Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
92 hozzászólás Oldal: 7 / 7
Tisztelt Fórumozók, tisztelt Ezermester!

Van egy új 14kW Liseo L7 es kandallónk amit újonnan kötöttünk be egy már meglévő 28cmx28cm-as 8m magas téglából épült kéménybe.
A kéménybe egy 1mm vastag 180mm átm saválló INOX csövet építettek be előzőleg. Ehhez lett csatlakoztatva a kandalló a kémény aljától mintegy 2m magasságban.
A kandalló 1m hosszú 180mm-s INOX füstcsővel, könyökcsővel és 30cm hosszú bekötő csővel csatlakozik az INOX kényénycsőhöz. A kéményt szigetelt 40cnx40cm alu laposlemez takarja, amin átvezették a 180mm-s INOX kémyénycsövet, ahogy kell.

A kandalló csodálatosan ég és ontja a meleget, ha megdurrantom, a tűrakás és a levegő szabályozása nem probléma egyáltalán. Azonban érezni némi füstszagot a kandalló használat alatt. Nekem nem vészes, de asszony kiköltözéssel fenyeget, ha rendszeresen akarom élvezni a kandallótűz látványát! Minden csőillesztés illesztés egy fekete tőmítővel lett összerakva- mindenhol! Ennek ellenére van enyhe füstszag, ami borzasztóan irritálja az asszonyt.

Mi lehet az oka az enyhe füstszagnak? A kandalló használat alatt mintha hallanék egyfajta huzatot folyamatosan a kandalló ajtajánál működés közben. A hőálló üveg felső pereme pedig nincs tömőanyaggal az ajtóba ragasztva, van némi rés. Elképzelhető-e az, hogy némi nagyin apró ajtórés és/vagy a felső üvegtömítés hiánya a füst
forrásának? Vagy teljesen normális érezni némi füstöt olyan kandallóknál amelyek a lakótér levegőjét használják fel az égéshez és az említett légréseken visszaáramlik némi füstszag?
köszi és üdvözletem.
Kedves hobo!

Nem vagyok egy nagy kandallótudós, de nekem a leírás teljesen normális működést jelent. Megnézhetné még kéményseprő, hogy minden rendben van e, nem lehet visszaáramlás, de a tűznek, fának, alulra hulló pernyének van szaga, és szerintem ez is hozzátartozik a kandallózáshoz.
Egy co, és egy füstjelzővel meg tudod nyugtatni az asszonyt, ha csak fél. Ha meg irritálja a füstszag, azzal nincs mit tenni.
92 hozzászólás Oldal: 7 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 220 vendég