Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdvőzlök mindenkit!
A műanyag nyílászárók /ajtó,ablak/ esztétikusak és jók is.Számora azonban gondot jelent - és talán másoknak is - ,hogy bukóra vagy a rendesen megnyitott állapotban azokat nem tudom rögzíteni.Így aztán kicsit erőteljesebb szél,huzat azokat
gyakran "bevágja",még bukóra nyitott helyzetből is. Ez nem használ a szerkezetnek és bosszantó is.Panellakásunk eredeti fa
szerkezetű ablakaira és az erkélyajtóra könnyű volt facsavarral rögzíteni a sokak által ismert mondjuk úgy,hogy "hullámdrótos" - nagyon egyszerű,de praktikus,esztétikus - "kitámasztót" amivel az adott méreten belül tetszőlegesen rögzíthettem a megnyitott ablakot,ajtót.A műanyag nyílászárók esetében ezt nincs mihez becsavarozni,hiszen a
kb.4-5 mm vastag műanyagból a szél,huzat hatására rövid ídő alatt kitépődne.

Nagyon örülnék annak ha valaki tanácssal,egy jó ötlettel segítene a vázolt probléma valamilyen jó és tetszetős megoldásában.
Előre is köszönöm!
R.István
Valóban a csavar nem biztos hogy hosszú életű lesz. Talán a popszegecs az tartósabb ha megfelel esztétikailag. Esetleg ragasztással kiegészítve. Azért merem mondani mert műanyag csatorna csövet ( 3.2 es falvastagság) szegecseltem már egybe és működött a dolog.
Jobb ötletem nincs de talán másnak igen !
Szia!
A legtöbb ablaktípushoz lehet kapni nyitáshatárolót. Kérdezz rá a gyártó cégnél, vagy ha esetleg nem tudod ki volt az akkor a vasalaton írja a típust. Az alapján utána tudsz nézni.
Nekünk 1,1kw/m2-s üveg van a müanyag ablakban, és 4cm vastag tömítőcsík. Amikor egyszer olyan nagy vihar volt (percről-percre) amíg másoknál kitörte az ablakot nálunk, ugyan bevágta azt is csendben, és semmi baja nem lett. Kipróbáltuk, hogy direkt bevágjuk, és rájöttünk, hogy a vastag tömítés 98%osan tompítja az ütést így az ablak simán becsukódik.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég

cron