Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
102 hozzászólás Oldal: 6 / 7
Köszi :)

Esetleg tudtok-e olyan zárható flakonról, amivel a ragasztót lehet adagolni vékony csíkokban és utántölthető, többször használható ? Lehet ilyesmit valahol kapni? 5 kg-os zsákokban van a ragacs, vízzel kell keverni, hasonlít a gk. hézagoló/glettelő gipszhez. Jóval könnyebb lenne tubusból adagolni...
Bence írta: Köszi :)
5 kg-os zsákokban van a ragacs, vízzel kell keverni, hasonlít a gk. hézagoló/glettelő gipszhez. Jóval könnyebb lenne tubusból adagolni...

Mi az elhasznált silo-s, fugasil-es stb. flakonokat nem dobjuk ki. Egy vékonyabb fémrúddal vissza/kitoljuk a "dugattyút" és megtöltjük azzal, amivel... :wink:
Évek óta bevált a dolog, a pisztolya + kinyomó csöve meg nyomkodja az igényeink szerint...
Nos? :)
Üdv.: sby f. J. ép.mérn.-, ép.gépész-, vill-, ép.fiz.
Jó ötlet, de pont nincs elhasznált flakonom itthon. Viszont hazafelé eszembe jutott az a jó kis budaörsi festékbolt, ahol 250Ft-ért vettem rögtön 2 darab 1 literest :)


Őszinte elismerésem. Úgy tűnik remek munkát végeztél.
Legyen sok örömötök benne!
_______________________________________________
Üdv.: sby f. J. ép.mérn.-, ép.gépész-, vill-, ép.fiz.
Köszönöm :) Muszáj volt jól csinálni, mert nincs második lehetőség 8)
Jól néz ki, gratulálok!! 8) 8)
Milyen rajta járni, milyen a hangja? Gondolom nem úgy kopog, mint a nyers beton. Mennyire tompítja a lépéshangot a hőszigetelőanyag és a gipszpadló? A gipszkartonnak van egy nemszeretem kopogása, még ha alatta masszív szigetelőanyag is van. Nálad milyen? Mi lesz még rajta, parketta szőnyegpadló?
Maga a Vidifloor valamennyire kopog, de hozzátartozik, hogy teljesen üres a tér, nagyon visszhangzik, nyilván ez is erősíti a hangot. Hogy az alsóbb szinten mennyire hallatszik a járkálás azt még nem teszteltem, de majd megkérek valakit, hogy mászkáljon kicsit fent, amíg én hallgatózok lent :) Természetesen az oldalfalakon is van 1cm polifoam csík a padló vastagságában. A felület meglepően stabil és szilárd, úgy értem nem süppedezik a lépéstől. Én azt hittem picit azért fog, de olyan mintha betonon mászkálnék. A terv szerint habfólia és laminált padló kerül rá végleges burkolatként, illetve a fürdőben csempe.
Tudtok nekem esetleg olyan dokumentumot mutatni, amiben a fürdőszoba kivitelezése van leírva szárazpadlóval ? Én nem találok semmit egyelőre...
Bence írta: Tudtok nekem esetleg olyan dokumentumot mutatni, amiben a fürdőszoba kivitelezése van leírva szárazpadlóval ? Én nem találok semmit egyelőre...

Én egy un. teknőszigetelést látok járható útnak.
Egy felesbe hígított Bitugél_kellősítő máz után, egy dryvit hálós glett réteg, ha megkötött még egy 1,3mm-es réteg. Felfuttatva a kerületen 7-8cm.
http://www.extramobilhazak.hu/lambda/Bi ... abarcs.pdf
A többi munka hagyományossá válik...
Üdv.: sby f. J. ép.mérn.-, ép.gépész-, vill-, ép.fiz.
Utánajártam a dolgoknak, úgy tűnik erősen javasolt a teljes vízszigetelés. Ez vagy LB Knauf vagy Mapei rendszer lesz. Ha lehet ilyet kérdezni : melyik a jobb ?
Bence írta: A terv szerint habfólia és laminált padló kerül rá végleges burkolatként, illetve a fürdőben csempe.

A padlód habfóliája nem csak egy kiegyenlítő, hanem a kopogást is lecsökkenti egy élvezhető határ alá, ez egy fontos tény. :)
Üdv.: sby f. J. ép.mérn.-, ép.gépész-, vill-, ép.fiz.
Bence írta: Utánajártam a dolgoknak, úgy tűnik erősen javasolt a teljes vízszigetelés. Ez vagy LB Knauf vagy Mapei rendszer lesz. Ha lehet ilyet kérdezni : melyik a jobb ?

Talán mindegy, de a Bitugéles is járható, azt viszont nem szabad 50%-ban hígítani (max 10%), csak kellősítésre. Azt lehetne, hogy egy portalanító kellősítő réteg után, ahogy kenceficéled/hengereled/vagy spatulyázod, rögtön gurítod is a hálót bele. Ha kész vagy, átszáradt, még egy fedő kenceficét ráviszel. :)
Üdv.: sby f. J. ép.mérn.-, ép.gépész-, vill-, ép.fiz.
A Mapei-től kérdeztem, hogy mit érdemes használni és milyen rétegrendben, de ők nem említettek semmilyen hálót...

- Primer G alapozás
- Mapeband hajlaterősítő szalag egy vékony réteg szigetelőanyagba ágyazva
- Mapelastic két réteg kenhető vízszigetelés
- burkolatragasztó
- kerámialapok
- fugázás (pl. Ultracolor Plus)
- rugalmas hézagtömítés (pl. Mapesil AC)
Bence írta: A Mapei-től kérdeztem, hogy mit érdemes használni és milyen rétegrendben, de ők nem említettek semmilyen hálót...

Nem olvastál elég figyelmesen :( . A legelsőre, a bitugélesre írtam a hálóst, amit te is éreztél, hogy kellene... :)
Erre volt a válasz: viewtopic.php?f=8&t=652&p=8032#p7788
Üdv.: sby f. J. ép.mérn.-, ép.gépész-, vill-, ép.fiz.
102 hozzászólás Oldal: 6 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 71 vendég