Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni.
Idén költöztem egy házba, ahol a fűtést Vaillant VRC 520 típusú fűtésszabályzó irányítja.

Alapvetően világos a rendszer működése, de a termosztát/helységérzékelő/távműködtető (többféleképpen említik) működése mégsem érthető számomra.
Használati utasítás (csatoltam) 11.oldal
http://www.centropszerviz.hu/utmutatok/VRC520s.pdf

Távműködtető típusa :FBR1

Nevezetesen a 09-10 illetve a 11-12 és a 13-as paraméter működése nem világos.
Segítség képpen:
- 1-es fűtőkör, szuterén radiátoros fűtés, helységérzékelő nélkül
- 2-es fűtőkör, lakótér, padlófűtés, helységérzékelővel

Szóval igazából nem értem a különbséget a 10-es paraméter különböző beállításai között.
-- = szobahőmérséklet szabályozása inaktiválva. Ettől függetlenül ha változtatom a termosztáton a szabályzógombot, ennek megfelelően számolja hozzá az előremenő víz hőmérsékletét (05-paraméter). Következetesen, ha feljebb veszem ő növeli az előírt hőmérsékletet.

0 = időjárásfüggő szabályozás. A helyzet ugyanaz mint a "--" esetben.

20-ig = szobahőmérséklet szabályozása, amikor a külső hőmérséklet kisebb hatást fejt ki. Ezt végképp nem értem. Minél nagyobbra veszem ezt a paramétert, annyiszor ~5 C-al lejjebb veszi az előírt előremenő hőmérsékletet, miközben a termosztáton nem változtattam.

Azt meg hogy mit jelent a "fűtés kezdetének maximális előrehozása a felfűtés optimalizásával..." (11-12, 13-as paraméter) teljesen érthetetlen számomra.

Tudna valaki segíteni ennek megértésében?
Az is segítség lenne, ha tudtok szakembert ajánlani.

Remélem jó topikban tettem fel a kérdést. Ha mégsem akkor elnézést, hogy hosszú voltam.

Köszönöm előre is.
Csabi
Látom, másik fórumon már kaptál választ, itt nem kell kifejteni.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 59 vendég