Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
354 hozzászólás Oldal: 19 / 24
Előző 1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24 Következő
A képek mutatják a megfelelő helyzetet. Felfelé azért nem lehet, mert az alatta lévő cső hője befolyásolja a termosztatikus szelep működését, hamisan fog szabályozni.
Lenne egy kérdésem, 4 acéllemez radiátorom van 140,120,100,90,cm szélesek ill normál 60 cm magasak, úgy néztem ezek összteljesítménye kb.: 9,2 kW viszont a gázkazán jótállási jegyén, beszabályozott teljesítménynél 20 kW szerepel. Jó ez így ?
Nem szerencsés, a kazán állandóan visszafogott teljesítménnyel üzemel, rosszabb hatásfokkal. Azt nem írtad milyen kazán, mert gázkazán le tud szabályozni és a kondenzációst nem zavarja a kondenzáció, de a többinek nem tesz jót. Pont tegnap szedtem szét a gázkazánomat karbantartás miatt, elkeserítő amit a savas kondenzvíz csinált vele az évek folyamán. Deflektort elkorrodálta, hőcserélő réz lamellái zöldek voltak a sav marásától. Nálam is nagy teljesítményű (24 KW-os) hagyományos kombi kazán és a teljesítményéhez képest kis fűtendő hely. Kombi kazánok átka. :(
Saunier Duval CombiTEK F24 automatikus lángmodulációt tud (csak vízhőmérsékletről moduláló készülék) NEM kondenzációs, sima zárt égésterű ventilátoros a ,márkaszervizes 60 fokra állította a fűtővízt, én felraktam 70-re úgy nem kapcsol olyan sűrűn ki-be.Hőteljesítmény minimum: 9,2 kW maximum: 23,5 kW.
Jó napot! Meglévő gázvezetékkel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem ,hogy a leszerelésre került konvektorokhoz vezető gázvezetéket meg lehet e szüntetni (levágni ,legutóbbi) hivtalosan és ami a gáztűzhelyhez megy cső csak az maradna meg mert az ott lesz ahol volt és ezért nem nagyon szeretnék új rendszert építeni csak a felesleges leállásokat megszüntetni? Remélem érthető ahogy leírtam.. Előre is köszönöm!
Üdv!
Ezt a gázosoktól kellene megkérdezni, mert a levágás és behegesztés is olyan mértékű módosítás, amihez kellhet a gázművek engedélye. Gyakorlatilag a beavatkozás után a megváltozik a helyzet az elfogadott, jóváhagyott gáztervhez képest.
Talán Yocee tudja, ha figyeli a fórumot.... :roll:
Köszönöm szépen! Remélem ránéz valamikor!
Nem legális, de nem is illegális. Szürke zóna, gázosa, gázmeósa válogatja, hogy beleköt-e. Nem nyomvonal módosítás, de nem is a tervnek megfelelő, már ha van elérhető terv egyáltálán.
Én levágattam, lehegesztettem, és lefestettem. Állapítsák meg, hogy mikor, ki csinálta az elmúlt 30évben.
Kiderülni csak a ház alapvezetékének cseréjekor fog, mikor a meós végig néz mindent, legrosszabb esetben akkor kell új gázterv, és gázcső.
Sziasztok!
Nem akartam új témát nyitni ezért itt kérdezném meg amit szeretnék.
90m2 ház kombi fűtéssel szerelve 5 radiátor és 5 padlókör.Hőtermelők SD semia f24 kombi kazán és panaqa15 vízteres kandalló. A kérdésem az lenne hogy hogyan lehetne azt szabályozni ha csak a gázkazánnal üzemelek hogy a padlófűtés folyamatosan egy beállított hőmérsékleten tartsa a padlót miután a termosztát ami a szobában van elhelyezve lekapcsol mert elérte a kívánt szoba hőmérsékletet.
két szobában csak radiátorok vannak a többi helyiségben nappal+konyha+étkező, előszoba, fürdőszoba,
kombinált. Csövek elosztóktól indulnak mindkét elosztón1-1 szivattyú plusz a gázkazané.
Válaszokat előre is köszönöm.
Sziasztok.

Érdeklődni szeretnék ,valaki hozzáértő szakitól.
Van egy fégthermo C12.3 kazánunk. A fontos karbantartási munkálatok minden nyáron elvégzi egy szerelő.
Most lépett fel első esetben probléma.
De már egy hónapja csinálja kisebb nagyobb kihagyással.
A kazán felmelegíti a vizet 60 c fokra. kikapcsol ,majd 5 sec múlva vissza kapcsol.Nem várja meg amíg a víz vissza hűl.
És ezt csinálja egész éjjel.
Már cseréltem szoba termosztátot mert már az is egyidős a kazánnal 1995 évj.
De a hiba most is fennáll. Nem tudom mit nézzek meg.vagy egyből hívjak szerelőt.igaz azok sem jönnek ki egyből,mert fűtés van. csak a kazán zabál mint az állat.
Ebből az okból kérném mielőbbi segítségeteket. Köszönöm.
Tisztelettel : Misi
Csak a saját tapasztalatot tudom mondani: ha nem volna szobatermosztát, a teljesítmény volna alacsonyra állítva a hőigényhez képest. Mintha soha nem érné utól a kívánt tellesítményt. Én megpróbálnám magasabb fokozatra állítani az égőt, ill ezzel egyúttal a vízhőmérsékletet. Pl. mert -15 C foknál már kevés a teljesítmény. Másrészt, lehet, hogy tényleg elromlott valami a szabályozásban.
Fusiszaki írta: Sziasztok.

