Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
354 hozzászólás Oldal: 16 / 24
Előző 1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24 Következő
Plaszlo írta: Üdv!
Jó sok kérdés. Szerintem fordítva lenne jó a sorrend, mert egy jó hőszigetelésű házban egy elavult fűtési rendszer is takarékosabban működik, mint fordítva. Tehát hőszigetelés és nyílászáró cserék, de gondolom az alaprajz átrajzolása és burkolatcserék fontosabbak a jó közérzet miatt.
De miért lenne jobb megfordítani az ütemtervet? Mert a fűtést az új hőigényhez lehetne méretezni. Az átmeneti időszakban - ha a hőszigetelés készül el későbben -, nagyobb kazánteljesítménnyel kell számolnotok, mint utána. Egy jó hőszigetelésű házban jó alternatíva a padlófűtés, míg ha nagyok a veszteségek, akkor önmagában kevés lehet, vegyes rendszert kell építeni, amire később lehet nem lesz szükség.
A padlófűtés igazán kis veszteségű épületekben működik hatékonyan, mert alacsony hőfokú fűtés (itt nem lehet feltornázni a hőmérsékletet hideg időben 60 C°-ra), másrészt lusta, lassan melegszik és lassan hűl le, ezzel számolni kell a tervezésnél. Elképzelhető, hogy hatékony hőszigetelés esetén önmagában is elég lesz a padlófűtés a földszinten.
A lehetőségeket számítások alapján szakembernek kellene felvázolnia és az alapján eldönteni, melyik irányba és milyen sorrendben haladtok a felújítással. Mindenképp javaslom megfelelő képesítésű szakember bevonását a tervezésbe, sokszorosan visszahozhatja a munkája árát a beruházás során.

Gondolat ébresztőenk egyelőre ennyi. :wink:


Szia!

Köszönöm a szupergyors választ! Teljesen igazad van a logikus sorrendet illetően, csak sajnos nem fog menni:) A büdzsénk véges, és már így is egy sokkolóan nagy szám. A ház jelenlegi állapotába semmiképpen sem szeretnénk beköltözni, mert azokat az átalakításokat amiket most lezavarunk, nem lehet úgy elvégezni, hogy benne lakunk, az utólagos szigetelést és a nyílászárócserét meg igen.
Arra én is gondoltam, hogy így feleslegesen nagy kazánkapacitást kell megvennünk, de ez van. Az is eszembe jutott, hogy érdemes lehet a padlófűtés csöveit lerakni a burkolatok alá, de nem áttérni arra a rendszerre, amíg el nem készül a külső szigetelés és a nyílászárócsere.
Ha van olyan szakember, akit tudsz ajánlani, nagyon szívesen felvenném vele a kapcsolatot. De egyelőre azzal kapcsolatban is bizonytalan vagyok, milyen szakember kell nekem:) Mármint egy gépészeti tervező nyilván (ha ismersz jót, örömmel venném), de nem tudom, a hőszigeteléssel kapcsolatos kérdésekre ki tud választ adni, márpedig mielőtt bontani kezdünk, jó lenne tisztán látni, hogy mennyit kéne pl felszedni az alsó szintek aljából. Köszi!
Üdv.
Köszönöm a valaszt. A szigetelest nem a külső falra ertettem hanem a belső utcafronti falra. Nagyon hideg joval mint az elvalsszto falak. Ezert szeretnem esetleg szigetelni. Mivel erdemes? Koszonom. Udv.Edina
Szia!
Nem lep meg a válaszod, volt egy ilyen érzésem.
Mindenesetre olyan kazánt vegyetek, aminek tág a modulációs határa. Láttam már olyat is, ami 1:10-es, tehát a tizedére tudja lecsökkenteni a fűtőteljesítményét. Hőszigetelés után valószínűleg nagyon gazdaságosan fog üzemelni kondenzációs módban.
Osztó-gyűjtős rendszert javasolnék, ott a körök egyenként szabályozhatók. Átmeneti időben elég lehet a padlófűtés, hidegebb időszakokban a radiátorok is bekapcsolódhatnak. A padlófűtés köröknek külön vízhőfokszabályozót kell beépíteni, hogy a radiátorokba mehessen melegebb víz is. A nagyobb méretű fűtőtestek annyiban nem lesznek problémásak, hogy hőszigetelés után alacsony hőmérsékleten is megfelelő mennyiségű meleget tudnak leadni, a kazán talán egész télen kondenzációs módban tud fűteni, nem kell annyira megemelni a vízhőmérsékletet a hideg időszakokban.

