Ezermester Fórum

Otthon szépítés, lakberendezés, bútor, szőnyeg, függöny, tisztítás, takarítás
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok Kedves fórumozók!
Remélem jó helyre írok...kerestem, de sehol nem találtam hasonló topikot. :roll: Tavaly kaptam egy ponyvahuzatos hintaágyat, de roppant rövid idő alatt szétszakadt rajta a huzat. :( Tudna valaki valami más megoldást javasolni a javítására? :? Olyasmire gondoltam ami azért a ponyvánál "kicsit" tovább bírja. :oops:
Előre is köszi. Zsuzsa
Az a baj ezekkel a kerti bútorokkal, "pavilonokkal", hogy vékony, műanyag szövetet/ponyvát raknak rá.
Eső veri, nap szívja, szél tépázza. Egyik se tesz jót neki. Se az anyagnak, se a varrásnak.

Én mindenképpen valami vastagabb, sűrűbb szövésű vászonanyagot (lásd: pl. régebbi honvédségi lepedők anyaga) vennék méterárú boltban, és az eredeti alapján varnék/varratnék rá belőle új huzatot.
AndrewBlase írta: Az a baj ezekkel a kerti bútorokkal, "pavilonokkal", hogy vékony, műanyag szövetet/ponyvát raknak rá.
Eső veri, nap szívja, szél tépázza. Egyik se tesz jót neki. Se az anyagnak, se a varrásnak.

Én mindenképpen valami vastagabb, sűrűbb szövésű vászonanyagot (lásd: pl. régebbi honvédségi lepedők anyaga) vennék méterárú boltban, és az eredeti alapján varnék/varratnék rá belőle új huzatot.



Köszi szépen a válaszod, de éppen ezt szeretném valahogyan elkerülni. Semmi hangulatom évente cserélni azt a vacak huzatot. Már gondoltam kerítés léces megoldásra...kapupánt csavarral rögzítve + vastagabb párnákkal megbolondítva....csak a kérdés van-e vékonyabb kapupánt csavar? - mert maga a váz is elég t@kony anyag. :(
Zsuzsa
Semmi hangulatom évente cserélni azt a vacak huzatot.

Éppen ezért javasoltam a fenti anyagot, az talán nem megy olyan könnyen tönkre.

Kapupántcsavar természetesen van vékonyabb fajta is, de amennyiben a hintaágy árkategóriája a 20-30e Ft köré lőhető (vagy úgy is fogalmazhatnék, hogy súlya nem haladja meg a 10 kg-ot), "garantálom", hogy a csavaroknak fúrt lyukaknál el fog törni a vázszerkezet egy pár használat után.
Üdv
Ha nekem ilyen problémám lenne akkor inkább egy hegesztett horganyzott műanyag bevont sűrű szövésű erős acélhálót raknék. Erre ráülhetsz akár szivacspárna nélkül is de ha kényelmessé akarod tenni dobsz rá egy párnát és már is az. Sok kültéri pad, szék már ilyen bevont acélhálóval készül. A huzat színével még fel is lehet dobni a hangulatát és a környezetét.
Örökös mint a nyomor :)



pad.jpg
pad.jpg (76.74 KiB) Megtekintve 13416 alkalommal.
Köszi mindkettőtöknek a tippet. Én is attól félek, hogy eltörik a váz :( Háááááát nemtudom....lehet, hogy kuka" lesz a sorsa :( :( :( Majd még megpróbálok szétnézni, vagy ha sikerül szerválok rá huzatot :(
Köszi mégegyszer Zsuzsa
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég