Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 9 / 50
Előző 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 50 Következő
Szia.
Így leírva elég furának tűnik, hogy a visszatérő le van zárva. Akkor hogyan kering a víz a padlókörökben? Megpróbálnám kinyitni, lehet megoldódna a probléma. A 3 nap felfűtési időt én is furának tartom. Ismerősnek van padlófűtése, arra is került 10 cm beton (segítettem neki betonozni), de fél nap alatt felfűti a padlót a gázcirkó.
A fűtéscsövek alatt van rendes hőszigetelés?
Sziasztok, és Buék mindenkinek!

Lenne egykérdésem!

Jártam egy lakásban, ahol fordítva volt bekötve a villanybojler a vízhálózatba. Tehát a hideg-be csonkon jött ki a melegvíz, és a meleg-ki csonkon jött be a hideg. Tisztában vagyok egy bojler belső szerkezetével, hogy a tetejéről kéne a meleget elfogyasztani, és a hideg ami folyamatosan melegszik felfelé kering, de így mi lehet a rossz az egészben? Hírtelen fog elfogyni a melegvíz a tartályból? Mert másra nem tudok gondolni? Addig amíg nem tudok indokot mondani, nem is akarom erőltetni, hogy megfordítsák, mert ők nem látják hátrányát.
Kedves Tagok!
Tudom buta a kérdés :?: , de házilag tettük be a keringető szivattyút a rendszerbe a visszatérő csőre , csak nem függőlegesen, hanem egy kicsit ferde. ( kb. a derékszög fele a ferdesége.)
Lesz valamilyen gond belőle?
Köszönöm válaszaitokat, BUÉK, bár ma már 08.-a van, de csak most regisztráltam.

Üdvözlettel
Üdv!

A nedvestengelyű (általában ezeket használják a fűtési rendszerekben) szivattyúkat mindig úgy kell felszerelni, hogy a motortengely vízszintes helyzetben legyen. A szivattyútest eltérhet a vízszintestől, vagy függőlegestől, de a motor tengelyének mindig vízszintesnek kell lennie.
Úgy kell beállítani a szivattyúfejet, hogy ne juthasson víz a kapcsolószekrénybe a kábelcsatlakozón keresztül.

Egy kis képi segítség:

Szivattyú helyzete.JPG
Szivattyú helyzete.JPG (54.5 KiB) Megtekintve 9932 alkalommal.
Köszöntök mindenkit.

A kőzpontimat rézcsővezéssel kivánom megoldani és az érdekelne hogy prés szerszámhoz miként lehet hozzájutni vásárláson kivül , ugyanis nagyon drágának tartom egy alkalomra. Továbbá kérdezném hogy alsó elosztásu két csőves rendszer esetén a raditár átlós kőtése mennyiben hátrányos vagy nem folyásolja be a teljesitményt. Még egy hogy esztétikailag a cső hány cm távolságra legyen a faltol vagyis mennyi az ideális. Egyelőre ennyit szeretnék megtudni bizom abban hogy valaki segitségemre tud lenni amit előre is kőszőnők.
Üdv!
Próbáld meg a gépet kikölcsönözni a szerelés idejére.
Elvileg az átlós bekötés jobban átmelegíti a fűtőtestet, de az univerzális bekötésű radiátorok úgy készülnek, hogy jól működjön bármilyen szabályos bekötésnél.
A csövek faltól való távolságát a fali csőbilincsek, csőrögzítők szabják meg.
Lehet, hogy nagyon agyament az ötlet, de fogalmam sincs, megvalósítható-e, jelenleg gázkonvektoros fűtésünk van. ha lecserélném egy fatüzelésű kazánra, vagy egy vízteres kályhára, a meglévő gázcsöveket fel lehetne-e használni a radiátoros fűtéshez? Akár némi átalakítással is a szelepek miatt.
Van erre megoldás?
Üdv!
A gázóráról leválasztva elvileg fel lehet használni, de kell hozzá még egy elmenő csőrendszert építeni a radiátorok miatt, + a szükséges átalakítások az átállás miatt. Szerintem ezt meg lehet oldani korszerűbb anyagokkal, szebben is.
A fatüzelésű kazán feltétlen elvárás? Mert ha a lakás alapterülete nem túl nagy, akkor meg lehetne oldani a fűtéskorszerűsítést kéményépítés nélkül MIKA kazánnal is. Egy páran már a fórumról is megoldották a fűtéskorszerűsítésüket viszonylag emberi áron.
csics3 írta: Köszöntök mindenkit.

A kőzpontimat rézcsővezéssel kivánom megoldani és az érdekelne hogy prés szerszámhoz miként lehet hozzájutni vásárláson kivül , ugyanis nagyon drágának tartom egy alkalomra. Továbbá kérdezném hogy alsó elosztásu két csőves rendszer esetén a raditár átlós kőtése mennyiben hátrányos vagy nem folyásolja be a teljesitményt. Még egy hogy esztétikailag a cső hány cm távolságra legyen a faltol vagyis mennyi az ideális. Egyelőre ennyit szeretnék megtudni bizom abban hogy valaki segitségemre tud lenni amit előre is kőszőnők.


Szia!