Az aljzat hőszigetelését méretezni, számítani kell, nem lesz elég nagyjából megtervezni, ha el akarjátok érni a megfelelő energia besorolást. Ezt szakemberre kellene bízni.
Edina írta: Üdv.
Köszönöm a valaszt. A szigetelest nem a külső falra ertettem hanem a belső utcafronti falra. Nagyon hideg joval mint az elvalsszto falak. Ezert szeretnem esetleg szigetelni. Mivel erdemes? Koszonom. Udv.Edina


Nem szerencsés dolog a belső hőszigetelés, sok érv van ellene a szakemberek részéről, míg a gyártók optimistábban kezelik a helyzetet.
Természetes anyagból készült belső hőszigetelő anyagot javasolnék: parafa, Halltex, Isotex, Multipor, stb. Ezek viszonylag egyszerűen felrakható elemek, bár nem a legolcsóbbak, viszont hangszigetelő képességük is van.
Lehet vázszerkezetre épülő hőszigetelést is készíteni, mint a gipszkartonnal, alatta kőzet, vagy üveggyapottal. Itt fontos a párazárás a beltér felől.
Például:
http://www.magyarepitestechnika.hu/index.php/2013-2-3/826-belso-oldali-hoszigeteles-20130403#&panel1-1

Az EPS szigetelést nem ajánlom, páratechnikailag a leginkább támadott megoldás, bár a legegyszerűbb kivitelezni.
http://www.sto.hu/hirek/MESZ_allasfoglalas_belteri_hoszig.pdf
Plaszlo írta: Szia!
Nem lep meg a válaszod, volt egy ilyen érzésem.
Mindenesetre olyan kazánt vegyetek, aminek tág a modulációs határa. Láttam már olyat is, ami 1:10-es, tehát a tizedére tudja lecsökkenteni a fűtőteljesítményét. Hőszigetelés után valószínűleg nagyon gazdaságosan fog üzemelni kondenzációs módban.
Osztó-gyűjtős rendszert javasolnék, ott a körök egyenként szabályozhatók. Átmeneti időben elég lehet a padlófűtés, hidegebb időszakokban a radiátorok is bekapcsolódhatnak. A padlófűtés köröknek külön vízhőfokszabályozót kell beépíteni, hogy a radiátorokba mehessen melegebb víz is. A nagyobb méretű fűtőtestek annyiban nem lesznek problémásak, hogy hőszigetelés után alacsony hőmérsékleten is megfelelő mennyiségű meleget tudnak leadni, a kazán talán egész télen kondenzációs módban tud fűteni, nem kell annyira megemelni a vízhőmérsékletet a hideg időszakokban.

Az aljzat hőszigetelését méretezni, számítani kell, nem lesz elég nagyjából megtervezni, ha el akarjátok érni a megfelelő energia besorolást. Ezt szakemberre kellene bízni.


Szia, köszönöm a válaszodat. Meg tudod mondani, milyen szakembert keressek az aljzat hőszigetelésének megtervezéséhez? Vagy tudsz ajánlani esetleg bevált, megbízhatót? Ez is gépészet? Vagy egy külön szakma?
Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni? Van egy családi ház amit külső hőszigeteléssel elszigeteltünk 3 évvel ezelőtt
12cm hungarocell
Szükség volt rá, mert sajnos az építés során a lyukak a téglákban kifelé es befele vannak.
Nem mi építettük!!!!!
A szigeteléssel egyből csökkent a gázfogyasztás 50%-al. Tavaly decemberben gondoltam, hogy lehetne még javitani rajta, ezért az utca felőli falak kaptak egy belső hőszigetelést.
Párnafa, üveggyapot, párazáró fólia és gipszkarton. Ezt követően a januári gázszámla 40%-al lett több mint az az előző években a külső hőszigetelés után.
Olvastam a neten, hogy a belső hőszigetelés nem javasolt mert "visszahűlnek"a falak, de nem találtam olyan hozzászólást ami arra vonatkozik ahol mar van külső hőszigetelés. A megnövekedett gázszámlát okozhatja-e az utólagos belső hőszigetelés avagy nem???
Koszonom,
Szuzi
Szia Szuzi!

A belső szigetelés szerintem teljesen felesleges volt, nem javítottatok semmit a helyzeten, vagy csak nagyon minimálisan. Azért a külső szigetelés az ideális, mert a falak hőtároló képességét nem befolyásolja a beltér felé. A téglafalnak fontos szerepe van a viszonylag egyenletes, kiegyensúlyozott hőmérséklet és páratartalom megteremtésében, mert akkumulátorként működik. Ha elé szigeteltek pont ezt a képességét veszítitek el. Nyáron kevéssé fogjátok szeretni... :roll:
A téglafal a két szigetelés között kicsit hűvösebb lesz a többi falhoz képest, mert belülről kevesebb meleget kap a hőszigetelés révén, de a külső homlokzati szigetelés nem engedi kihűlni.
A megemelkedett gázszámlát nyugodtan írjátok a rezsicsökkentés számlájára, bár biztosan tagadnák, de nekem is az a tapasztalatom, hogy a gáz energiaértéke nem éri el a korábbi értékeket. Sokkal lassabban fűt fel a cirkó és főzni is nehézkesebben lehetett mostanában. Úgy éreztem a nagy hidegek alatt "visszaerősítették" a gáz energiaértékét.
Ebben az a rossz, hogy a viszonylag gyenge tél ellenére nem lesz kevesebb a gázszámla, sőt lehet, hogy még több, mint ami tavaly volt. :evil: Ugye akkor lenne korrekt, ha a megemelkedett m3 fogyasztás ellenére sem lenne több a számla, mivel fűtőérték alapján számláznak, a megemelkedett fogyasztást a gyengébb fűtőérték kompenzálná.
Sziaaaa!
Koszonom a gyors választ! A gázszámlát rosszul írtam, ugyanis a felhasznált köbméter lett több 40%-al. Félek, hogy a szigetelés miatt. Megvárom mi lesz a nyáron, es ha túlmelegszik a ház akkor le kell vetetnem. Közben figyelem az elhasznált gázt is. Ennyit utoljára akkor használtunk amikor meg nem volt kültéri hőszigetelés a házon.. :(
Üdv,
Szuzi
Szia!
Értem, én is erre gondoltam, de a szigeteléstől biztos nem lehet nagyobb a gázszámlád. Szerintem a gáz hőértékével van összefüggésben. Forintban is ennyivel nőtt a számla?
Kedves Yocee!

Én csak most találtam meg ezt az oldalt, mert napok óta a Mika kazán foglalkoztat!

Több fórumot olvastam, nagyon sok órát töltöttem keresgéléssel. Egyre bizonytalanabb vagyok!
Több jót, és sokkal több rosszat olvastam róla, az eltelt évek tapasztalatáról szeretnélek Téged kérdezni.
Mennyire megbízható, milyen gyakori a meghibásodás? Nem szeretném ha a tél közepén cserben hagyna?
Mielőtt elhatároznám magam, tudnom kell ezeket!!!!!!!!! Kidobni való pénzem sincs.
Úgy tudom tavaly volt egy nagy változtatás a kazánon, több dolgot lecseréltek.

Kérem válaszolj.
Üdv:Mária
Cs.Mária írta: Kedves Yocee!

Én csak most találtam meg ezt az oldalt, mert napok óta a Mika kazán foglalkoztat!

Több fórumot olvastam, nagyon sok órát töltöttem keresgéléssel. Egyre bizonytalanabb vagyok!
Több jót, és sokkal több rosszat olvastam róla, az eltelt évek tapasztalatáról szeretnélek Téged kérdezni.
Mennyire megbízható, milyen gyakori a meghibásodás? Nem szeretném ha a tél közepén cserben hagyna?
Mielőtt elhatároznám magam, tudnom kell ezeket!!!!!!!!! Kidobni való pénzem sincs.
Úgy tudom tavaly volt egy nagy változtatás a kazánon, több dolgot lecseréltek.

Kérem válaszolj.
Üdv:Mária


Kedves Mária!

Örülök, hogy foglalkoztatja ennek a kazánnak a beszerzése, mert az árához, és a lehetőségeihez mérten is jó kis készülék. Már többször leírtam, hogy mik a korlátai, és kezdem szerelőként a háklijait is megismerni, és bátran állíthatom, hogy érdemes belevágni a készülékbe. Az elmúlt napokban több rosszul működő készülékkel találkoztam, melyek mind emberi, szerelői gondatlanságból voltak hibásak. Az egyikben, Óbudán csapvízzel lett feltöltve a rendszer, átmosás, és vízkezelés nélkül, és a vízkő a hőcserélőben kirakódva zajos működést okozott, határozottan rossz hatásfokkal. A másik készülékben túltöltötték a vizet, olyannyira, hogy a biztonsági túlnyomásszelep eláztatta a szivattyút, mely zárlatos lett, és tönkre ment. Mind a kér hiba javítható volt, a gyártó szakszerű segítséget, és pontos alkatrészellátást adott.
A készüléket folyamatosan finomítják, tavaly 2 nagyobb változás is volt, az elsőben a kivitelezés minősége, a burkolat és a fényezés lépett szintet, a második változásban elhagyták a beépített tágulási tartályt, melynek helyére egy eddig is ajánlott légtelenítő szelepet tett a gyártó. Tehát, ha betartjuk a gyártói utasításokat, a parapettel, az átmosással, a vízkezeléssel kapcsolatban, akkor egy stabil, tartós, megbízható készüléket tudunk üzemeltetni.
Egyéb kérdés esetén itt, vagy privát üzenetben, szívesen segítek, referenciákat, és továbi olvasnivalókat az alábbi elérhetőségeken talál.
http://www.konvektune.hu
[url]facebook.com/konvektunehu[/url]

Tisztelettel:
Csóka József
Kedves Yocee!

Már nagyon vártam a választ.
Rettegek hogy télvíz idején elromlik a Mika és fűtés nélkül maradok!
Tudom hogy a konvektor nem jó hatásfokú, de sosem romlott még el. Ezt a biztonságot szeretném érezni ennél a kazánnál!
Vajon mennyi idő múlva jönnek ki ha javítani kell?
Ez a kazán hány évre oldhatja meg a fűtésemet?

Mindössze 28- nm. es kis lakás fűtését szeretném ily módon megoldani.
Három radiátorral, / szoba,konyha, zuhanyozó/kazán, anyagok és munkadíjjal Kb. mennyiből jön ki?

Köszönöm a választ.
Üdv: Mária
Kedves Yocee!

Még annyit kézdeznék: Milyen egyéb kislakásba való kazán lenne, Mika helyett, esetleg kéményes is .

Ennek a költsége mennyivel lenne több. /engedélyek stb/

Üdvözletem: Mária
Előző 1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24 Következő
354 hozzászólás Oldal: 16 / 24

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 219 vendég

cron