Érdeklődni szeretnék ,valaki hozzáértő szakitól.
Van egy fégthermo C12.3 kazánunk. A fontos karbantartási munkálatok minden nyáron elvégzi egy szerelő.
Most lépett fel első esetben probléma.
De már egy hónapja csinálja kisebb nagyobb kihagyással.
A kazán felmelegíti a vizet 60 c fokra. kikapcsol ,majd 5 sec múlva vissza kapcsol.Nem várja meg amíg a víz vissza hűl.
És ezt csinálja egész éjjel.
Már cseréltem szoba termosztátot mert már az is egyidős a kazánnal 1995 évj.
De a hiba most is fennáll. Nem tudom mit nézzek meg.vagy egyből hívjak szerelőt.igaz azok sem jönnek ki egyből,mert fűtés van. csak a kazán zabál mint az állat.
Ebből az okból kérném mielőbbi segítségeteket. Köszönöm.
Tisztelettel : Misi


Üdv!
A szivattyú is leáll?
Plaszlo írta:
Fusiszaki írta: Sziasztok.

Érdeklődni szeretnék ,valaki hozzáértő szakitól.
Van egy fégthermo C12.3 kazánunk. A fontos karbantartási munkálatok minden nyáron elvégzi egy szerelő.
Most lépett fel első esetben probléma.
De már egy hónapja csinálja kisebb nagyobb kihagyással.
A kazán felmelegíti a vizet 60 c fokra. kikapcsol ,majd 5 sec múlva vissza kapcsol.Nem várja meg amíg a víz vissza hűl.
És ezt csinálja egész éjjel.
Már cseréltem szoba termosztátot mert már az is egyidős a kazánnal 1995 évj.
De a hiba most is fennáll. Nem tudom mit nézzek meg.vagy egyből hívjak szerelőt.igaz azok sem jönnek ki egyből,mert fűtés van. csak a kazán zabál mint az állat.
Ebből az okból kérném mielőbbi segítségeteket. Köszönöm.
Tisztelettel : Misi


Üdv!
A szivattyú is leáll?


Igen a szivattyú is leáll !!!!!!
Már cseréltem biztonsági szelepet és a puffert is újra töltöttem.
Most azt vette észre a párom! Meg koppintja a szoba termosztátot miután már többször beindult a rendszer.és a kazán le áll
És akkor indul újra ,mikor a víz hőérséklete 30c lesz.próbáltam magasabb hőfokra állítani a víz hőfokot. de akkor is vissza hűl 10c és megint bekapcsol.ez alacsonyabb hőfoknál is ezt csinálja.
Kérdésem! a szivattyúnak kell utó keringetést csinálnia?mert ha igen ,akkor ez a baj! Gondolom. akkor elektronikai hiba van?
Köszönöm a gyors válaszokat.

Üdv. Misi
Ugye erről a kazánról beszélünk?
FÉG C12.jpg
FÉG C12.jpg (133.91 KiB) Megtekintve 4858 alkalommal.


Nos, ennek az utókeringetését a vezérlőpanel szabályozza. Ezekben a kazánokban a szivattyú nyomása indítja a gázszelepet, csak akkor fűt, ha teljes fordulaton megy a szivattyú.

A Vezérlőpanelnek 4 üzemállapota van:

1., teljes fordulaton megy a szivattyú, szobatermosztát és kazántermosztát bekapcsolva -> gázszelep nyitva, fűtés
2., kazántermosztát kikapcsol, szivattyú csökkentett fordulaton működik, keringetés van, fűtés nincs. Várakozás a kazántermosztát be, illetve a szobatermosztát lekapcsolására.
3., szobatermosztát lekapcsol, szivattyú kb. 5 percig csökkentett fordulatszámon működik, majd leáll. Leállásig keringetés van, fűtés nincs.
4., szivattyú áll, se fűtés, se keringetés. Várakozás a szobatermosztát bekapcsolására.

Amennyiben nem így működik, akkor az elektronikával van baj, az esetedben a csökkentett szivattyú fordulatszám üzemmel.

Vezérlőpanel:
http://www.feg-junkers-alkatresz.com/FeG-C-12-17
http://www.tam-zo.hu/ocart/Feg-c12-c40-vezerlopanel
http://www.langor.hu/webshop/cikk_doc.php?xtipus=1483

C24-esben ez a fajta volt:
http://gazkeszulekalkatreszek.hu/spd/BB0454/FEG-C12-40-vezerlopanel
20151115_120317.jpg
20151115_120317.jpg (1.75 MiB) Megtekintve 4911 alkalommal.


És a Lángőr-ös került bele. Nem árt a felfogatásnál szigetelt távtartót használni, nehogy fémhez érjen a panel.
20151122_134146.jpg
20151122_134146.jpg (1.99 MiB) Megtekintve 4879 alkalommal.


Egy kicsit bűvészkedni kell a felfogatással, de elfér a helyén. :)
20151122_134312.jpg
20151122_134312.jpg (1.94 MiB) Megtekintve 4875 alkalommal.


2015 ősze óta hibátlanul működik. :)
Köszönöm a gyors kimerítő választ.

Igen erről a kazánról van szó.
Holnap mindent leellenőrzők és tájékoztatlak a fejleményekről.

Üdv .Misi
Előző 1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24 Következő
354 hozzászólás Oldal: 19 / 24

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég