Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
62 hozzászólás Oldal: 4 / 5
Nem kell feltétlen elfüstölnie egy alkatrésznek, hogy ne működjön.
Sajnos nem tudok ajánlani senkit, nincs olyan ismerősöm aki ilyennel foglalkozna. :(
Ok, köszi!
Sziasztok!

Van Egy Samsung WF-F862 elöltöltős mosógépem. Múlt héten Egyik NAP ellenszavazat nélkül indult el (se kép se hang), ezért szétszedtem. Az alaplapon Egy 470v 10uF kondi púpos volt, EZT cseréltem .. EZT követően életre kelt, Majd a párom elindította a mosást, de AZ dE hibakóddal leált. Az ajtózár Hiba miatt megnéztem AZ ajtózárat, de AZ rendesen reteszel, illetve kikapcsolást követően AHOGY Kell késve nyit az.
Nem vagyok Elektromos zseni, Így ha van ötletek, akkor érthető válaszokat kérnék.

Attila
Sziasztok,

nekem is hasonló a problémám, csak nekem WF0508N a típusa. Csapágyat cseréltem benne és "dE" hibakódot ír. :(
(door error) Előtte a többi funkciója tökéletes volt, csak zakatolt szegény. Az ajtó kapcsoló jó, teszteltem + be is zárja. Vezetékek csatlakozótól csatlakozóig kimérve, nincs szakadás. Valami ötlet?

Előre is köszi.
A mikrokapcsoló is normálisan működik? Tehát jelzi az elektronikának a zárt és nyitott állapotot? A zárnyelv mozgatja.
Azt hogy tudom letesztelni?
Kiméred a kapcsoló kapcsain, vagy a vezetékek végén, ha le tudod követni a színeket. Néha elmozdul a kapcsoló a helyéről és hiába zár az ajtó, a nyelve nem nyomja meg a kapcsolót eléggé a működéshez.
Abból indulok ki, hogy a programkapcsoló a biztonsági reteszt bekapcsolja ha elindítod a mosást még akkor is, ha az ajtót még nem csuktad be. Mondjuk ezt felültöltős gépen próbáltam ki...
Szia, végül vettem egy új kapcsolót, de ugyanaz a hiba...
A régi amúgy így néz ki: http://www.kephost.com/image/FCgY (és ezek szerint még jó)
Próbáltam állítani a kapcsoló helyzetén már amennyit a két rögzítőcsavar enged mozogni jobbra-balra, de semmi.
Nem tudom mi lett vele, a csapágycsere előtt tökéletes volt, vigyáztam hogy a művelet során ne nyúljak olyan dologhoz ami galibát okozhat, óvatosan jártam el végig és tessék. Murphy...
Sajnos szervíz lesz belőle. :(
Nem lehet, hogy egy vezetéket véletlenül lehúztál szerelés közben a programkacsolóról?
Na volt nálam a szervízes, és a vezeték lehúzás volt a gond...pff :oops:
Pedig azt is megnéztem amikor már nem tudtam mit csinálni, de annyira kicsit volt kicsúszva a motor csatlakozójából, hogy nem vettem észre. Egy dupla piros vezeték. Ez van, most már gurul. :D

Köszi szépen a segítséget, jól esik azért ha valaki próbál segíteni, tartani a lelket az emberben :)
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni,lejárt egy adag mosásom minden rendben volt a mosógéppel,azonban nemtudom kinyitni az ajtaját teljesen beragadt- benne a frissen mosott ruhákkal!
Van esetleg valami manuális kapcsoló vagy bármi megoldás,hogy kiszabadítsam a ruhákat?
Köszönöm
Szia!
Próbáld a mosógép dugóját kihúzni a konnektorból. Elvileg - ha nem lett baja a reteszelésnek - akkor el kell engednie az ajtót egy idő után. Ha így sem megy, akkor szerelő segíthet, mert le kell bontani az ajtózárat. :(

Esetleg indíts el egy öblítést centrifugálással, ha szerencséd van, akkor utána elengedi az ajtót.
az a problémám hogy mosás után kiveszem a ruhákat és egy két helyen ki vannak szakadva a ruhák na hát én belenéztem a dobba és észre vettem az egyik dobborda belső része fel van penderedve szerintem ebbe akadnak meg a ruhák azt szeretném megkérdezni ezt hogy lehet kicserélni vagy van-e valakinek ilyen eladó
Sziasztok az a kerdesem hogy ma akartunk mosni és a mosogépnél se kép se hang nem kapcsol be mi lehet a probléma????
wf-f862 mosógép pár perc működés után el kezd krepegni a dob csapágy környékén.
Meg lehetne tudni aki ért hozzá, milyen méret kell bele és hogy mennyire nehéz kiszedni, cserélni?

Vízszivattyú!
Nekem is volt vele gondom egy darabig.
Szétszedtem takarítottam, hiba maradt, majd rájöttem,
amikor ezt teszi a gép a kifolyó csövet a gépen lévő kijövő cső magasságáig lehet vezetni ezután a maradék víz ki tud folyni a gépből.
3-4x megtettem ezt az alacsony kifolyattatást, utána el is múlt ezen hiba, utána nem is jelentkezett.
Lényeg, nagyját kitolja a gép szivattyúja a vizet, a maradékot,( kb 3 liter víz) lavorba kiengedtetem.
62 hozzászólás Oldal: 4 / 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég