Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1
sziasztok.
Nem találtam külön klímás topikot gondoltam ide beírok hátha valaki tud segíteni nekem.Van egy 3.2 kw-os mobil klímám.
Arra lennék kiváncsi hogy meg lehetne-e csinálni 2-ős kivezetésüre(lenne-e értelme?).Egyik amin kinyomja a forró levegőt
ez ugye a gyári cső,a másikat meg úgy szeretném megcsinálni ,hogy amin szívja a levegőt ahoz hogy hátul a forrót ki tudja
nyomni azt is kivezetni.Mert így nem szívná be a relatív már lehűtött levegőt és nem csinálna így "vákumot" a lakásban.
Előre is köszönöm a segítséget.
Akkor lehetne, illetve lenne érdemes, ha a levegőkeringtetés a készüléken szét van választva a belső és a külső, vagy a hideg és meleg oldalon.
Másik megoldás - nem olcsó, de hosszabb távon nézve egy lehetőség - hőcserélős szellőzőidom beépítése:

Frischluft-Ventilator_final_02.jpg
Frischluft-Ventilator_final_02.jpg (72.57 KiB) Megtekintve 5136 alkalommal.

http://www.marley.hu/hu/termekek/szellozestechnika/a_marley_hocserelos_frisslevego_ventillator/index.htm

Sajnos az ára vetekszik egy gyengébb mobilklímával:

http://www.vfk.hu/index.php?id=termekek&art_id=534&search_co=marley&nyelv=hun
Köszönöm a gyors valaszt.a hideget hátul fent szivja ameleget meg jobboldalt lent.tehát érdemes lenne?még valami,kereken 18c ot tud fujni,az elegendõ?mert 2évig ált a gép.elõre is köszönöm.szia
Szia.
Arra is gondolj, ha így most 18 fokos levegőt fúj ki, akkor ha kívülről kapja az akár 35 fokos vagy melegebb levegőt, akkor mennyire lesz hideg a kifújt levegő. De talán egy próbát megér, egyelőre ideiglenes jelleggel.
A 18 C fok nem tűnik túl hidegnek, de nem vagyok klímás, nem tudom mennyit kéne nyomnia. A kifújt levegő hőmérséklete függ a beszívott levegő hőmérsékletétől és a légáramtól is.
Lasi írta: sziasztok.
Nem találtam külön klímás topikot gondoltam ide beírok hátha valaki tud segíteni nekem.Van egy 3.2 kw-os mobil klímám.
Arra lennék kiváncsi hogy meg lehetne-e csinálni 2-ős kivezetésüre(lenne-e értelme?).Egyik amin kinyomja a forró levegőt
ez ugye a gyári cső,a másikat meg úgy szeretném megcsinálni ,hogy amin szívja a levegőt ahoz hogy hátul a forrót ki tudja
nyomni azt is kivezetni.Mert így nem szívná be a relatív már lehűtött levegőt és nem csinálna így "vákumot" a lakásban.
Előre is köszönöm a segítséget.


Szia. Érdeklődnék, hogy megcsináltad-e a klíma átalakítást? Engem is foglalkoztat a gondolat, elsősorban a gázbojler miatt nem szeretném ha lakásból szívná a levegőt.
üdv: Gábor
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 71 vendég