Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv!

Ez csak egy kíváncsiság a részemről és nem "probléma", de szerintetek egy panellakás, panel épület meddig bírja?

Mert megépíteték, aztán jött egy tulajdonos, aki falat vágat, falakat átfúr, csöveket áthelyez, azaz felújít.
Majd jön a következő tulaj, aki megint átalakítja a lakást, újabb fúrások, stb.
Egy emelettel feljebb, vagy lejjebb megint valaki ezt teszi.
Ezáltal szerintem a falak, az épület szerkezete gyengül. Menyi ilyen jellegű felújítást képes elviselni egy panel fal? Egy panel épület? Előfordulhat-e, hogy egyszer majd meg „roppan” ez miatt egy lakás, épület falszerkezete?

Gábor
Én úgy tudom a teherhordó elemeket nem, vagy csak engedéllyel ( pecsétes jogerős, nem pedig a " .... bácsi azt mondta hogy... ) szabad gyengíteni átalakítani. A közös képviselőnek kellene tudni arról mi zajlik a házban és hogy engedélyek birtokában teszik e. Talán a társasház szabályai is rendelkeznek errő .Szerintem a polgármesteri hivatal építési osztálya többet tud a szabályokról csak nem szeretnek mailekre válaszolni, telefont felvenni (mifelénk ) ezért be kell menni sajnos. Vagy valaki pontosítja a válaszom :?: .
Üdv!

Na igen, vannak szabályok, de manapság szerintem ezeket senki nem ellenőrzi. És hát valószínüleg annak idején nem úgy tervezték a paneleket, hogy majd 20-25 év elteltével a lakók szanaszét fúrkálják azok falait.

Egyébként nem konkrét adatok érdekelnek, hanem csak úgy a véleményetek. :D

Gábor
Szerintem azt csak egy szakértő (statikus) tudná megmondani, hogy pl. "hány lyukat lehet fúrni a panelba, amíg össze nem roppan".
De az az érzésem, hogy ez a szám nagyon nagy, jóval nagyobb, mint bárki tippelné.
Ha falat vágsz ki, az más, azt sosem merném statikus véleménye nélkül. Meg a szomszédok sem örülnének gondolom! :D
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég