Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
240 hozzászólás Oldal: 4 / 16
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16 Következő
Szia!

Akkor is lehet vízköves, ha még alig volt használva? Másfél hónap alatt (se) le tud rakódni annyi vízkő, hogy ilyen hangokat adjon ki?
Üdv
Túl nagy a csend nálatok :) Azt írtam vízkövesedik. Tehát kezdi bevonni a vízkő a fűtőszálat ami vékony hőszigetelő réteg ezért súgó hangot adhat. Aztán ha vastagabb lesz leválik majd indul a játék előről. Ez természetes folyamat. Vagy túl melegre van beállítva . Ha ez az a súgás amire gondolok nem kell vele foglalkozni hiszen ha edényben melegítesz vizet az is súg. De ha bizonytalan vagy hívd a szervizét hiszen csak másfél hónapos.
Jejj, értem. Köszönöm! :wink:
Sziasztok! December óta üzemel nálunk egy velis evo 80 bojler. A kérdésem a következő: Normális az, hogy egy hónap alatt 15-20 ezer forinttal emelkedett meg a villanyszámlank? Az elején még nem volt bekapcsolva az evo funkció, de később bekapcsoltam. Először þ0 fokos vízre volt beállítva, de most visszavettem 40-re. Mi lehet ennek a nagy fogyasztásnak az oka? Köszi előre is a segítséget!
Üdv
Csodák nincsenek, a víz felmelegítéséhez ugyanannyi energia kell bármi is melegítse (evo vagy nem evo) . Téli hónapokban azt szokták figyelmen kívül hagyni a felhasználók hogy a bejövő víz hőfoka lényegesen alacsonyabb, akár 15 fokkal is kevesebb mint nyáron. Tehát nem 15-20 fokról kell a vizet felmelegíteni, hanem 0-5 fokról. Ráadásul az a víz amihez a 40-60 fokos meleg vizet hozzákeverjük zuhanyozás mosogatás (felhasználás) közben hogy 25-40 fokos legyen az is csupán 0-5 fokos így lényegesen több meleg víz (energia) kell hozzá. Tehát akár még normális is lehet a költség növekedés hiszen majd kétszer annyi energiából jutunk oda ahová egy nyári üzemeltetés során jutottunk. Nyilván a korrekt válasz mennyiségi fogyasztási stb adatok pontos ismeretében lehetséges. Wellis előtt mi volt ?
Bizony ez gázbojlernél is érződik függetlenül attól, hogy éppen mennyire hígítják a gázt. Az egykaros csaptelepeken a kar állása is mutatja, mennyivel több melegvizet kell keverni a hideghez, hogy zuhanyozni lehessen. A hideg víztől meg már egyenesen fáj az ember keze, annyira hideg. :(
Többek közt ezért is kell ennyire figyelni a vízóraakna téli szigetelésére, mert hiába van fagypont alatti mélységben, a téli hideg vízhez jóval kevesebb kell, hogy megfagyjon.
Tisztelt fórumtársak ! 4 éves Ariston VLS 50 bojlerem egyik reggel azzal fogadott, hogy nem lehetett bekapcsolni. Mintha áramszünet lenne. Ellenörzésnél kiderült, hogy áram van, víznyomás van, csak semmilyen gombnyomásra nem reagál, nem világít semmi - tehát nem lehet bekapcsolni egyáltalán. Van olyan része az elektronikának, amit itthon - nem szakértőként ellenőrizhetnék és esetleg javíthatnék ? Minden segítő hozzászólást köszönök. András
Üdv!
Mérőeszközök és tudás nélkül eléggé korlátozottak a lehetőségeid. Sajnos szinte mindegy mi ment tönkre a panelen, a szerelő komplett cseréli.
Ha ilyen hirtelen ment tönkre, elképzelhető, hogy a kapcsolóüzemű táp adta fel. Abban is az elektrolit kondenzátorok szoktak kifeküdni. Ez látható is, a kondik teteje felpúposodik, vagy rosszabb esetben szétnyílik. Ezek a kondik állandóan feszültség alatt vannak, így hamarabb tönkre szoktak menni, a cseréjükkel jó esetben ismét működőképes lesz a panel. Figyelj az adatokra, kapacitás, feszültség és hőmérséklet. Ezeknél gyengébbet ne rakj bele.
Ez csak egy ötlet, lehet más probléma is a panelen, de akár a csatlakozásokban. Tehát első körben nézd meg a csatlakozásokat, nincs-e kilazulva, láthatóan túlmelegedve - elszíneződés, vezeték szigetelésének csatlakozó felőli részén olvadás - esetleg panelen elégett rész.
Sok minden lehet, ezek látható nyomok, kis ügyességgel otthon is javítható. Ha nem bírsz vele, inkább hívjál szerelőt.
Köszönöm a gyors választ, már találtam két púpos tetejű kondenzátort, kicserélem és reménykedek, hátha rendben lesz.
Sziasztok!

2 db Velis Evo 100-as vásárlását tervezem, szépen be is terveztük a fürdőkbe fektetett állapotban, viszont a villanyszerelőm azt mondta, hogy semmiképpen ne fektessem el a bojlert, mert teljesítmény vesztéshez vezet. Pontosan ilyen van neki is otthon és elsőnek ők is fekteteve szerelték be, de nem volt olyan hatékony, majd "felállította" és láss csodát sokkal jobban dolgozik azóta a szerkezet.
Létezik???
Fontos lenne tudnom, mert az egész fürdőszobát át kellene terveznünk e miatt. :shock:
Előre is köszönöm választ(okat).
Üdv Zsolt
Üdv!
Álló helyzetben jobb a rétegződése a benne lévő víznek, valószínűleg ezért jobb, vagy tűnik annak.
Tiszteletem
Felújítás miatt szeretném levenni csodaszép Veliston vízmelegítőmet a helyéről. Hogyan tudom leereszteni a benne lévő vizet?
Üdv,
Tamás
Sziasztok!

Tavaly szereltettünk fel egy lakásfelújítás kapcsán egy Velis 100-as bojlert. Kb összesen fél évet lehet fent, ez alatt a fél év alatt kb 4-5x volt pár órára 40fokra beállítva, utána kikapcsoltuk. Szóval minimálisan volt használva, és akkor sem a maxon. Mostanában én is tapasztaltam azt, amit itt korábban olvastam, hogy elkezd a bojler sisteregni, sziszegni, olyan hangot ad ki mintha a kerékpárnak beleérne a gumi féke a felnibe és darálná. Volt itt válasz rá, hogy vízkövesedik a fűtőszál.
Szeretnék érdeklődni, hogy itt a többiek, akik tapasztalták ezt, és nekik is pár hónap alatt kijött ez a jelenség, hogy garanciálisan csinálnak ezzel valamit, esetleg utánaérdeklődtek szervizben, hogy mi a teendő ez ügyben?
Engem nagyon idegesít ez a hang, ha rendes működés ha nem :)

Köszönök minden infot!
Sziasztok!
Ariston pro eco 80-as bojlerem van. Ez érintő gombos illetve van egy tekerője amivel a hőfokot lehet állítani.
2 gondom van:
A mode gomb nem reagál és a kikapcsoló is nehezen.
A másik, nem jár az órája, hiába állítgatom be azon a ponton marad. Olyan mintha lemerült volna benne az elem ( mint egy faliórában, de gondolom ebben nincs olyan).
Javítható a vezérlő panel vagy cserés?
Ki lehet benne valamit cserélni vagy esetleg tisztítani kell valamit?
Ha cserés akkor mennyiért lehet ilyen panelt venni?

Előre is köszi a segítséget,
Zsombi
Sziasztok! Bár ahogy látom elég rég nem járt erre senki, de remélem valaki hozzáértő azért jár majd erre. Tavaly augusztusban lett üzembe helyezve egy 80 literes Velis bojler fekvő helyzetbe a hétvégi házamba. Már kezdetektől a melegvíz kb. fele intenzitással folyt a csapból, mint a hideg, és ez a mosdónál és zuhanynál is jelentkezik, pedig az egyik jobbra a másik balra kb. 1 méterre van a bojlertől. Mivel elég szűk helyre lett beépítve, azt gondoltam, hogy a melegvíz bekötőcső van megcsavarodva, azért folyik gyengén a melegvíz. Idő hiány miatt csak idén hívtam ki a felszerelő szakembert, aki leszerelte, majd kissé arrébb húzva visszarakta, de a jelenség továbbra is fenn áll. Az egykaros csapot jobbra hideg állásba kitolva teljesen nyitom, majd áttolom balra melegre, és pár másodpercig még nagyobb nyomáson jön a víz, majd lassan lecsökken kb. fele nyomásra. Nem tudom, ennek lehet e a bojlerhez köze, de megbeszéltem a szerelővel, hogy 1-2 hét múlva visszajön, és vizsgálódik majd, de esetleg ha van tip addig is szívesen várnám.

Üdv, Mindenkinek
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16 Következő
240 hozzászólás Oldal: 4 / 16

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég