Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
47 hozzászólás Oldal: 3 / 4
Üdvözletem!

Vegyestüzelésű kazán és puffertartály beépítést tervezem. A ház 112 m2-es padlófűtéssel. A neten található számítások alapján kb 23-25 kW-os kazán megfelelő lenne. A Totya kazánok közül van 28 kW-os és megfelelő áron be tudnám szerezni. A puffertartály méretezésénél azt olvastam, hogy 50 L/kW-al kell számolni. Ezek szerint 1500 L-es tartály kellene, viszont ezt nem tudom levinni a pincébe (ajtó szélessége és a pince magassága miatt). Meg lehet-e oldani 2 db 750 L-es tartállyal? A tartályokba szükséges-e hőcserélő, vagy a rendszerben lévő víz menne a pufferbe is?
Válaszát előre is köszönöm!
Üdv!
Igen, ökölszabály szerint 1400 l-es kellene, ha lenne ilyen. A két 750-es azért nem szerencsés, mert szabályozni kellene a tartályok felfűtését és a vízkivételét, vagy párhuzamosan kötni a két tartályt, de akkor sem biztos, hogy egyenlően melegednének fel.
Én azt mondom, ha egy 1000 l-es befér a pincébe, akkor az jobb és egyszerűbb megoldás lenne.

Nem szükséges hőcserélő, ha fagymentes helyen van minden "résztvevő".
Köszönöm a választ!

Sajnos az 1000 L-es sem fér el, mert 198 cm a pince magassága. 1500 L-esből a magasság megfelelő lenne, csak 25 cm-el szélesebb, mint az ajtó. Egyedül a 750 L-es az, amit le lehet vinni.
Tisztelt Fórumozók!

Lassan a harmadik fűtési szezonhoz közeledünk. A fórumon tettem közzé annó kérdést, hogyan építsem fel a puffertartályos fűtési rendszeremet. PLászlónak köszönhetően nagyon hasznos tanácsokat kaptam. Most azonban ismét kérdésem lenne.
Van egy 35KW-os kazán és 2 m3-es tartály. Két irányba vezetem el a meleg vizet. Szeretnék beiktatni a visszatérő használati víz és az előremenő közé egy keverő szelepet. Elképzelésem szerint így több energiát tudok megtakarítani. A házunk egyik részébe már új lapradiátorok vannak, de a másik felébe még hagyományos lemezradiátorok. A csapokkal ugyan leszűkítettem a vízáramot, de attól tartok így is lényegesen több energia vész el ebben az irányban. Kérdésem, érdemes-e invesztálnom az átalakításokba?
Hozzászólásokat előre is köszönöm!
Üdv!
Pontosíts egy kicsit. A két irányban vezetem el a melegvizet - pontosan mit jelent. Hogyan lett felépítve a rendszered és hogyan keveredik bele a használati víz?
Kedves László!

Örömmel látlak ismét a kommentelők között. Ez egy régi ház. Kb. középen helyezkedik el a tartály a házban. Innen indul a ház kéz ellentétes részébe a meleg víz. A visszatérő egy közös csővel csatlakozik a tartályhoz. Innen szeretném visszakeringetni egy keverő szelep segítségével az előre menő ágba. Az előremenő meleg víz hőmérséklete gyakran eléri a 80-85C - t. Ezt szeretném visszakeverni 60C-ra. Azt gondolom, így hatékonyabb lenne a rendszerem. A másik lehetőség pedig a lemezradiátorok lecserélése lenne a másik lakrészben.

Üdvözlettel
Tancsi
Kedves tagok!

Szeretnék segítséget kérni,mert már annyit költöttünk a fűtés rendszerre,hogy... de még mindig baj van vele...A kovetkező a problémánk eleinte rendszeresen ami napi szintet jelent( ha nem egy nap többször is) légteleníteni kellett a radiátorainkat.A szerelő kitalálta,hogy vegyünk egy légtelenítő szelepet ami majd megoldja a problémánkat hát nem jött be...akkor biztos kicsi a kiegyenlítő tartály...vettünk egy nagyobbat.Ez sem oldotta meg a dolgot.Akkor nincs más meg kell csinálni az eddigi nyitott rendszert zártra persze ahhoz is kellett venni pár dolgot....A jelenlegi problémánk már nem a napi szinten történő légtelenítés mert az megoldódott a zárt rendszerrel,janem az hogy irdatlan mennyiségű fát eltüzelünk és mégsincs bent 20-21 foknál több...A fűtött légtér 80 négyzetméter plusz már raktunk fel a garázsban is két radiátort hogy több legyen a víz.A kazán 25 kw-os.Vékony "műanyag"csövek vannak a falban.Kérem aki tud valami okosat az segítsen.Előre is köszönöm.
Üdv!

Melyik változtatás óta lett ennyire rossz a hatásfoka? Van puffer a rendszerben?
tancsi írta: Kedves László!

Örömmel látlak ismét a kommentelők között. Ez egy régi ház. Kb. középen helyezkedik el a tartály a házban. Innen indul a ház kéz ellentétes részébe a meleg víz. A visszatérő egy közös csővel csatlakozik a tartályhoz. Innen szeretném visszakeringetni egy keverő szelep segítségével az előre menő ágba. Az előremenő meleg víz hőmérséklete gyakran eléri a 80-85C - t. Ezt szeretném visszakeverni 60C-ra. Azt gondolom, így hatékonyabb lenne a rendszerem. A másik lehetőség pedig a lemezradiátorok lecserélése lenne a másik lakrészben.

Üdvözlettel
Tancsi


Szia!
Most látom, nem válaszoltam a kérdésedre. :( Elnézést, valószínűleg a többi kérdés vagy hozzászólás kilőtte a főoldalon látható listából.
Megoldódott a problémád?
Kedves Plászló!

Hát a helyzet az hogy már az elejétől kezdve baj van a hatásfokkal...mindegy milyen fát teszünk rá és mekkorát pl reggelre sose marad parázs,csak akkor ha totál elzárjuk neki a huzatot.De sajnos az a baj ezzel hogy tiszta kátrány lesz tőle.De mondjuk amióta megvan a kazán azóta kátrányosodik...nem győzük róla leégetni.Gondoltuk hogy túl nagy lehet esetleg a kazán és kevés a radiátor ami kevés vizet eredményez és lehet hogy puffertartályt kéne beszerelni,csak most már ha lehet szeretnénk biztosra menni mert ez a vedd meg ezt vedd meg azt és találgassunk módszerből kezd elegünk lenni.Köszönöm a segítséget!
Üdv!
Úgy tűnik inkább kicsi a kazán teljesítménye vagy túlhűtött, mivel nem tud elég melegvizet adni a fűtési rendszernek.
Van kazánvédő thermoszelep a kazán előtt? Ennek az a feladata, hogy ne engedje a kazán vízkörét 60-65 C°alá süllyednie, így a kazán és kémény nem kátrányosodik, a kazán jó hatásfokkal dolgozik. A túlhűtött kazán rossz hatásfokkal működik, nem tud elég melegvizet szolgáltatni a rendszernek.
A puffertartály akkor hasznos, ha a kazán teljesítménye nagyobb, mint amit a rendszer kíván és a felesleges hőt a pufferben tárolja. Másrészt a kazán folyamatosan maximális teljesítménnyel és hatásfokkal üzemelhet, nem kell a fűtési rendszerhez igazodnia, nem kell lefojtani miatta.
Nincs olyan szelep beszerelve,de pontosan mit is jelent az hogy túlhűtött?Nekünk nincs rákötve a hideg víz a kazánra,mi évente egyszer töltjük fel és azt a vizet melegíti illetve forgatja.A radiátorok gyorsan melegednek és le is adják a hőt,de valahogy még sincs olyan meleg bent mint kéne.Van egy termosztát ami a víz hőfokát mutatja és van még egy csőtermosztát ami a keringetőt kapcsolja 40 fokos víznél.És van még egy termosztát szerű valami amivel azt állítjuk hogy 70 fokos víznél vegye el a levegőt tőle automatikusan. Pl anyuéknál süllyesztett megoldással van megoldva falon kívüli vascsövek vannak és nagyobb teret fűt jóval (kb 180 négyzetméter) és egy hét alatt sokkal kevesebb fát fűt el mint mi.Bocsánat nem értünk mi a kazánhoz meg ilyesmihez azért kérdezünk és írunk le mindent amit megfigyeltünk.

Csatolmányok

Sajnos csak egyesével tudok képet felrakni...

Csatolmányok

Ez a következő kép.

Csatolmányok

Ez pedig az utolsó.

Csatolmányok

47 hozzászólás Oldal: 3 / 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég