Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
240 hozzászólás Oldal: 7 / 16
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16 Következő
Hát 1 hét az valóban nem sok idő még ha tömény sólevet melegít akkor sem.
Aprobléma megoldódott, tegnaptól új bojlerem van és még csendes!
Köszi a visszajelzést, az kiderült mi volt a baj oka ?
Sajnos már ez sem az. Kezdődik minden újra. Meddig cserélgeti még nekem az Ariston?
Szerintem már az is öröm hogy cserélgeti. A mai világban ha "megnyerted a pert kapod amit megítéltek" a divat. Nekik emberük pénzük idejük meg van hozzá :)
4 hónap 3 bojler jó teljesítmény! A mostani meg még hangosabb, mint a többi volt. Várok még pár napot és vissza a feladóhoz. Lehet, hogy jobb lenne kevésbé okos készüléket gyártani, hanem olyat, mint amilyenek a bojlerek áltlában.
Sziasztok.
Kellene egy kis segítség.
Beépítettünk egy Vellis Evo 100 bojlert.
Direktre kötném rá az elektromos tápvezetéket, de az alsó burkolata egyenlőre kifogott rajtam. Kivettem a két eltakarta csavart, de itt megállt a tudomány. Eltörni meg nem szeretném. Látott már valaki ilyet?
Sziasztok, van egy olyan gondom, hogy amikor felfutom a bojlert ,,Ariston Velis evo 100, 60 C ra akkor csak fel kádat tud fel futeni ha kikapcsolom felfutes utan kozvetlen, fél kád kicsit kevésnek tunik, van tapasztalat? klasikus zománc kádrol van szo.
A velis evo 100, 85 literes bojler. Ha 60 fokra felfűtőd és 40 fokos vizet engedsz, akkor 100-120 liter vizet tudsz kinyerni belőle, a bejövő hideg víz hőmérsékletének függvényében. Ez, kb fél kád.
Most akkor mit tegyek, mivel nap elemel futom oket egyenáramal es ugye estenem vilagit a nap meg tudom futeni 80 fokra is de gondoltam ,,100,, l es ami ugye 80-85 l tartály eleg lesz egy telikád felengedésére. Sajnos nem tudtam találni ilyen tipusu keskeny bojlert nagyobb méretben.
Egy hete érkezett meg az " Ariston AN RS 15/3 EU " kisboylerem. Felszereltem feltöltöttem bekötöttem, és akkor próbáltam ki a hőfokszabályzó állítást, ami meglepetésemre nem mozditható ki az E (közepes Economic) állásból. A boyler egyébként felfűt a leirás szerint időre, de pl nem tudnám beállítani a fagyvédelmi állásra. Sem fedéllel a forgatógombbal, sem levett fedéllel a gombba illeszkedő pöcökkel nem sikerül elmozditani a szabályzót. Erőszak hatására talán engedne, de szerintem inkább eltörne. Ez valami trükk lehet a gyártótól, vagy túl szoros és erősebben kell hozzányúlni. Várom a megoldási javaslatot!
WIN_20181114_16_53_11_Pro (2).jpg
WIN_20181114_16_53_11_Pro (2).jpg (122.63 KiB) Megtekintve 8511 alkalommal.


Nyugodtan lehet tekerni, a szállítási rezgés csillapítás miatt van rögzítve. Ha mégis eltörik, garanciában cseréljük.
bojlerguru.hu



Pistapapa írta: Egy hete érkezett meg az " Ariston AN RS 15/3 EU " kisboylerem. Erőszak hatására talán engedne, de szerintem inkább eltörne. Ez valami trükk lehet a gyártótól, vagy túl szoros és erősebben kell hozzányúlni. Várom a megoldási javaslatot!
Köszönöm jó hogy nem küldtem visszsa, bár áz eladó ezt tanácsolta ! :)
Sziasztok!
A régi Fég gázbojlert készülök lecserélni. A helyszűke kis méretű készülék elhelyezését engedi, így találtam az Ariston velis evo 50-et. Azokhoz fordulnék a kérdésemmel, akiknek ilyen van, így tapasztalatuk is van. A hozzászólásokban azt olvastam, hogy 4 fő zuhanyzási igényeit kielégíti. A mi háztartásunk 2 fős. Valóban elegendő két főre (zuhanyzás, mosogatás) ez az 50 literes, ami valójában 45 vagy 35 :?: liter? Láttam ezt is, azt is leírva. Előre is köszönöm a válaszokat.
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16 Következő
240 hozzászólás Oldal: 7 / 16

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég

cron