Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
62 hozzászólás Oldal: 3 / 5
Sziasztok!
Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!
Segítsetek legyetek szívesek. Probléma van a mosógépemmel. 33.percnél kiírja az 53-as hibaüzenetet, újraindítom és kimos szépen. A szivattyút már szétszedtem kitakarítottam 5 ször.Mi lehet a hiba. Ne kelljen újat vennem egy éves a gép, még annyit, amikor hallom, hogy erőlködik a szivattyú ,mielőtt kiírja a hibát, leveszem a kifolyótömlőt a 70cmren lévő kifolyóról és amint haladok vele lefelé elkezdi a vizet leszívni a szivattyú és a hangja is szebb.
imike01 írta: ...leveszem a kifolyótömlőt a 70cmren lévő kifolyóról és amint haladok vele lefelé elkezdi a vizet leszívni a szivattyú és a hangja is szebb.


Ezt a részt nem igazán értem. Ez falba kötött kifolyó?
Igen a falba kötött. Az előző gépem is erre volt bekötve. Vízvezeték szerelő tette fel 12 éve.
Nincs dugulás a falban lévő csatornavezetékben? 12 év hosszú idő. lerakódások, mosószer maradványok, stb.
Nincs eldugulva, mert átfújtam és tiszta.Nem lehet, hogy a szivattyú teljesítménye nem megfelelő? Esetleg meg lett erőltetve,az által, hogy megakadt benne valami. Szétszedtem akkor tiszta volt.
Próbáld ki, ha mosdó magasságába vezeted a csövet és úgy időben - hibajelzés nélkül - ki tudja üríteni a vizet, akkor elvileg jó. De ha biztosra akarsz menni, szét kell szerelni a szivattyút és megnézni a szivattyúlapátot. Ha az hiányos, törött, akkor nem tudja megfelelő teljesítménnyel kinyomni a vizet.
Minden ép és most is mos és megállt 24 percnél és 5 percnél. Újra kellett indítani.
Pedig ha jól értelmeztem, akkor ez a hibakód azt jelzi: a víztelenítési idő hossza ismét emelkedett, nem tudja időben eltávolítani a vizet. Feltételezhetően a sok víz miatt rendellenes a mosógép mozgása és a biztonsági rendszer leállítja.
Mi lenne a megoldás? Mit kell kicserélni, vagy min tudok állítani?
Újabb segítségre van szükségem. Fent említett mosógép nem engedi kinyitni az ajtaját! Mit tudok csinálni?
akármilyen programot elinditok a vizet egyből leszivatyuzza mivel most cseréltem szivattyút!! az lenne a kérdés hogy mi lenne a hiba ?????????? a bekötéssel nem lehet hiba mert probáltam minden modon ... kérem segitsenek !!!
Program bekapcsolásánál azonnal szivattyúzni kezd?
Ez nem feltétlenül hiba, a Whirlpool is így indul, pár másodperc szivattyúzás, majd csak utána indul a beállított program. Ne maradjon semmi a mosóüstben az előző mosásból, ami bezavarhatja az újonnan induló programot.
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni a következőkben:

• a gép tökéletes volt, nem folyt, nem zakatolt, szépen mosott;
• a hétvégén még használtam, a program rendben befejeződött;
• ma reggel kapcsolnám be, de se kép, se hang, holott feszültséget a konnektorból kap, ill. van víznyomás is;
• olyan, mintha kiment volna a bizti benne, ez az első tippem, vagy valamilyen okból letiltott az elektronika.

Ha biztosíték probléma, akkor azt hol tudom kicserélni, ill. hol vegyek helyette másikat?

Köszönöm,
Balázs
Üdv!

Gyanítható, hogy a programkapcsoló tápjával lesz probléma, ha ilyen hirtelen szűnt meg létezni. :(
Köszönöm a választ!

Lebontottam a gép tetejét, a saruk a helyükön vannak, kábelszakadást, vagy hibát szemmel nem láttam, ill. az alaplapon sem láttam elfüstölt áramköri egységet.
Nem tudom, hogy ez itt a reklám helye-e, de esetleg tudsz ajánlani valakit, aki egy szerény, nem bántó összegért megnézné, és ha lehet, akkor javítaná is? Tudom, a net tele van hirdetéssel, de nekem megbízható kolléga kellene.

A mire szükségem lenne, az egy kontakt, egy telefonszám.

Köszönöm,
Balázs
62 hozzászólás Oldal: 3 / 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég