Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
35 hozzászólás Oldal: 1 / 3
Sziasztok!
Nő létemre belevágtam egy teljes lakásfelújításba,hogy na,majd én és a kis családom megcsináljuk a kivitelezést (hozzátenném,hogy apukám burkoló :) )...és szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat! :)
Nekem az LVT burkolatok jöttek be nagyon,mert:
-egyszerű lerakni
-realisztikus 3D-s fa ill. kő hatásúak
-könnyű takarítani
-rendkívül komfortosak
-nedvességállók
Csak ajánlani tudom mindenkinek! :)
Üdv
Egy két képpel illusztrálhattad volna azért a véleményedet ami a saját lakásodban készült. Még ha nem is lerakás közbeni képekkel de a végeredményre kíváncsiak lennénk.
Szia!

Engem is érdekelnek a képek!

De leginkább a tényleges tapasztalatok, meg árak!

Lakásfelújítás előtt állok én is. Nézegettem a lamináltakat az OBI-ban, Praktikerben, stb, de valahogy engem nem győztek meg. Sok ismerősömnél is ez van, és szenvednek vele. Gondolom te a darab PVC-re gondolsz? Én az Exponát néztem, de az igazat megvallva tetszett is, meg nem is. Viszont sok helyen láttam, és egyik helyen olcsóbb, másik helyen drágább.. Te is azt vettél? Meg milyen árkategóriában vettél termékeket?

Bocs a kérdésékért, csak biztosra akarok menni a témában.

Üdv!
Nekem inkább reklámnak tűnik, mint tényleges saját tapasztalatnak. Nem egy ilyennel találkoztunk már. :(
Köszönöm a bizalmat Részetekről :( ,nem mondom,hogy jól esik... Gondoltam,hogy adok egy jó tippet (ahogy nekem is adta valaki egy másik oldalon,és hasznát is vettem az infónak),de úgy látszik,hogy én voltam túlbuzgó és ebből nem sült ki jó dolog!....NEM reklámnak szántam,hanem leírtam a tapasztalataimat és igyekeztem érthető lenni.
Mellékeltem egy képet,igaz nem a burkolatra lett fókuszálva(mivel más okból készült a kép)... vegyétek reklámnak vagy aminek akarjátok! Eddig is nézegettem ezt az oldalt,mert kaptam pár jó tippet,de úgy látszik,hogy nem tettem eleget az itteni etikettnek és újként egyből támadás ér,pedig csak jót akartam...

Csatolmányok

Üdv
A magam részéről csak megköszönni tudom hogy teljesítetted a kérésem ! Köszönöm. A sok éves laminált már kezd unalmas lenni és ez elég dekoratív feldobni a hazat. Aranyos a kutyus :)
PöttömPanna,
ne támadj másokat, egyelőre csak én kételkedtem. Ha tényleg olvasod a fórumot, Te is találkozhattál nem egy olyan hozzászólással, ami rejtett reklám, úgy írták, mintha saját tapasztalat lenne. Nem szabadkozom, a tiéd is hasonló hozzászólás volt, de még annyira nem volt reklámszagú, hogy áthelyezzem az offtopic-ba.

Azért csak megtaláltalak a tutilapok fórumán - ami szinte csak reklám hsz-ekből áll "ÉnÉnvagyok" nickkel:
http://lakasfelujitas.tlap.hu/forum/

Látom annyira lelkes vagy, hogy szinte szóról-szóra ugyanezt írtad ide, csak még megleptél minket egy kis plusz történettel.
Kételkedem, tehát vagyok. Bocsi.
Sziasztok!

Reklám, nem reklám. Nem mindegy. Hamarosan reklám topik lehetne :) De nem szívom a véretek. ;)

Inkább megosztom az élményeim. Pár márkanevet felsorolok, mert gondolom ez is a tapasztalat része.
Voltam az Exponánál korábban, de azt írtam is már. Több helyen árulják, valahol több, valahol olcsóbb.. Egy két cég aztán elég komoly haszonnal adhatja el.

Láttam még Amticot is, a képviselő ódákat zengett róla. Szép is csak piszok drága. Aranyárban mérik. Ha norvég fizetésem lenne, nem okozna problémát. :D És bárcsak az lenne ;)

Utoljára a Gerflornál jártam. Náluk volt egy nagyon jó dolog, egy öntapadó hátlapos anyag. Párom még anno a KIKA-ban láttam évekkel ezelőtt.

A konklúzióm, hogy nekem nagyon bejön ez a fajta burkolat. Most kissé jobban bele ásom magam a témába (említettek itt valami kezelést a felületen, meg kopó vastagságot, vagy ilyesmit..). Valamint majd konkrét árakat kérek a forgalmazóktól, műszaki adatokkal így össze tudom hasonlítani, melyik éri meg jobban...

Ha érdekel titeket, majd megosztanám a tapasztalataim. Ha meg ilyen vásárlására vetemedek a laminált helyett, akkor majd szólok :)
Nekem nagyon bejött,mert előtte laminált parkettám volt és az felpúposodott...mondjuk azóta a kicsi kuttyom is szobatiszta lett... :D.
Amatörmesterkedő! Gerflor az enyém is, csak ragasztani kellett. Az öntapadós az miként működik? Vettetek már valamit? Nekem most épp a nyaralóba kéne fürdőszobába valami, csempét nem szeretnék, mert az olyan rideg...és különben is, beleszerettem egy faburkolatos fürdőszobába - csak éppen horror drága az anyag hozzá :( .
Szerintetek falra fel lehetne rakni PVC-t ? A kád oldalát is szeretném beburkolni...
Sziasztok!
A problémám az alábbi:
Meglévő 25 éves hagyományos parkettás nappalit (35 m2) szeretnék laminált padlóburkolattal ellátni, de a meglévő és jó állapotú (stabil, nem mozog) bitumenbe ragasztott parkettát nem szeretném felszedni, mert nagyon nagy munka lenne, valamint a bitument is fel kellene szedni valahogy. (az még nagyobb nyűg)
Sajnos a meglévő parketta nem teljesen sík, vannak benne itt-ott kisebb "huplik", egyenetlenségek, ami gondolom problémát okozna a laminált lap alatt.
Szerintetek megfelelő-e ha a meglévő parkettára 6-8 mm-es vastag OSB lapot fektetnék, majd erre a habfólia, és rá a laminált lap?
Arra gondolok, hogy az OSB nagy lapméreténél (1,25x2,5 m) és viszonylagos merevségénél fogva kiegyenlítené, áthidalná a meglévő huplikat, egyenetlenségeket, és ez megfelelő sík felületet biztosítana, nem mozogna a laminált lap ha erre teszem rá.
Esetleg valami más ötlet ami nem jár a parketta felbontásával?
fireman írta: Sziasztok!
Szerintetek megfelelő-e ha a meglévő parkettára 6-8 mm-es vastag OSB lapot fektetnék, majd erre a habfólia, és rá a laminált lap?
Arra gondolok, hogy az OSB nagy lapméreténél (1,25x2,5 m) és viszonylagos merevségénél fogva kiegyenlítené, áthidalná a meglévő huplikat, egyenetlenségeket, és ez megfelelő sík felületet biztosítana, nem mozogna a laminált lap ha erre teszem rá.


Itt a probléma:
fireman írta: viszonylagos merevségénél fogva


Ez tényleg csak viszonylagos, én vastagabbat ajánlanék, legalább 12 mm-est.

A másik megoldás az aljzatkiegyenlítés:

Meglévő parkettára történő kiegyenlítés:

Ezt a kiegyenlítést az teszi különlegessé, hogy a parketta, mint természetes anyag él, folyamatosan mozgásban van és a lakás páratartalmától függően mozog. A kiegyenlítésnél tehát csak olyan megoldást választhatunk, amely képes ezen mozgásokat felvenni és elviselni, azt nem továbbadni a rákerülő burkolatnak. Sok esetben a parkettát évekkel ezelőtt bitumenes ragasztóval ragasztották az aljzathoz, amit a parketta felszedése után csak kitartó véséssel lehet a felületről eltávolítani, ami időigényes és fizikailag nagyon fárasztó művelet.

Amennyiben - a fentiekben vázolt problémákat elkerülendő - meglévő parkettaburkolatra szeretnénk új burkolatot fektetni – ahogy azt minden burkolási munka megkezdése előtt – ellenőrizni kell az aljzatot. Parketta esetében a parketta-elemeknek stabilnak kell lenniük a kiegyenlítés előtt. Amennyiben az aljzatul szolgáló parketta helyenként mozog, azt stabilizálni kell. Erre két megoldást alkalmazhatunk, illetve esetlegesen ezek kombinációját. Az egyik esetben a parkettát a saját, már meglévő aljzatához ( párnafák, farost fogadószerkezet ) lecsavarozzuk, míg a másik lehetőség a parketták alatt keletkezett üregek kitöltése ULTRABOND P-R9 habbal a parkettába fúrt lukakon keresztül.

Ezen megoldások alkalmazása után ismét ellenőrizzük a parketta stabilitását és amennyiben az megfelelő, a következő rétegrend elkészítését javasoljuk. A parketta felületéről a lakkréteget, vagy más bevonatot csiszolással el kell távolítani, majd a felcsiszolt parkettát portalanítani kell. A megcsiszolt felületre teddy-hengerrel vagy spatulával MAPEPRIM SP alapozót kell felvinni m2-enként 15-20 dkg mennyiségben. A réteg száradása után a ragacsos alapozóra kell az aljzatkiegyenlítőt felvinni. A parketta kiegyenlítésére használt anyagnak szálerősítésűnek kell lennie, hogy – mint már említettük - a parketta mozgásait fel tudja venni.

E célra fejlesztette ki a MAPEI a FIBERPLAN nevű szálerősített önterülő aljzatkiegyenlítő anyagát, melyet minimum 3 mm vastagságban az aljzatkiegyenlítés általános szabályainak betartásával felhordva a felületre olyan kiegyenlítést készíthetünk, mely képes elviselni a parketta mozgásait és megfelel a rákerülő burkolat aljzataként.


http://www.epitesiportal.hu/cikkek/aljzatkiegyenlites-meglevo-aljzatokon_210.php
Plaszlo írta:
fireman írta: Sziasztok!
Szerintetek megfelelő-e ha a meglévő parkettára 6-8 mm-es vastag OSB lapot fektetnék, majd erre a habfólia, és rá a laminált lap?
Arra gondolok, hogy az OSB nagy lapméreténél (1,25x2,5 m) és viszonylagos merevségénél fogva kiegyenlítené, áthidalná a meglévő huplikat, egyenetlenségeket, és ez megfelelő sík felületet biztosítana, nem mozogna a laminált lap ha erre teszem rá.


Itt a probléma:
fireman írta: viszonylagos merevségénél fogva


Ez tényleg csak viszonylagos, én vastagabbat ajánlanék, legalább 12 mm-est.


Köszönöm a választ, utánaszámoltam, a 12 mm-es OSB lap kb. 1200 Ft/m2, míg a Mapei anyagok használata + előtte felcsiszolás kb. 6-7e ft/m2-re adódik, így erősen hajlok az OSB felé.
Az OSB-re elegendő a 2-3 mm vtg. tekercsben kapható habfólia leterítése a laminált lap alá?
fireman írta: Az OSB-re elegendő a 2-3 mm vtg. tekercsben kapható habfólia leterítése a laminált lap alá?


Amennyiben sikerül egyenes felületet kialakítani az OSB lapokkal, akkor elegendő ez a vastagságú habfólia.
Plaszlo írta:
fireman írta: Az OSB-re elegendő a 2-3 mm vtg. tekercsben kapható habfólia leterítése a laminált lap alá?


Amennyiben sikerül egyenes felületet kialakítani az OSB lapokkal, akkor elegendő ez a vastagságú habfólia.



Köszönöm a segítséget!
35 hozzászólás Oldal: 1 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 70 vendég