotot rátenni a következő rétegrenddel:

- párazáró fólia
- 5 cm-s tábla
- 10 cm-s tábla kötésben

Következő kérdéseim lennének:
1. a födémen vízszintesen talpgerendák futnak; bennük szelemen. Ezeket felülről be kell borítani a párazáró fóliával, vagy alulról kell átbújtatni alattuk, vagy ki lehet hagyni?
2. A legtöbb kőzetgyapot tábla kibír 60-65 kg pontszerű terhelést, ahogy olvastam. Kell nekem akkor stafniznom, léceznem? (Évi néhányszor megyek fel a padlásra csak, max a kéményt ellenőrizni, meg dobozokat feltenni)
3. A cserép alatt van porhó elleni fólia. Le kell akkor borítani a kőzetgyapotot még?
4. födémen futó talpgerendákat be kell szigetelni, vagy ez nem jelentős hőhíd kockázat?
5. A vasbeton koszorú élekre mekkora szigetelés kell a födém felől?

Köszönöm Pali
Előző 1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 40 Következő
593 hozzászólás Oldal: 32 / 40

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 65 vendég