Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
11 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok ! A fűtésrendszerben szereplő utolsó 2 radiátornak csak a teteje fűt. Az alsó részük teljesen hideg. Először légtelenítettem, de semmi változás nem történt. Talán ki kellene tisztítani azt a kettőt. esetlegesen a fűtés csövet is. Tud valaki használható tisztító szert? Vagy jobb ötletet erre a problémára? Köszönettel
Üdv
Szerintem nem az lesz a baj. Nagyon messze vannak és nem megy el a víz addig mert a közelebbieknél már át tud fordulni. Vagy a keringető szivattyú nincs már toppon. Szerintem próbáld a kazánhoz közelieknél zárni a csapokon a távol lévőknél pedig nyitni hogy egyforma vízmennyiség jusson mindenhová.
Boka,
A radiátorok alsó - visszatérő ágán - lévő torlószelepekkel tudod beállítani az áramlást a radiátorokban és a kézi szelepeket csak finom szabályzásra használd.
Én mondjuk megkérdezném van e elég víz abban a rendszerben? Mert ez is egy lehetőség!
sziasztok

1 kerdessel/keressel fordulnak hozzatok.

Az emeleti reszen le kellett vennem a radiatorokat, mivel festeni kellett a szobakat. Kiengedtem beloluk a vizet ez azota meg nem raktam vissza, nem toltottem fel a rendszert vizzel. (kb 3 hete tortent a leeresztes)

Az lenne a kerdesem, h mivel leengedtem a vizet a radiatorokbol, ezek belulrol berozsdasodhattak?! Ha igen, hogyan tudnam ezt hatekonyan kitisztitani ugy, h visszarakhassam problema nelkul oket?! Ez alatt azt ertem, h ugy szeretnem visszarakni a radiatorokat, h a rendszerbe ha lehetseges ne keruljon szennyezodes.

valaszotokat elore is koszonom
sziasztok

Annyi fejlemeny tortenaz elozo kerdesem ota, h kimostam a radiatorokat, tul sok dzsuva nem volt bennuk, de rozsda darabkak azok annal inkabb, tehat tutira berozsdasztak 3 het alatt a radiatorok.

Addig mostam, mig a rozsda darabkak megszuntek, visszaraktam oket a helyukre, feltoltottem oket vizzel es elinditottam a rendszert.

Utanaerdeklodtem, es teljes rendszer mosast fogok igenyelni 1 szakavatott cegtol, remelhetoleg minden rendben lesz majd.

Hello
Kedves János!

Szeretnék érdeklődni, hogy a radiátorokat hogyan mostátok ki végelegesen?
Nálunk ugyanaz a probléma történt, mint amit leírtál: Vadi új radiátorok, fel lettek töltve, utána kb. egy hónapra levettük a festés miatt. Most tennénk vissza és rozsdás lé folyik ki belőlük. Mit lehet ilyenkor csinálni (új kazán van, amin nem szívesen küldenénk át ezt a rozsdás vizet...)

előre is köszi!
Üdv!

Nem kell megijedni, a rozsdásodás csak addig tart, amíg van oldott oxigén a vízben. Ez zárt rendszer, ha elfogy az oldott oxigén - vas leköti rozsda formájában -, utána már nem rozsdásodik tovább, amíg friss víz nem kerül a rendszerbe.
De lehet kapni fűtéstechnikai szakboltokban vízlágyító és rozsdagátló adalékokat, amit be kell keverni a fűtésrendszer vizébe feltöltéskor.
3. megoldás, szervizt kihívod és jó pénzért átmossák és adalékolják a rendszerben lévő vizet.
Köszönöm!

szóval, ha visszarakjuk így a radiátorokat, beletöltjük a boltban ajánlott rozsdásodásgátlót, akkor nem fog tönkremenni a kazán, és a radiátorok is rendesen fognak fűteni?
illetve, ha ezeket az anyagokat beletöltjük, akkor lejön a rozsda a fém faláról és az ott fog keringeni, vagy épp, hogy hozzáragad? bocs, de teljesen hozzá nem értő csaj vagyok. köszi!
A radiátorokat öblítsék ki felrakás előtt, töltsék bele a rozsdagátló adalékot és töltsék fel a rendszert vízzel. Ez nagyon fontos, mindig fel legyen töltve teljesen és le legyen légtelenítve.
A lepergő rozsda a fűtőtestek és csövek aljában szokott lerakódni, főleg a gyengébb áramlású helyeken, ahol a vízáram már nem sodorja tovább. Így nem szokott gondot okozni, csak ha nagyon sok van belőle. A biztonság kedvéért be lehet építtetni a kazán elé (visszatérő ág) egy iszapleválasztót, vagy finomszűrőt. Ezt most lenne érdemes beszereltetni feltöltés előtt.

http://www.epuletgepeszaruhaz.hu/index.php/vizsz.html
Kedves PLaszlo!

Köszönjük a segítséget!
11 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 212 vendég