A prés szerszámot sok helyen letét ellenében odaadják ingyen, ha tőlük veszed a csövet, és a szerelékeket is. De van kézi pésszerszám is, az jóval olcsóbb, ha meg akarod venni.
1,2m radiátorszélességig nem szoktak átlós kötést csinálni, csak fölötte, de ha megcsinálod, azzal biztosan nem veszítesz.
Valóban a bilics típusa határozza meg a csőtávolságot. Pl a műanyag bepattintós bilincs kb 2cm távolságot hagy.
Tisztelt Forumozok!

Azt szeretném megtudni hogy a házilagos fütés szerelésnél hogyan lehet megoldani az elvárt szintü nyomás probát.

Előre is kőszőnőm a választ.
Ugye a vízrendszerre gondoltál??

A legtöbb kazánban van nyomásmérő, de ha nem lenne, akkor úgy is ajánlatos beépíteni a rendszerbe. Feltöltöd a rendszert, lelégteleníted és beállítod a nyomást 2 bar-ra. Vársz legalább 1 napot és figyeled a nyomásmérőt. Ha kezd csökkenni a nyomás, lehet keresgélni a szivárgás helyét.
De ha nem akarsz addig vizezni, míg nincs minden rendben, levegővel (kompresszorral, pumpával) is feltöltheted a rendszert, de úgy nehezebb megtalálni a szivárgás helyét, hacsak nem sípolva fúj ki a levegő. :wink:
én kombinálni szoktam. kis víz, aztán a pumpa. és akkor bugyborékol ahol hiba van.
Sziasztok.
Olyan problémával fordulok hozzátok hogy van egy kb 1 éves Csepregi kazánom,és kegyetlenül visszafüstöl.mi lehet a probléma oka?a kémény cshiebel kémény, ami miatt sztem nem lehet füst visszafelé.elég magas is.szóval segitsetek ha tudtok
Sziasztok! Egy családi ház teljes felújítása során a fűtéshez a mellékelt rendszert találtam ki. Érdeklődnék, hogy mit gondoltok róla, esetleg vannak-e komoly hibái, hiányosságai vagy talán lehetne még javítani rajta stb. A kazán 24 kW-os fatüzelésű kazán, vezetékes gáz nincs a településen, tartályos gáz pedig nem lesz. A kazánköri szivattyút füstgáz- vagy csőtermosztáttal vezérelném. A másik oldalon a hőleadók mezei radiátorok. A leadóköri szivattyú vezérlésére jelenleg az az ötletem, hogy olyan termosztáttal nyitnám-zárnám a radiátorokat, amelyek képesek elektromosan jelezni az állapotukat, így ha egy fűtőtest sincs nyitva, akkor a szivattyú se menne. Várom a véleményeket (pozitívat és negatívat egyaránt!)

futes.jpg
futes.jpg (76.01 KiB) Megtekintve 9696 alkalommal.
Üdv!
Úgy érzem, picit túlbonyolítod néhol. A puffer utáni fűtéskörbe nem rakj mindenhová olyan szelepet, ami lezárhatja teljesen a fűtőtestet. A termosztátos szivattyúvezérlés jó és abba a szobába ahol a termosztát van, nem szabad hőfokszabályozós radiátorszelepet szerelni, mert megbolondítja a vezérlést. Tehát ez a fűtőtest már eleve söntként működik és ha jól állítod be a radiátorokat, akkor a termosztát hamarabb leállítja a keringtetést, mielőtt minden radiátor leszabályozna. Ebbe a körbe intelligens szivattyút rakjál, ami többfajta üzemmódban működtethet, mint pl. tömegáram szabályozással. Ez érzékeli a radiátorokon átmenő vízmennyiséget és annak megfelelően szabályozza a teljesítményét.
A többi nekem jónak tűnik.
A kazánnak nincs biztonsági vízköre? Áramszünet bármikor előfordulhat és ilyenkor leáll a szivattyú, ha nincs szünetmentes táplálása. Zárt rendszerű, vegyes tüzelésű kazánhoz szükséges valamilyen vészhűtő vízkőr.
Az egyik megoldás a kazánba beépített vészhűtő vízkör, ami túlmelegedés esetén hideg vízzel próbálja elvezetni a felesleges hőt, a másiknál meg túlmelegedés esetén hideg, hálózati vizet enged egy termikus szelep a visszatérő ágba, így hűtve a kazánt. A felesleges vízmennyiséget mindkét rendszer elereszti, így annak is kell egy vízelvezető rendszer, meg egy automata töltőszelep, ami pótolja a kifolyt vízmennyiséget.
Például:
http://www.kazanwebaruhaz.hu/celsius-kazan-biztonsagi-egysegcsomag-biztonsagi-hocserelo-futes-kiegeszitok-celsius-biztonsagi-csomag
http://www.megujulofutes.hu/biomassza/vegyestuzelesu-kazan-biztonsagi-szerelvenyei.napkollektor

Kis segítség:
http://www.vaillant.hu/upload/docs/Vegyestuzelesu_rendszerkapcsolasok.pdf

Lekicsinyítettem a képedet, mert nehézkes volt átnézni. A lényeg így is látszik. :wink:
Előző 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 9 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 304 vendég