Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 42 / 50
Előző 1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 50 Következő
Az egyik kérdésemre megkaptam a választ:
A HMV termelés a fűtési rendszerben előnykapcsolásban van.

Tehát az első háromutas szelep előnyben részesíti a HMV tárolót. Ezzel csak az a rossz érzésem támad, mint a kombi gázkazánnál, ha kinyitom a melegvizet, leáll a fűtés. Hideg ház esetén először a házat fűteném fel, és csak utána a melegvíztárolót, mert arra úgyis később lesz szükség igazán. Kezet mosni langyos vízben is lehet.
Kérdés neked mi a fontosabb, vagy hogyan gondolod. Mondjuk ha elég nagy a puffer, akkor elvileg egy jó szigetelésű házat melegen tart a következő begyújtásig, de ha nem, akkor kérdés melyik a fontosabb, először a lakást felfűteni majd utána a melegvíztárolót, vagy fordítva. Neked kell eldöntened, nem ismerem a házad adottságait.
Üdv mindenkinek!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy egy 1000 literes puffertartályhoz mekkora zárt tágulasi tartály kell ? Ehhez hol találok számítási segítséget?
Válaszokat előre köszönöm!
Sziasztok segitségeteket kérném! Én csinálom a központit,parasztház 6db lapradiator 4kicsi 2nagyobb,jenco cső osztóval mijen keringetőt vegyek? Groupfos 25/40re gondoltam,vagy villo 25/1-4 Szerintetek ez jó választás?és ha jó,akkor mejiket vegyem?
Üdvözletem!

Nemrégiben érdeklődtem itt a fórumon egy termotéka kazán és egy vegyes kazán szétválasztásáról, mert jelenleg egyik fűti a másikat.

Első képen a jelenlegi kapcsolás látható:
Meglevo.jpg
Meglévő kapcsolás
Meglevo.jpg (559.77 KiB) Megtekintve 2947 alkalommal.


A másodikon a kívánt módosításokkal:
Modositott.jpg
Módosított kapcsolás
Modositott.jpg (725.4 KiB) Megtekintve 3006 alkalommal.


(A szaggatott részek megszűnnek)

A visszacsapó szelepet azért tettem a szivattyú után, mert így kevesebb munkával tudom megoldani a módosítást.

Ahol lehet ott meghagynám a meglévő 2" csöveket. Csak a módosított részt csinálnám 1" csövekből. A kazánvédő szelep elvileg így mindig a működő kazánt segítene melegen tartani.

A vegyes kazán természetesen kapna egy lefúvató szelepet is, annak ellenére, hogy nyitott a rendszer.

Mi a véleményetek?
Üdv!
A gázkazánnak nincs szüksége kazánvédő szelepre, csak bezavar így a képbe.
A vegyestüzelésű kazánnál 2"-os csövet meghagynám, legyen esélye a gravitációs keringésre, ha a szivattyú áramszünet miatt leállna.
Én is szerettem volna meghagyni, de csak 1"-ig van menetmetszőm. Illetve a 2" kazánvédő gondolom aranyárban van. :D
De ha meghagyom akkor is kiszakaszolható módon egy elzáróval.
A szivattyút meg nem tehetem a 2" csőre. mert az úgyis leszűkíti.
Igaz, a szivattyú is leszűkíti, de azt meg lehet oldani, hogy ne a 2"-os csőbe kerüljön. A kazánvédőt már kevésbé.
A gázkazánt viszont a kazánvédő elé kellene bekötni, ne legyen befolyása rá a kazánvédő szelepnek.
Esetleg, ha meghagyom a teljes 2" csöveket és egy csappal lezárom őket. Ha gravitációs üzem kell, akkor csak kinyitom a csapot és tud keringeni a víz. (bár a jelenlegi kiépítésben is megkering, ha nem megy a szivattyú, csak lassabban).
Egyébként mennyit lendít a dolgokon ez a kazánvédő szelep?
Mert a kazán már vagy 30 éves és max 1-2 év múlva beruházok egy puffertartályra és kicserélek mindent vékony csövesre, valamint a termotékát is korszerüsíteném.
Tehát jelen átalakítás csak a célt szolgálná, hogy a termotéka ne fűtse fölöslegesen fel a vegyesben lévő vizet, ha abban már nem tég a tűz.
A kazánvédő szelep arra szolgál, hogy a kazán belső vízköre minél hamarabb elérje a minimális 60 C°-ot, és ne is tudjon visszahűlni, amíg ég a tűz. Ez úgy működik, mint az autó hűtője, a termosztát csak akkor engedi a vizet - és csak annyira - a hűtő felé, amikor elérte a 90C°-ot és csak annyira nyit, hogy a hideg víz ne tudja visszahűteni. A kazánoknál a minimális 60 C°azért szükséges, hogy mérsékelje a füstgázban lévő gőz lecsapódását a kazánban és a kéményben, így elkerülve a kátrányosodást.
Az új rendszerhez is szükséges, pufferes működés esetén is. A védőszelepet nem érdekli mi van utána - puffer vagy a fűtésrendszer radiátorai -, csak a kazán minimális üzemi hőfokának biztosítását a feladata.

Pufferes átalakítás esetén is jól jön a puffer és a kazán között a 2"-os (vagy a lehetőségekhez képest legvastagabb átmérőjű) csővezeték, mert ha áramszünet miatt leáll a szivattyú, akkor gravitációs keringéssel is be tudja táplálni a hőt a pufferbe. Így nem tud megforrni a kazán.
Igazából a kazán ki és bemeneti csatlakozásának átmérője a meghatározó, annál kisebb nem lehet.

A két kazánt visszacsapó szelepekkel külön lehet választani egymástól, de a Thermotéka üzemét ne érintse a kazánvédő szelep.
Értem, akkor meghagyom a 2" de hogyan tudom úgy bekötni a szivattyút, hogy ha kimarad az áram, akkor is megkeringjen a víz?

A későbbi pufferes bővítésnêl laddomat-tal gondoltam a tartály töltést megoldani, ezek szerint elég a kazánvédő is vastag csővel?
Szia!

Elég móricka rajz de így kellene

Kép


Mint látod marad a 2 col. Csak a BYPASS ág elkerülő ág lesz 1 col.
Dávid
Fú köszönöm, sokat segítettél!

Még annyi segítséget kérnék, hogy zöld színnel berajzoltam a gázkazánt is mivel az eredeti terv az, hogy a gáz ne fűtse a vegyest fölöslegesen (szétválasztás) jó így, vagy kell még egy visszacsapó ?
3081.png
Gázkazán hozzáadva
3081.png (14.72 KiB) Megtekintve 2694 alkalommal.
Szia!

Kell még egy a kazám előremenőbe is hogy ne tudjon a vegyes felé dolgozni a gázkazán. Ilyen helyekre viszont a rugós a nyerő mert azt függőlegesen is be lehet építeni. a lengőnyelvest csak vízszintesen.

Kép
Értem, köszönöm, akkor így lesz.
Előző 1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 42 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég

cron