Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
92 hozzászólás Oldal: 2 / 7
Endlos,
nem akarsz a házikódról egy új témában kicsit mesélni? Célok, elképzelések, megoldások, esetleg képek. Biztos nem csak engem érdekelne. :D
Plaszlo írta: ...Valamit a környezetében fel kellene felfűteni, ami mellesleg még dekoratív is lehetne, mint egy jól megtervezett burkolat hőtároló anyagokkal kiegészítve. ...

Arra jutottam, hogy lazán körbe rakom putnoki téglával, nem falazom össze őket, csak egy külső záró réteget kapnak, elvileg így tudnak kicsit mozogni belül.
Plaszlo írta: Endlos,
nem akarsz a házikódról egy új témában kicsit mesélni? Célok, elképzelések, megoldások, esetleg képek. Biztos nem csak engem érdekelne. :D

Tudni kell rólam, hogy okleveles feltalálóként elég sok olyan ötletem van, ami környezetbarát, és a kényelmet is szolgálja. Mert engem ugye bár kreatívnak mondanak, inkább csak rendkívül kényelmes, lusta, és fukar vagyok. Csak az adja az erőt az ötleteimhez, hogy ezeket a rossz tulajdonságaimat beismerem, és elfogadom.
A kis ház elképzelés leginkább szerkezetileg már alakul, de szerintem még lesz vagy 10 év, mire készen lesz, és ráadásul ezen túl több ház tervem is van. Lényeg az olcsó, könnyen hozzáférető anyagok profi, ízléses felhasználása, a fenntarthatóság, és hogy ha készen van, az ember úgy érezze otthon magát, mintha a Travel channel egyik szereplője lenne. Persze ezek mind csak irányadóak, nem lehet teljes mértékben hibátlanul mindent megvalósítani, mindig lesznek lyukak, rések, "de"-k.
Nagyon izgat pl. az, hogy olyan anyagokból, amik egyébként a környezetre káros módon lehet csak újrahasznosítani pl. autógumik, hogyan lehet belőlük jó tulajdonságú házakat építeni. Ez nem saját ötlet, a Discovery-n láttam, nagyon jó föld házat építettek gumikból. Majd küldök fotókat, ha lesznek olyanok, amelyek bele férnek egy ilyen fórumba.
Endlos írta: Majd küldök fotókat, ha lesznek olyanok, amelyek bele férnek egy ilyen fórumba.


Semmi gond, csinálunk ilyen fórumot, amibe belefér. 8)
Készítettem egy tervet CS3-mal, hogy milyen samottcsempét szeretnék oda a frontjára, és a felső oldalára, (ugye mivel a falat kibontom, és beépítem, így oldala nem lesz)

Kép

Van itt egy fazekas mester Debrecen-Józsán, aki csinál kimondottan cserépkályha csempéket, és kíváncsi vagyok, milyen árat mondd rá.
Hú valahogy kisebbre kellene vennem a képet.
Ez amolyan 80-as éveket idézi nekem szín, és mintavilágában, nem túl szép, de a házikó is ilyen, úgyhogy elfogadjuk mindig, amink van, és azt tökéletesítjük, a rossz oldalát emeljük ki, és így lesz gyönyörű.
Sajna csak a fele látszik, nem tudom lentebb venni a méretét.
Ez egy csempe képe, vagy az egész frontoldal fog így kinézni?

Hogyan gondoltad a falba építést? Eleje-háta melegít egy szobát, vagy olyan vastag falad van, amibe belefér? Hőleadás? Így oldod meg a falfűtést?
Sok kérdés..... :D

Küldj pü-ben e-mail címet, küldök kis progit, amivel könnyen le tudod csökkenteni a képet, feltéve, hogy jpg-ben is le tudod menteni a szerkesztett képet.
Plaszlo írta: Ez egy csempe képe, vagy az egész frontoldal fog így kinézni?

Hogyan gondoltad a falba építést? Eleje-háta melegít egy szobát, vagy olyan vastag falad van, amibe belefér? Hőleadás? Így oldod meg a falfűtést?
Sok kérdés..... :D

Küldj pü-ben e-mail címet, küldök kis progit, amivel könnyen le tudod csökkenteni a képet, feltéve, hogy jpg-ben is le tudod menteni a szerkesztett képet.

