Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
354 hozzászólás Oldal: 21 / 24
A hőcserélő bordáit nézd meg. Ha működés közben alulról belenézve látszik, hogy a bordákon vörösen izzik a lerakódás, akkor ott lehet a gond, nem engedi át a hőt a víznek. Ezt, meg az égősort mindenképp tisztítsd meg, majd próbáld ki újra. Ilyen időben már nem olyan nagy kihívás 10 radiátort felfűteni egy 36 KW-os kazánnak. Ezt még egy C24-es is meg tudja lépni.

A vízkövességet úgy veszed észre, hogy feltekered a lángot maximumra és elkezd üvölteni a kazán, mint egy beteg oroszlán. :)
Kedves Plaszlo!

Köszönöm szépen a segítséget, megtakaríttatom és kivízkőteleníttetem.

Üdvözlettel: Péter
Utólag tisztábban fel lehet mérni a tisztítás kérdését. Eltömődés esetén visszafordulhat a füst, és CO kerülhet a helyiségbe. A légellátást érdemes leellenőrizni, légbevezető van-e, vagy egy egyszerű nyílás. CO-jelzőre szükség lehet.
A szakszerű tisztítás elég nagy ügy, legjobb a szabadban végezni (sűrített levegő, poszívó, korom). A teljesítménycsökkenés csak egy jellemző, de biztonsági probléma is van.
Sziasztok !

Puffertartályos központi fűtés kialakítása előtt állok.

-Viadrus u22 öttagos kazán
-1000 literes 1 hőcserélős puffertartály
-15db radiátor

A kazán a földszinten- a puffertartály ,a kazán feletti helységben közvetlen a kazán felett van !
Hozzáértő tanácsokat szeretnék kérni.
Előre is köszönöm!
Szia! Mi a Te kérdésed?
Az enyém az , hogy a födém hogy bírja el a 1200kg ot 1 méteren.
Úgy tűnik kibírja, de tényleg meredek dolog. Statikus látta? Ha megroppan a födém és a puffer leugrik a kazánra, nem vidám baleset lesz.

Csak egy példa: cég új helyre költözött, viszonylag modern építésű irodaházba. Azért nem tudta a nasi és üdítő automatát magával vinni, mert nem engedélyeztek 1000kg/nm2 feletti födémterhelést. Az automata üresen 800 kg körüli, plusz amit belepakolnak.
Üdv Mindenkinek!
Nekem olyan kérdésem lenne,hogy mi lehet az oka annak,hogy a kazántól legtávolabbi radiátor hideg marad,közben pedig a keringető szivattyú felnyomja a meleg vizet a kiegyenlítő tartályba,de nem azért,mert túlmelegedett a rendszer.
A válaszokat előre is köszönöm!
Nekem a pincében a kazán és működik a szivattyún keresztül gravitációsan is a keringés 32 es csövön ( nem kell kinyissam a 6/4 es kerülő golyóscsapot) a fűtés, de vastag régi (30 éves) vascsöves a rendszer a plafon alatt fut az előre menő és a visszatérő is. 25 ös csőnél nincs vékonyabb cső sehol de a kazánnál 6/4 el indul az előre menő. A radiátorok pedig régi oszlopos radiátorok rengeteg vízzel vastag belső járatokkal. Vékony csövekkel és a ma divatos kevés vizet tartalmazó szűk járatos szerelvényes radiátorokkal biztosan nem működne. Ennek ellenére használom a szivattyút ami csak akkor megy ha a beállított hőfokra felmelegítette a vegyes kazán a vizet és ha visszahűl a beállított érték alá akkor kikapcsol a szivattyú. Anno csikó koromban mikor még Vinyiszto kazánokkal csináltunk fűtést maszekban ha a kazán teteje a radiátor alja alatt volt már működött a garavitációs rendszer vastag csövekkel és a dunaújvárosi radiátorokkal. De a meleg vezeték a plafon alatt ment egy picivel, a hideg pedig a padló szintje felett egy picivel ami a bútorok elhelyezése szempontjából nem épp szerencsés megoldás volt. Igaz a keringető szivattyút is csak hírből lehetett ismerni :)
Sziasztok,vegyes tüzelésű kazánom van, keringető szivattyúval.A kazántol először a fürdőszobán megy keresztül a cső,ès egy ideje ott hallani az áramlási zajt,és a bordás radiator pedig neha csobogó hangot ad,Mit tehetnék ellene,hogy ne legyen zajos?mi lehet baj?
Üdvözletem!
Központi fűtés kiépítése előtt állok. A ház 74 nm-es, 3 m belmagassággal rendelkező ikerház. A falak téglából, illetve vert salakból készültek. Lábazat, homlokzat, födém szigetelésre kerülnek, padozat nem, nyílászáró újra cserélve. Van egy új Mika kazánom, azt akarom beépíteni egy osztó-gyüjtős, 7 körös, 7 radiátoros rendszerbe. A régi konvektor helye adott.
A kérdésem az lenne, ha kazánt nem az osztó-gyüjtőre kötném rá, hanem egy 1000 l-es szigetelt puffertartály csőkígyójára, és a puffertartályból keringtetném be a radiátorokhoz a vizet működne- e rendszerem? Igazából vegyestüzelésű kazánt is hadrendbe fogok állítani a puffer mellé, de csak később, és ha már az is meglesz, akkor is lennének olyan hetek, amikor csak a mika termelné a pufferbe a melegvizet. Ez a kazánom már megvan, villanybojlerem is vezérelt árammal, ezért új, kondenzációs kombi kazánt nem szeretnék./egy kicsit drága/
Peti 23
levegős a radiátor. Légteleníteni kell de vannak időnként makacs esetek mikor nem a légtelenítő felé emelkedik a radiátor :)
Lenox
A kérdés alapvetően áramlási ellenállás kérdése. (milyen vastag milyen hosszú az a csőkígyó) Ha nem akarsz árnyékra vetődni tegyél be megkerülő vezetéket aztán ha "gáz van" akkor nyitod zárod a csapokat.
Lalibátyó! A puffertárolóba elvileg 12m, 1 coll-os cső van betekerve. Erre a mika 20-as ötrétegűvel lenne kötve, a távolság a tároló és a kazán között kb 5 méter. A megkerülő vezetéket nem értem. Ha így a kazán nem bírja megfűteni a tárolót, akkor azt nem "kerülgetem", hanem egyből az osztóra kötöm rá. Ha beállítom a vegyes kazánt, akkor az osztó-gyüjtő főágai lesznek ketté osztva a vegyes és a mika felé egy-egy ággal, és azok természetesen elzárhatóak lesznek. Csak így a két kazán nem tud egymásnak segíteni
Igen a megkerülő vezetéket oda gondoltam ha esetleg...
2 db szivattyúval biztosan fog működni 1 a kazáné az át fogja forgatni a vizet a 10 méter csőkígyón, a másik pedig a pufferból. Pár éve egy mezei tescos keringetővel egy lóistálló automata itatóihoz építettem ki cirkulációs vízvezetéket egy villanybojlerból hogy a hidegben sem a vezeték sem az itatók ne fagyjanak el . Ettől vékonyabb 5rétegű csővel dolgoztunk és kb 20 méterre volt a legtávolabbi itató, ráadásul két stangos rendszer (két párhuzamos rendszer) Simán kergette a vizet a tesco gazdaságos :)
Neked majd a kiegyenlítő (nyomáskompenzáló) tartályból is kettő kell majd, egy a kazánkörre (talán van a mikában beépített) 1 pedig a radiátor körre. Két kazánnal ami még gond hogy a nem működő kazánba ne cirkuláljon bele a víz mert az veszteség, ill mindkét csapját csak úgy szabad elzárni a kazánnak ha van tágulási tér úgy is.
Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írom-e a problémám a következő:Ariston clas one system kondenzációs gázkazánt összekötöttük az "ntc-vel" az indirekt tárolóval.A vizet 40c-re lett állítva de a csapból 60c víz folyik.Írja a fertőtlenítő programot de a kijelzőn nem jelent meg az "ab" felirat.Esetleg valami mást is kéne állítani vagy kapcsolni rajta? Vagy van valamilyen sorrend? Meg azt se értem ha 40c-re állítom akkor miért 60fokos víz folyik. Segítségeket előre is köszönöm.
354 hozzászólás Oldal: 21 / 24

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 66 vendég