Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
102 hozzászólás Oldal: 5 / 7
Kedves Bence
Amit leírtál, minden igaz.

Én kizárólag salakgyapot terméket engedek beépíttetni lépéshang szigetelésre a fentiekben karikírozottak miatt, már egy 3cm is hatékonyabb, mint a habok duplája, triplája, de a döntés persze a Te kezedben ;)
Minden ilyesmi a terhelés hatására és idők múltán értelemszerűen zsugorodik 1-3%-ot (1-3mm-t, de vastagság függő).
Ha kerámia kísérőt alkalmazunk, lent valami fuga kitöltő sziló termék kell és nincs gond vele.
A döntés Nálad :)
Üdv.: sby f. J. ép.mérn.-, ép.gépész-, vill-, ép.fiz.
Szia Bence!

Lehet az üveggyapot lépéshangszigetelő lemez hasonlóan keménynek tűnik a polisztirolhoz, de itt az elemi szálak sokasága adja a merevségét, viszont ezek az elemi szálak rugalmasan el tudnak mozdulni egymáson. Tehát a látszólagos felületi keménysége mellett rugalmas(!) anyag, ami sokkal jobb hangcsillapító, mint a merev polisztirol hab. A többit Fransys leírta.
A kopogtatós hasonlat tetszik!! :wink: Bár mindig is ez volt a véleményem, de így megfogalmazni sosem jutott eszembe. :lol:
Most, hogy túl vagyok az első sokkon :) megkérdezném milyen ötleteitek lennének a Liapor vízszintbe egyengetéséhez ? Én a következőt találtam ki, illetve aljzat kiegyenlítőkkel kapcsolatban mondta egy szaki : 1.5 méterenként 8-as tipliket fúrok a betonaljzatba, mint egy háló rácspontjaiba. A tiplikbe hajtott csavarokkal pedig beállítom a feltöltés felső síkjának a szintjét lézerrel (esetleg 2m-es vízmértékkel). Ezután a rácspontokat "összekötöm" a szárazanyaggal és síkba húzom, majd a rácsok közeit kitöltöm Liaporral, és azt is elhúzom vízszintbe. Mindehhez persze szükségem lesz az alábbi videón látható, fordított T-profilú vízmértékre, amit pl. 10-es rétegelt lemezből is le lehet gyártani házilag.

http://www.youtube.com/watch?v=HFU7wpi4PH4
Csak egy ötlet: a csavarokkal két hosszú, egyenes lécet szinteznék be és ezen húznám le a liaport. A lécek kivétele lehet gond a feltöltés után, de erről a bemutató videó is nagylelkűen hallgat. :? Ezen még agyalnom kéne egy kicsit. :roll:
Értem én, de nekem a csavar fejének a síkjában lenne a Liapor teteje. Viszont álmot láttam éccaka, amit reggeli közben lerajzoltam :D Eszembe jutott, hogy annó a gipszkarton váz szerelése előtt még falécekből épített szerkezetben gondolkodtam, amihez létezik ún. szintező csavar. A csavar fejénél lévő bordák első betekeréskor behatolnak a fába, utána viszont a fenyőfa mintájú bordák miatt "viszik" magukkal a lécet. A rajzon persze nem jók a méreterányok, a szintezőlécet pl. nyilván élével fogom állítani.

http://zsofa-nagyker.hu/product.php?id_product=1503

Csatolmányok

Szia!
Ilyesmire gondoltam, csak nem ismertem a szintező csavart. Szerintem ezzel menne a dolog, ahogy teríted az első járható réteget, kiemelheted a léceket.
Jók ezek az álmok néha! :wink: :lol:
"Bence" A rajzon persze nem jók a méreterányok, a szintezőlécet pl. nyilván élével fogom állítani.

hajdanán, mikor igen kezdőcske voltam a szakmában, egy saját házikon a léc helyett, hogy ne tévedjek el 30*30*2-es zártszelvény darabokat rakosgattam le vízszintben 'anlégnak' (később colos cső darab volt ugyanez, annak csak egy "éle van, haha). Ugyan ez volt az elgondolás (álom?), csak a szelvényt nem kellett lecsavarozni a saját súlya miatt. A padló penge lett, egy letett labda sehova sem akart elgurulni... :)
Üdv.: sby f. J. ép.mérn.-, ép.gépész-, vill-, ép.fiz.
A szintezőcsavaros megoldásomban találtam egy csavart :D Mégpedig azt, hogy a betonba fúrt tiplik nem lesznek pont egyforma távolságban egymástól, azaz minden csavarközhöz másik szintezőléc kellene, hacsak nem fúrkálok a szintezéskor, ahogy haladok a feltöltéssel... A zárt szelvényes megoldás viszont jól hangzik, valószínű ez a legegyszerűbb.
Bence írta: A szintezőcsavaros megoldásomban találtam egy csavart :D Mégpedig azt, hogy a betonba fúrt tiplik nem lesznek pont egyforma távolságban egymástól, azaz minden csavarközhöz másik szintezőléc kellene, hacsak nem fúrkálok a szintezéskor, ahogy haladok a feltöltéssel... A zárt szelvényes megoldás viszont jól hangzik, valószínű ez a legegyszerűbb.


Igen, a csavaros dolog sem távolságban, sem magasságban nem vagy alig szabályozható, macerás lassú...
A zárszelvény azért lett később "felejtős", mert azt meg vízszintbe kell játszani, hogy csak egy éle legyen felül. :( Így lett cső a dolog, de 40*40-es szögvas is már megteszi, ha az egyenes pofára fektetve, annak is egy éle lesz...;)
Persze, ma már nem kell nekem, eltalálok egy sima léccel is egyenesen, villán sebesen, de anno kellet a "mankó" :)
Ezt a vasas anlégot magasságra könnyen beállíthatod néhány gipsz pracnival, Az meghúz "seperc" alatt és folytathatod a bulit tovább. Ha többet leteszel előre párhuzamosan és a közét húzod ki, még gyorsabb! Bejavítani a "sebeket" meg gyerekjáték... :)
Üdv.: sby f. J. ép.mérn.-, ép.gépész-, vill-, ép.fiz.
Megjött a padló :) A tegnapi lepakolás óta még mindig érzem a hátamat és innen még 2 emelet a végállomás...

https://picasaweb.google.com/107447966673893485372/Tetoter#5809884281561604658
https://picasaweb.google.com/107447966673893485372/Tetoter#5815575976777843218

Elkezdtem a padlót építeni 8) A csavaros-szintezős megoldást teljesen likvidáltam, abszolút használhatatlannak bizonyult. Bármit ráteszek, az elbillen rajta. Ehelyett készítettem két, fordított T-profilú "sínt" 30x30-as zártszelvényből meg maradék bútorlapból, és egy lehúzó "vonalzót", hasonlót, mint ami Knauf filmen van. A széles talp miatt a sínek már stabilan megállnak a leszórt Liaporon, rotációs lézerrel pedig szépen be tudom szintezni a 2 vonalzó négy végét :) Plusz még vízmértékkel ellenőrzöm a síneket meg a keresztbe rakott lehúzót. Eddig 1mm a pontosság a járó felületen 8)
Tökéletes vagy Bence
Üdv.: sby f. J. ép.mérn.-, ép.gépész-, vill-, ép.fiz.
Végignéztem a képeidet a tetőtér beépítésről. Te csináltad végig?
A villanyórán, a villanyszerelésen, és a glettelésen kívül mindent én csináltam. Illetve a gk. lapok felszerelésében egy barátom segített.
Jó nagy meló volt, gratulálok!
102 hozzászólás Oldal: 5 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég