Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdvözlöm!
A kérdésem az lenne, hogy téglából épült családi házhoz bővítés céljából fából lehet-e előszobát építeni, vagy sem.
Kivitelezhető ennek a megvalósítása, hőhíd kialakulása nélkül?
A neten sajnos nem találtam képeket ilyen jellegű épületekről.
Üdv!
Miért ne lehetne?? Könnyűszerkezetes építési módon: fa váz, közte hőszigetelő anyaggal kitöltve. A belső burkolat lehet lambéria, vagy gipszkarton, a külső először osb lap, majd arra még plusz hőszigetelés, ami az egész vázrendszert leszigeteli, majd erre vékonyvakolat, vagy fa burkolat ízlés szerint. A tető a megszokott módon szigetelve, vagy a födém fölött, vagy a gerendák között és felett, így a "tetőtér" is kihasználható. Itt nálunk több példát is láttam, van aki az előtető alatti részt építette be, van aki a házhoz toldva épített plusz előszobát. A hőhidasságot a bővítés külső szigetelésének a ház meglévő külső szigetelésébe integrálásával lehet elkerülni.
tancsikusz írta: Üdvözlöm!
A kérdésem az lenne, hogy téglából épült családi házhoz bővítés céljából fából lehet-e előszobát építeni, vagy sem.
Kivitelezhető ennek a megvalósítása, hőhíd kialakulása nélkül?
A neten sajnos nem találtam képeket ilyen jellegű épületekről.


Tisztelt tancsikusz!

Weboldalunkon jópár ács szakembertől kérhet ajánlatot a fennti munkára, illetve biztosan választ kaphat a fennti kérdésére is, ha hiurdetésében leírja kétségeit is.

Üdvözlettel

Az Abadus csapata

http://www.abadus.hu
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 211 vendég