Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
62 hozzászólás Oldal: 2 / 5
ÜDV. SZERETNÉK SEGITSÉGET KÉRNI VAN EGY SAMSUNG WF-R862 AUTOMATA MOSOGÉPEM SZÉPEN MOS ÖBLIT CENTRIFUGÁL ÁM A PROGRAMNAK MAJDNEM A VÉGÉN AZ UE HIBAJELET IRJA KI ÉS NAGYON VIZESEK A RUHÁK. MI LEHET EZ A HIBA JEL? VÁROM SEGITSÉGETEKET KÖSZÖNÖM
Üdv.

A leírása szerint az UE hibaüzenetet kiváltó okok:
• A mosótöltet nincs egyensúlyban, lazítsa meg az összegabalyodott
mosnivalót.
• Ha csak egy ruhadarabot kíván kimosni, például egy fürdőköpenyt
vagy egy farmert, a végső fordulatszám elégtelen lehet, és a kijelzőn
megjelenik az „UE” hibaüzenet.


Valamit nem talált rendben a Fuzzy Logic. A szűrőt kitisztítottad már? Nincs megtörve a kifolyócsó, vagy túl magasan?
Nekem is a víz leszívással volt a gond.A mosóprogramm elment a leszívásig hibátlanul és megállt, majd hiba üzenetet írt ki.
Kiürítettük a alsó szűrőjét, nagyon érdekes dolgok kerültek elő belőle, mint 100 Ftos érme, és ruhacsipesz fém része.
Majd a férjem kicserélte a szivattyúját, ami makulátlan állapotban volt. Elindítottuk és az első mosást szépen végig vitte.
Majd a második mosásnál ismét megállt a víz leszívás előtt 33 percnél, ha öblítés és centrigugálást kapcsoltam akkor 9 percnél.
Persze ecettel és fertőtlenitővel is átmostam a gépet, és alul leengedtük belőle a vízet. Biztos ami biztos a csővek tiszták legyenek.
A férjem ismét szépszedte és a szivattyú előtt egy szöget talált a csőben. Végre rendesen mos és le is szívja a vízet a mosógépem!
Köszönöm a segítséget az oldalon olvasott infók, nagyon hasznosak voltak a hiba keresés és szerelés során!
Mindig nagyon örülünk, ha pozitív visszajelzés érkezik a fórumról. Ez is egy ilyen eset. Köszönjük! És Köszönjük az aktív fórumozóknak, Övék az igazi érdem! :)
Sziasztok!
Van egy Samsung wf-f862 mosógépem ami egyszer csak menet közben megállt és se kép se hang.Tudja valaki mi lehet ilyenkor a gond?
samarazoli írta: Sziasztok!
Van egy Samsung wf-f862 mosógépem ami egyszer csak menet közben megállt és se kép se hang.Tudja valaki mi lehet ilyenkor a gond?


Az ajtókapcsoló hibája okozhat ilyet. Lehet elmozdult a helyéről, nem záródik rendesen az ajtó, tönkrement a mikrokapcsoló benne.
De ez csak egy ötlet a kevés infó alapján. A konnektorban van áram, valami hibakód?
Szia.
Abszolut semmi, még hiba kódot sem ír ki.Teljesen halott :( Szét buheráltam és a panelján találtam egy 10mikró/450v os kondít kissé fel pufadva, mintha ki is fújt volna. Kikapirgáltam a gyantából. Holnap majd veszek egy másikat és beforasztom, hátha mákom lesz és csak ennyi a baja.
Szerintem ez a kondi ott a kapcsoló üzemű tápnál van és azért halt be teljesen.
Az meglehet. Egy illedelmes kapcsolóüzemű táp szépen leáll, ha a munkapontjai nagyon elhúznak a normálistól. Írd meg mire jutottál.
Szia.
Ma kicseréltem a kondít és ugy néz ki nyert! Ujra működik :D
Sziasztok!
A témában szereplő mosógépem 10 mosásból 9x nem szippantja be az illatosító folyadékot, ott marad a tartályban.
Kivettem a tartályt többször is, Megtisztítottam de semmi kézzelfogható eredmény.
Tipp?
Szia.

Több hibalehetőség is adódik:

- vízbeeresztő mágnesszelep hiba, vagy rossz kontaktus,
- vezérlő elektronika hiba
- triac, vagy triac vezérlő-ellenállásának hibája
- rossz kontaktus ezek áramkörében ami lehet elengedett forrasztás, vagy a panel csatlakozóinál fellépő kontakthiba.
Szép lehetőségek :roll: , szétszedem a "Gizit" s majd beszámolok.
Kössz a tippeket.
WF-F862 tipusú mosógép alkatrésznek eladó.
Vezérlő panel már elkelt.
A többi alkatrésze használt de jó állapotban van.
Akit érdekel írjon és megegyezünk az árról.
sziasztok!
Van egy samsung wf-f862 mosógépem. Néha mosás közben morog gép és nem szívja ki a vizet a dobból csak nagy nehezen, mintha nem menne normálisan a szivattyúja. Kiszereltem, kipróbáltam, nekem forgott a lapátja igy ugy tűnt hogy oké. Lehetséges hogy mégis a szivattyú vacakol? :cry:
62 hozzászólás Oldal: 2 / 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég

cron