Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
318 hozzászólás Oldal: 22 / 22
Üdv!
Az indirekt tárolót fűtéshez használják, a fogyasztási melegvizet szerintem külön menüpontban kell állítani. Mert külön van a fűtési és a HMV hőfokállítási lehetőség.
Lenox írta: Üdvözletem!
Központi fűtés kiépítése előtt állok. A ház 74 nm-es, 3 m belmagassággal rendelkező ikerház. A falak téglából, illetve vert salakból készültek. Lábazat, homlokzat, födém szigetelésre kerülnek, padozat nem, nyílászáró újra cserélve. Van egy új Mika kazánom, azt akarom beépíteni egy osztó-gyüjtős, 7 körös, 7 radiátoros rendszerbe. A régi konvektor helye adott.
A kérdésem az lenne, ha kazánt nem az osztó-gyüjtőre kötném rá, hanem egy 1000 l-es szigetelt puffertartály csőkígyójára, és a puffertartályból keringtetném be a radiátorokhoz a vizet működne- e rendszerem? Igazából vegyestüzelésű kazánt is hadrendbe fogok állítani a puffer mellé, de csak később, és ha már az is meglesz, akkor is lennének olyan hetek, amikor csak a mika termelné a pufferbe a melegvizet. Ez a kazánom már megvan, villanybojlerem is vezérelt árammal, ezért új, kondenzációs kombi kazánt nem szeretnék./egy kicsit drága/

A Mika-t felesleges pufferbe kötni, csak a veszteséget növeled. A vegyestüzelésű kazánhoz kell a puffer, mert ott nem tudod az égés hőmérsékletét hatékonyan, a fűtési igénynek megfelelően változtatni, másrészt a vegyestüzelésű kazán teljes teljesítményen a legjobb hatásfokú, ez sok lenne a radiátorok felé.
Úgy kösd össze a két rendszert, hogy átkapcsolható legyen, de ne keveredjenek egymással.
Sziasztok!
Tanácsotokat szeretném kérni, épp egy nagy lakásfelújításban vagyunk benne ez egy 10x10 es ház lenne a kérdésem az lenne hogy a két első szobába feltennék 2 db 180x60as radiátort amik egy osztó gyűjtőre lennének rákötve és ezek körülbelül 16m-re lennének az osztótól a kérdésem az lenne hogy a 16os ötrétegű cső elége vagy kell a 20-as? A ház többi részébe pedig padlófűtés kerül egy külön osztóval, arra találtam egy jó kis programot ami kiszámolt nekem mindent, csak ez a radiátor aggaszt mert többen mondják hogy a 16-os elég de gondoltam megkérdezlek titeket is hátha lenne egy jó tanácsotok. Előre is Köszönöm! :)
318 hozzászólás Oldal: 22 / 22