Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 6 / 50
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 50 Következő
Köszönöm Szépen a Választ!

Akkor más megoldáson gondolkodom tovább. :)

Üdv. Ricsi
Sziasztok!

Sokszor beszámoltam már a munkákról nektek. Annyira megtetszett ez a Mika kazán, hogy kitanulom a szakmát, és cégszerűen is elkezdtem foglalkozni vele.
Nem tudom, hogy mennyire szabad itt az ilyen reklám, ha bárkinek gond, vegyétek le nyugodtan, de ha nem gond, nézzétek meg az új weboldalam:
http://www.konvektune.hu
Szia Yocee!

Ez igen, ez aztán a sikertörténet! :wink: 8) Sok sikert a vállalkozásodhoz és sok megrendelőt.
Szerintem annyira speciális az eseted, hogy nyugodtan kivételt tehetünk. :D
A vízteres kandallókályha működő megoldás habár nálunk még újnak számít . De nekem is az van, az hogy éjszaka leég a tűz egy vegyestüzelésü kazánban is leég, Igaz annak nagyobb a tűztere, viszont a kandallókályha benn van a lakásban könnyebben lehet pótolni a tűzrevalót nem kell kimenni a kazánházba , sőt nagy előnye hogy nincs is szükség kazánházra, mivel amit a légtérbe fűt az sem vesz el , jó a hatásfoka. Érdemes a max vízoldali teljesítményhez közeli összteljesítményü radiátorokat feltenni úgy biztos nem szalad meg a vízhőfok, nekem működik a dolog.
Tisztelt Fórumozók, Szakemberek!

Segítségre lenne szükségem és végre találtam egy oldalt ahol válaszokat kapnak a kérdezők, kedves emberektől nem pedig becsmérlő szavakat amiért kérdezni mernek. Adva van egy régi téglaház 2 szoba (egyenként 20m2) egy konyha-nappali kb 35m2, egy fürdő kb.12m2. Az előző telet hagyományos kályhával fűtöttük ki, de most szeretnék radiátorokat tenni a szobákba és a fürdőbe. Azért csak oda mert a konyhában lenne egy úgynevezett tűzhelykazán, ausztriában vettem, egy emeletes házat fűtöttek vele 16kw-os. szerintem ez 6 radiátort simán felfűt. Kértem árajánlatot egy szerelőtől, nem írom le mennyit mondott de a 2002-es Ford focusom nem ér annyit. Szóval összedugtuk a fejünket barátaimmal és kiderült, hogy van közöttük egy "szakember" csak még soha nem csinált ilyet. Abban kérném a segítségetek, ha képet sikerül feltöltenem, egy alaprajzot, radiátorok kiosztása, kazán helye, tudna valaki rávázolni egy bekötési rajzot? tudom nagy kérés, de sajnos nincs több százezer forintom rutinos szakemberrel megcsináltatni és télen a felségem egyedül lesz két pici gyerekkel otthon, szeretném őket melegben tudni. Nyitott rendszerre gondoltam, valamiért nagyobb biztonságban érezném magam. esetleg a szelepek , csapok vagy miegymás pontos megnevezését is kérhetem, gyógymasszőr vagyok, igen távol áll tőlem ez a szakma. nem tudom hogy lehet privátban küldeni képet vagy ide kell feltölteni, ebben sem ártana egy rutinos fórumozó segítsége.

Segítségetek és figyelmetek megköszönöm
Üdv.
A képeket a fotótárba rakd fel és linkeld be a hozzászólásodhoz. Jó lenne tudni valamit erről a tűzhelykazánról is.
Vannak itt hozzáértő tagok is, remélhetőleg segíteni fognak.
Sziasztok. Megmaradtak ezek: Siemens SFA 21/18 AC 230V szelepmozgato motor elado. Vadonat uj mind. Csak a doboz van nyitva. Sosem voltak hasznalva. 7445-ft/db, 2db van. Boltban sokkal drágább. hátha érdekel valakit. ovelax@gmail.com
Sziasztok!
Következőben szeretném segítségeteket kérni.
Van egy régi Hajdú bojlerem abba szereltem egy hőcserélőt amit a fűtés hálózatára kötöttem de nem akar beindulni a keringés.
A fűtés rendszer gravitációs van rákőtve egy gázkazán ami keringeti a vizet de azzal sem indul be.
A fűtés rendszerre 18rézcsővel kötöttem rá.
Hol lehet a hiba?
Keringetőt kellene beiktatnom?

Segitségeteket előre is köszönöm.
Szia.
Valószínűleg túl nagy a fojtása (ellenállása) a hőcserélőnek a rendszer többi eleméhez viszonyítva, ezért nem indul el a keringés. A gravitációs rendszer vastag csövekből épül fel, mivel a hideg és meleg víz fajsúlykülönbsége a hajtómotor. Sok víz van benne a megfelelő "mozgató tömeg" érdekében, a gázkazán szivattyúja kevés ennyi víz megfelelő mértékű keringetéséhez, de legfőképp a vékony kanyargós hőcserélő vizének átmozgatásához.
Keringető szivattyúval biztos megfelelően működne, de kérdés megéri-e a további beruházás...
Szerencsére volt egy régi gázkazánból megmaradt keringető szivattyú és ezzel beindult.Kellett légteleníteni,miután elcsendesedett a szivattyú rendben volt minden.
Kipróbáltam keringető nélkül is ugy is működött.Valószínű,hogy légdugó keletkezett és ezt a gravitáció nem tudta kinyomni a rendszerből.
Igazából akkor érdemes ezt az "ingyen" melegvíz előállítást használni ha vegyestüzelésű kazánt fogjuk használni.
További szép napot :D
A légdugóval nem számoltam, feltételeztem a rákötés után légtelenítetted :( . Szerintem ahhoz, hogy gyorsan felmelegítse a bojler vizét, intenzívebb áramlásra lesz szükség, a gravitációs kevés lesz. Érdemes lenne hőfokszabályozóval működtetni a szivattyút, így ha elérte a megfelelő hőmérsékletet, nem fogyaszt több áramot.
milaci írta: Szerencsére volt egy régi gázkazánból megmaradt keringető szivattyú és ezzel beindult.Kellett légteleníteni,miután elcsendesedett a szivattyú rendben volt minden.
Kipróbáltam keringető nélkül is ugy is működött.Valószínű,hogy légdugó keletkezett és ezt a gravitáció nem tudta kinyomni a rendszerből.
Igazából akkor érdemes ezt az "ingyen" melegvíz előállítást használni ha vegyestüzelésű kazánt fogjuk használni.
További szép napot :D


A Vaterán is ingyen melegvíz előállításnak hívja az eladó ezt a szerintem jó ötletet, de azért ez korántsem így van, remélem mindenki tudja. Meg kell venni a betétet, a csövet, összerakni egy talált szivattyúval, váltószelep is kéne bele, meg egy csőtermosztát, vagy a bojler beépített termosztátját használva (ha megmaradt) vezérelni a váltószelepet. Az az elgondolás hibás, hogy párhuzamosan 2 szivattyú van kötve, és csak az megy, amelyik fűtési kört szeretnénk használni (bojlernek, radiátoroknak) mert a szivattyúk simán átengednek kikapcsolt állapotban, így nyáron is kijuthat melegvíz a radiátorokba, még úgyis ha csak a bojler meghagyott elektromos fűtőbetétje megy. (és ha már van egy ilyen rendszer, meg barkácshajlam, akkor miért menne villanyról a melegvíz, mert egységnyi melegvíz előállítása villannyal ~40.- gázzal ~16.-) Szóval, hogy jó legyen, vagy "ingyen" menjen, el kell költeni 100.000.- ot, meg 10-20 munkaórát.
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Kinéztem egy parasztházat kis családunknak,de nincs benne fűtés. (két kis teakályha)
Vegyes tüzelésű kazánra gondoltunk,no gáz,de mivel parasztházról van szó,milyen csövezést ajánlotok,és hol menjen a cső? Mivel a szobák egymás után jönnek,az ajtóknál hogy oldjam meg a csövezést? A ház 22m hosszú de csak 5 m széles.
Buffer tartályt érdemes? 4 szoba + konyha + fürdő .
Egy ekkora házra mennyi költséget számoljak e témában?
Nem nagyon értek a műszaki dolgokhoz női mivoltom miatt,viszont a házvásárlást,felújítást nekem kell kikalkulálnom,hát műszaki analfabétaként ez így nem egyszerű. (a tetőcserével ugyanez a cipő)
Tehát kedves szakik várom kedves válaszotokat,mire is számítsak fűtés ügyben! :D
Szép estét mindenkinek!
Puffer tartály akart lenni :lol: és még annyit hozzátennék,hogy öntöttvas radiátorokat szeretnék,mert az jól leadja a hőt (jobb a Dunaferrnél),ha kell használtat is veszek,összesen hat db-ra van szükségem. Tehát ennek függvényében kérném tanácsotokat a csövezéssel kapcsolatban. :D
Köszönöm előre is :)
Kedves krisz73!

Nem lennék a helyedben, még a szakirányú iskolában sem tanítják meg rendesen, amit tudnod kellene, mielőtt belevágsz az egész dologba.
Nem mondtál pénzügyi keretet, így nem tudom, hogy ajánlhatok e faelgázosító kazánt, de én biztosan abban gondolkodnék, ha lenne rá hely.
Én magamnak réz csövezéssel, lapradiátorokkal, puffertartállyal, és faelgázosító kazánnal oldanám meg. de ez 1 M forint, ha magamnak csinálom. Ha kevésbá vagytok jártasak a szerelésben, müanyag csövezéssel, présidomos kötéssel csináljátok, és ha nincs rá keret, akkor csak hagyományos vegyes tüzzelésű kazánnal, és ha lehet, igen egy 300-500 literes pufferrel.
Előző 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 6 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 70 vendég