Ezt ugye mivel Adobe CS3-mal csináltam helyileg le tudom csökkenteni, csak azt hittem, hogy fórum szinten is lehet méretezni őket.
Ez csak egy csempe, az összképet úgy képzelem, hogy sakktáblaszerűen lesz tulipán nélküli, és tulipános elrendezve. Sima asszem B30-as tégla, ami eredetileg főfal, de mivel hozzá építettem egy ilyen folyosó szerűséget, így már a túl oldala is beltérré vált, ami ráadásul szintén nagyon hűvös része a háznak, mivel ott van a bejárati ajtó. Ja és valójában ez is a fenntarthatóság szellemében épül, mert bár a helyiségek fűtését jelenleg egy nagyon olcsón üzemelő inverteres klíma fűti, és infrapaneleket fogok még a zegzugosabb helyekre felszerelni, ha úgy lesz pénzem, de addig is egy szemétprést építek, (ez is az egyik szabadalmam) mivel mi úgyis külön gyűjtjük az éghető, és a nem éghető szemetet, az éghetőt kicsibe összepréselem, összegyűjtöm egy kinnti, szellőző, de esővédett szekréányben, és jó hőt fog adni a nagy szájú kandallóban télen. Igaz, utána sokat kell majd takarítani a kéményt, de ennyit megér. Mellesleg a rengetek gaz, amit lekaszálok, milyen jól brikettelhető. A kandallónak egyébkétn a legnagyobb előnye a cserépkályha, és minden egyéb kályhával szemben, hogy nagy a szája, és a fát sem kell olyan rövidre vágni.
[url http://www.youtube.com/watch?v=GRxvNhlS4V4]Egy kis érdekesség[/url]
sziasztok, sajna még mindig nem vagyok készen a kandallóval, kitaláltam, hogy füstjáratot építek neki, végülis nem a padlóra tettem, hanem olyan magasságba, hogy ne kelljen leguggolni hozzá, ha teszek be fát. De felül még lenne egy kb 1,20-as magasság, ahol el tudnék helyezni egy kacskaringós füstjáratot, hogy hatékonyabb legyen a fűtés, de ott is azon akadtam meg, hogy szintén hőtágulás van, szal nem építhetem fel csak úgy és szeretném könnyen szétszerelhetővé tenni, tehát ha lehetne ugyanolyan öntvényből csinálnám, mint amiből a kandalló is van, és csak csavaroznám. Még egy kérdés szerintetek a füstjárat alá kanyarodhat-e a tűztérnek? Képes-e így áramlani?
Endlos írta: Még egy kérdés szerintetek a füstjárat alá kanyarodhat-e a tűztérnek? Képes-e így áramlani?

Igen, megfelelő kéményhuzat mellett működik, gyakorlati példát tudok róla. A kéménycső konkrétan megkerüli a kandallót a burkolat mögött és a leadott hőt ventilátor fújja a lakótérbe. Ezt kandallós készítette, nem barkácsmunka!!
Bármit teszel a kéménybe - hőleadó dobot, kacskaringót - arra vigyáznod kell:
- megfelelő huzata maradjon
- ne hűtse le nagyon a füstgázt, mert akkor párakicsapódásra és kátrányosodásra számíthatsz a kéményben, valamint rossz esetben CO visszaáramlásra is.
- szétszedhető füstjáratnál a szigetelésre kell nagyon figyelni, gáztömörnek kell lennie. :!:
ez a kandalló is csavarozva van, és ilyen furcsa törékeny tömítőanyag van az illesztéseknek, gondolom, ha megtalálom, mi az, és veszek, akkor azl a megfelelő lenne végigtömíteni mindenhol a füstjáratot is.
Szerintetek milyen vastag, és anyagú öntvényt kellene keresnem, ami nem ég ki 1 év alatt?
Nem lenne egyszerűbb egy készen kapható hővető dobot berakni a füstcsőbe és azt úgy körbeépíteni, hogy a levegő tudjon áramolni körülötte és a szoba légterébe menni? Akár egy halk ventilátorral megsegítve, ha már kellően felmelegedett a kémény.
Szerintem az ilyet méretezni kellene a kandallóhoz, nem csak ránézésre és a rendelkezésre álló hely alapján csinálni valamit. Én lebeszélnélek erről, de ez csak egy vélemény.
Plaszlo írta: Nem lenne egyszerűbb egy készen kapható hővető dobot berakni a füstcsőbe és azt úgy körbeépíteni, hogy a levegő tudjon áramolni körülötte és a szoba légterébe menni? Akár egy halk ventilátorral megsegítve, ha már kellően felmelegedett a kémény.
Szerintem az ilyet méretezni kellene a kandallóhoz, nem csak ránézésre és a rendelkezésre álló hely alapján csinálni valamit. Én lebeszélnélek erről, de ez csak egy vélemény.

Ilyen hővető dobot hol lehet kapni? Mi ennek a pontos neve? Megnézek minden lehetőséget, nem akarok sokat dolgozni rajta, ha van elérhető áron előre gyártott alkatrész, akkor időt is spórolok.
Kösszépen, gugli nem sok mindent adott ki nekem
92 hozzászólás Oldal: 2 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 139 vendég