Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1
A lényeg, hogy valami olyan pikáns közeget teremt a "LOFT", amely egyszerre modern- lendületes, és főt hajt a lakás múltja előtt is. Vagyis felhasznál régi építési részleteket, szerkezeti elemeket akkor is, ha amúgy esztétikailag ezek nem indokolnák megmaradásukat. Egyszóval a loft: "polgárpukkasztó"! Ja, és élhető.
Az is igaz, hogy a loftlakásoknak ez csak egy általános értelmezése, mert vannak még olyan kritériumok, amelyek pontosítják a stílust, vagyis: városi (nagyvárosi) környezetre van szükség, vidéken nevetségesen hat az ilyesmi felújítás. A loft valódi környezete az ipartelepek, barnaövezetek 19. század végi- 20. sz. eleji, és a két világháború közti időszakban épült bérházai, gyárai, raktárai. Ezek többnyire lebontásra ítélt épületek voltak, amelyeket a túlművelt város egyszerűen elsöpört fejlődése során. És voltak olyan városnegyedek többnyire Észak- Amerikában, és Európa iparvárosaiban, ahol az iparosodás időszakaiban kifejlődött munkásnegyedek, bérházak rengetege egyszerűen lakatlanná vált vagy éppen felértékelődött, ami az épületek elbontását eredményezte. A loft nosztalgia, és tisztelet a városnak.
:?: :?: :?:
Ezt a cikket én sem értem teljesen.

Itt ülők a kényelmes ülőgarnitúra mellett a laptop, nézem, de nem értem.

Üdv: Dani
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég