Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok én egy panel hazban lakok a harmadikon elhataroztam h kicserelem a regi parkettát újra !! Azért kellet mert az oreg nagyonn sullyedt éss nem volt egyenes..meg a szekrények alatt mindig ki kellett támasztanom valamaivell h el ne doljenek!! éS akvariumjaim is vannak és félek h eldolnek: Na az a lényeg h felvettem a parketatt és alatta homok volt!! kb 6cm!! Most ha új parkettát akarok tenni akkor ki kell szednem a homokot ugye?? :D Már az új parketákhoz nem kell homok!! szerintem.Szerintetek mit csináljak?? Távolitsam el a homokat és tagyek a helyére betont?? nem fog beázni az alattam levo?? Vagy hogy ?? mertt sok minden olvastam de a legtobben azt mondtakk h igazii fat pl parketátt tgyek ne muanyagot mert azt be fogja nyomni az akvaruim sulya!!! Mit csinalajak h egyenes iss legyenn a talaly meg a szomszed se ázzon be!!! vannak olyan anyagok amiket lehet hasznalni panelokban?? Remélem segit valaki!!Bocs h hibasan irok slovakiából vagyok!!
Üdv.
meg lehet hagyni a homokot a helyén, csak az új szalagparkettát párnafákra kellene lerakni és közte maradhat kitöltőnek a homok. Másik megoldás a homokot elsimítani vízszintesre és OSB lapokkal leborítani. Ehhez a nútos fajta lenne a jó, mert egymásba kapaszkodnak. Erre jöhet vízszigetelő/párazáró fólia, majd az alátét habszivacs és szalagparketta. Harmadik megoldás az úsztatott rendszer lehetne, a homok helyett lépésálló és lépészajcsökkentő szigetelőanyagot terítesz le, erre már elég egy vékonyabb OSB lap réteg, fólia, majd szalagparketta. Az úsztatott rendszerről már volt szó korábban, kicsit keresgélj a fórumok között a keresővel.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 116 vendég